Co Sie Dzieje Z Szybami Elektrycznymi w MK4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » śr lip 26, 2006 14:10

Widze, ze nie tylko ja mialem problem z tymi plastikami:) Najlepszym rozwiazaniem jest zestaw naprawczy ale ten aluminiowy.

Dzisiaj przeczytalem ten watek i znalazlem wypowiedzi odnosnie pokrewnego tematu, a mianowicie sterownika szyb. U mnie szwankowaly te wlasnie przelaczniki na panelu kierowcy do otwierania. Sa one 2 stopniowe jak wiadomo, u mnie na 1 stopniu "dzialaly jak chcialy" , gdy nasickalem do gory to szla czasem na dol i na odwrot, czasem nawet wogole nie dzialal tryb na 1 stopniu (czyli ten w ktorym trzeba trzymac caly czas zeby szyba sie poruszala).
2 stopien otwierania dzialal tez roznie, czasem trzeba bylo przytrzymywac caly czas, a drugi raz nie. Nie wiem czy ktos zrozumial o co chodzi nie majac tego problemu, ale podsumowujac nie przelaczniki nie dzialaly zbyt precyzyjnie.

Zabralem sie przed chwila za rozbiorke i rozebralem caly panel ze sterownikiem na czesci pierwsze, robcie to najlepiej w domu, bo jest tam sporo malych czesci. Bylo tam sporo syfu, wyczyscilem to wszystko i teraz smiga bez zarzutu, wiec polecam wszystkim, ktorzy maja podobne objawy.

Zeby rozkrecic sam sterownik 3 sruby krzyzakowe, i 7 malutkich torxow T-6 - takie jak do rozkrecania telefonow, same przelaczniki sa na zatrzaskowe koleczki- trzeba podwazyc z obu stron i delikatnie wyjac.

Obrazek


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
robii2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 12:18
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: robii2 » ndz cze 13, 2010 14:15

Moze mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym modułem komfortu i jak to jest powiązane z szybami i centralnym?
Mam mk4 99 , wszystkie szyby elektryczne .
Wymieniałem prawe drzwi i po tygodniu przestała działać szyba. Słychać jak silniczek cos tam "pstryka" ale nic sie nie rusza, niechce sie otworzyc okno i zauważyłem , że nie zawsze imbolaiser się załącza (miganie lampki , po zamknięciu auta , w drzwiach kierowcy).
Rozkręcać i czyścić jak tu radzicie , czy może z tym juz tylko do elektryka?
Z góry wielkie dzięki za pomoc.

[ Dodano: 13 Cze 2010 14:16 ]
dodam jeszcze , ze przed wymianą ta prawa szyba tak chodziła z oporem czasem , było trzeba przycisk dłuzej trzymać lub pare razy podusić itp



greg

Post autor: greg » ndz cze 13, 2010 15:33

robii2 pisze:Wymieniałem prawe drzwi i po tygodniu przestała działać szyba. Słychać jak silniczek cos tam "pstryka" ale nic sie nie rusza, niechce sie otworzyc okno
czyli przyczyna albo w silniczku albo w mechanizmie opuszczania - bez rozbierania ciężko stwierdzić - pykanie świadczy że jest opór który dla systemu silniczka jest za duży - wić odłącza zasilanie silniczka żeby go nie spalić
Wymieniałeś całe drzwi razem z podnośnikiem szyby?



Awatar użytkownika
robii2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 12:18
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: robii2 » ndz cze 13, 2010 21:16

same drzwi (gołe) , wszystko przekładałem, chodziło wszystko ponad tydzien.
Czyli jest nadzieja , ze to rozebrac , wyczyscic , nasmarowac i bedzie chodzić? Za jednym rozbieraniem chciałbym , by to juz chodziło, bo nie ma czasu na postoj auta



greg

Post autor: greg » ndz cze 13, 2010 21:34

robii2 pisze:Czyli jest nadzieja , ze to rozebrac , wyczyscic , nasmarowac i bedzie chodzić?
tak - może skosiło szybę i trzeba tylko ustawić - nie wiem - blokuje coś i trzeba ustalić co



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 318 gości