Obroty na biegu jałowym - Nowe info

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sergap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 17, 2006 14:52
Lokalizacja: płock
Kontakt:

Post autor: sergap » ndz lip 23, 2006 11:35

Nie spojrzałem ze to wtrysk.
To nie zadne nieszczelności skoro przez minute chodzi ok,wygląda to raczej na sonde,tymbadziej ze to wielopunkt>>
U mnie w PN sonda ma złaczke,nie wiem jak jest u Ciebie,ale odłacz sonde i zapal silnik i zobacz co sie dzieje,nie odrazu zaczekaj pare minut.
Sonda nagrzewa sie około minuty zanim zacznie działac!



cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » ndz lip 23, 2006 21:13

ok sprawdze sonde ...

ale z tym to pojade do kumpla na kanal i wtedy sie zobaczy...


kurcze patrzylem sie na allegro i ta sonda kosztuje z 80 PLN'ów...

male a takie drogie :otepienie:


aaa no i co do tych fotek przezemnie zamieszczonych...

czy tam powinien byc taki tlusy syf? nie jest to zwykly brud...

moze cos puszcza? ale patrzylem i cybanty sa dobrze przykrecone ... :-/



Awatar użytkownika
sergap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 17, 2006 14:52
Lokalizacja: płock
Kontakt:

Post autor: sergap » pn lip 24, 2006 10:03

Silnik,a tymbardziej gaźnik powinny byc utrzymane w jako takiej czystości.Umyj delikatnie gaźnik i cały silnik i zobacz moze gdzieś masz wycieki itp.
Sprawdz filtr powietrza.



manias79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 12, 2005 12:33
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: manias79 » pn lip 24, 2006 12:19

cycu 767, na twoim zdjęciu odmy wydaje mi się, że masz źle założony regulator ciśnienia oleju!!

w tym linku http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... light=odma, na zdjęciu odma4.jpg oraz odma1.jpg masz pokazany inny sposób montażu... nie jestem specem, ale mi się wydaje, że może przez to masz problemy ze swoim silnikiem



emgrala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:42
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: emgrala » śr lip 26, 2006 14:19

odma wyglada na uszkodzona a jak tak to lapie lewe pow. i oszukuje przeplywomierz pow.
wymien kawalek rurki gumowej (odmy) a powinno byc dobrze



cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » śr lip 26, 2006 14:59

sprobuje jakos to wymienic...zobacze jak poadjade do znajomego mechanika wjade na kanal... i umyje cala odme no i sie przekonam czy te rurki sa popekane...

najwyzej wymienie...


wiec mowicie ze ta odma powinna byc sucha?

moze rzeczywiscie cosik puszcza... jest to troche oleiste wie prawdopodobienstwo jest duze...


dam znac jak wymienie przeowdy...


pozdrawiam

[ Dodano: 26 Lip 2006 15:11 ]
aaaa co do tego regulatora cisnienia oleju...

no to rzeczywiscie wyglada na zle zalozony ( a moze innacze niz na zdjeciu )ale sam nie jestem pewien...


moze sprobuje go przelozyc tak jak na zdjeciu jest...



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » czw lip 27, 2006 00:35

no raczej jest zle założony, popatrz dokładnei na schematy ktore juz Koledzy wskazywali i tak powinno byc.
A mimo wszystko moim zdaniem to nei tego wina... obstawiałbym sonde.
Odłącz ja, wtedy komputer zastosuje usrednione wartosci i jak bedzie ok to sonda do wymiany... Kostka od sondy jest o ile dobrze pamietam wsunieta w taki łacznik przykrecony do kolektora ssacego po prawej stronie patrzac od czoła silnika. Sa tam chyba 3 kosci wpiete, ta 3 pinowa to sonda, w kazdym razie jeden komplet przewodow od niej odzie do wiasku kompa a drugi idzie do katalizatora czyli za silnik i w dol... odepni i zobacz wtedy czy cos sie zmieni...

a dodatkowo: sroba regulacyjna nie ma tu nic do rzeczy bo zmienia sie to w czasie a nie jest na stale to raz, dwa NZta nie da sie podpiac standardowo do kompa chyba ze do takich specjalnych testerow ktore testuja sygnaly na poszczegolnych pinach kompa ale to mozna we wlasnym zakresie miernikiem zrobic kozystajac z ksiazki Haynesa dostepnej w dziale download ...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » czw lip 27, 2006 17:18

dobra sprawdze i napisze o rezultatach ...


thx

[ Dodano: 27 Lip 2006 17:38 ]
no dobra odlaczylem sonde... wlaczylem silnik i nic ... obroty chodzily normalnie :D

no i chyba wszystko jasne...


musze tylko kupic sonde i ja wymienic...


zamkne temat i dam ci punkcik po wymianie sondy

wielkie dzieki dla wszystkich ktorzy przyczynili sie do znalezienia przyczyny tego problemu...

jeszcze raz THX !!!



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » czw lip 27, 2006 18:19

mam podobny problem wiec mowisz ze to sonda??? aile ona ma kabelkow?? zdaje mi sie ze jeden prawda??



cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » pt lip 28, 2006 12:47

wiesz to chyba zalezy jaka ty masz u siebie....

sa takie ktore maja 1 przewod lub takie jak ja mam i maja 3 przewody, sa tez i takie ktore maja 4 przewody....


teraz gadalem z gosciem i tez to takie latwe nie jest bo sa sondy z grzalka 12w boschowska 145zl lub
z grzalka 18w - 185zł

i sam nie wiem ktora ja mam :P
ceny oczywiscie przykladowe ale tu masz numer gg do goscia i spytaj sie go --> gg : 4549100 on powinien cos wiecej ci powiedziec (to jest jakis sklep z czesciami)...



sprobuj tez odlaczyc ta sonde i uruchomic silnik... niech pochodzi troche i bedzie wiadomo czy to ta sonda... jesli obroty beda normalnie chodzi no to znaczy ze sonda do wymiany...

zaraz zrobie fotke tej wtyczki przy silniku to moze ci ulatwi szukanie... :D



no dobra teraz fotki

tutaj jest ta wtyczka... jak widac ida do niej od spodu kabelki od sondy :P
Obrazek


tu inny view tej wtyczki (tym razem to ta po prawej ta najwieksza)
Obrazek


a tu w w kółku zaznaczylem w jakim "rejonie" u mnie znajduje sie wtyczka
Obrazek



Awatar użytkownika
sergap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 17, 2006 14:52
Lokalizacja: płock
Kontakt:

Post autor: sergap » ndz lip 30, 2006 13:05

Sonda-tak jak mówiłem,u mnie tez tak było.Ja załozyłem sonde od Hondy Civic 1.4(jednoprzewodowa) ta jest szybsza i krócej sie nagrzewa,koszt 40 zł.
Mozesz nie zakładać nowej sondy odłącz stara i bedzie śmigać.
Tylke ze komp przestawia sie wtedy w tryb awaryjny i skład mieszanki ustalany jest wg programu awaryjnego zapisanego w kompie,a to ozanacza wieksze spalanie :(
Pozdro.



cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » śr sie 16, 2006 11:25

witam....

minelo troche czasu od ostatnich postow w tym temacie...
niestety nie mialem czasu zajac sie golferkiem poza zalozeniem centralnego zamka...

a dzisiaj znowu wrocilem do tematu sondy...

normalnie dzisiaj zglupialem, wypatrzylem w koncu sonde na allegro dzwonie do goscia i sie pytam, a on do mnie mowi pomierzyl pan sonde? no to ja polecialem do fury z multimetrem i ciach pomiarek no i wyszlo 0,5[V] - 0,6[V] w porywach...

no i mi szczęka opadła... niby pomiar miesci sie w granicach a obroty skacza,
(mierzylem miedzy przewodem czarnym a masa)

druga sprawa to ze jak odepne calkiem ta sonde to golferek chodzi rowniutko...

no i juz sam nie wiem... wydac 95PLN na sonde i wymienic czy szukac innych przyczyn ?

jednak stówka to nie tak malo...



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr sie 16, 2006 15:05

cycu767, Miałem ten sam problem. Wymieniłem sondę kable odmę wyczyściłem i nic. To samo było. Byłem u kilku elektroników i nie wiedzieli co to jest. W końcu pojechałem ostatnio do jednego typa z całkiem inna awarią a mianowicie autko przy odpalaniu gaśnie. Tego nie potrafił zrobić, ale zrobił mi te obroty. Najgorsze jest to że nie wiem co było, bo nie powiedział. Ale jest lepsza strona że sianka nie wziął, bo nie naprawił tego z czym do niego przyjechałem.


Obrazek

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » śr sie 16, 2006 15:32

No to na moj gust masz cos ze składem mieszanki. Sprobuj zerknac tutaj ttp://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=1 ... ht=digijet
lub poszukac czegos innego o wtrysku Digijet.
Moim zdaniem jesli po odpieciu sondy chodzi rowniej to znaczy ze z zapieta sonda (jesli ona dziala) brakuje mu paliwa - ma za duzo powietrza w mieszance - bo odpiecie sondy powoduje zazwyczaj przejscie kompa w tryb awaryjny = dawkowanie wiecej paliwa.
Wniosek: normalnie masz za malo paliwa w mieszance lub za duzo powietrza. Czyli trzeba patrzyc dalej - w Digijet do regulacji mieszanki poza sonda masz jeszcze przeplywomierz i czujnik zasysanego temperatury powietrza - potem sprawdzic czujnik położenia przepustnicy - on też ma wpływ na równe obroty (właściwa kalibracja) warto by sie im przyjrzec...
tu kilka linków: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=digijet lub http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... et&start=0 lub http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=digijet
powodzenia :bigok:


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 354 gości