szukanie biegów w mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sajcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 22, 2005 13:04
Lokalizacja: Gdynia

szukanie biegów w mk2

Post autor: sajcik » ndz lip 02, 2006 11:16

czesc Chlopaki problem jest taki mianowicie od jakiegos czasu tak jak napisalem w temacie pojawil sie problem nie zawsze ale czasami i nagminnie 5 bieg "szukanie" biegów tzn mam problemy czasami zeby trafic plynnie w 5 czasami tez na swiatlach z 1 sa jakies problemy generalnie wystarczy wysprzeglic wcisnac do oporu i wchodzi no ale jest to troche irytujące Jest diagnoza ze moze czas na nowe sprzeglo no bo w sumie 288tys bez tykanie sprzegla to moze i juz czas ale auto jezdzilo glownie w trasy wiec nie byla wachlowania biagami jak to w miescie Nie wiem moze sprobowac wynienic olej w skrzyni - a jak tak to na jaki przy takim przebiegu co wy na to ?? a moze to wina nie wiem jak sie to doklanie nazywa "wodzikow" w skrzyni odpowiedzialnych za kazdy bieg no ale z 2 manki to juz mi sie slalo robi na mysl o wyjmowniu skrzyni i jej remoncie bo to przeciez bedzie majatek zreszta jak sprzeglo Samo sprzeglo jako takie nie "slizga" sie i jak zchodze np z 4 na 3 w daje w gaz to rwie do przodu i nie ma problemu autko to mk2 1.8rp Dzieki za sugestie i podpowiedzi :pub: :pub: :pub:



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » ndz lip 02, 2006 11:24

Na początek sprawdź czy nie masz luzów na wodzikach, musisz mieć do tego najlepiej druga osobę, żeby zmieniała biegi a Ty byś patrzał, ale samemu też idzie sprawdzić, tylko trzeba pod maską ruszać ręcznie wodzikami, najczęściej pada taki krótki plastikowy łącznik (jeżeli taki masz) bo są różne typy, możesz też wszystkie wodziki naoliwić. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj zmienić olej.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz lip 02, 2006 11:26

Przyłączam sie do pytania.A mianowicie: czy zużyte sprzęgło może działać w sposób nieregularny?Tzn. raz wysprzęglać dobrze a raz słabiej prze takim samym wciśnięciu pedału?W moim sprzęcie jest taka sytuacja,ze biegi raz wchodzą paluszkiem a raz ciężko i to nie zależnie od temperatury itp.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lip 02, 2006 11:31

niedawno pisalismy o tym i stwierdzilismy ze raczej wina lezy po skrzyni biegow nie sprzegla.ja bym zrobil na poczatku jak Rafał G2, napisal,sprawdzil te laczniki plastykowe czy niesa popekane koszt niezuzy ok 10 zl sztuka a jak sa popekane to lewarek nie do konca przelancza biegi za duzy luz.a sajcik, sprzeglo zawsze sie do konca wciska przy zmianie biegow.a moze masz za slabo naciagnieta linke sprzegla?



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » ndz lip 02, 2006 11:44

Dodatkowo możecie chłopaki założyć sobie zaniast takiego cięgienka które jest tuż przy skrzyni cięgienko z ciężarkiem tak jak jest np w mk III wtedy biegi też wchodzą lepiej ;) Ale w tym przypadku przychylam sie do wyrobionych bądź uszkodzonych elementów plastikowych.
Jak ktoś jest zainteresowany tym ciężarkiem to mogę foty podesłać ;)

Pozdrówka:

Sławek.



pawelek1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw gru 29, 2005 22:31
Lokalizacja: JózeVWów

Post autor: pawelek1987 » ndz lip 02, 2006 13:19

WITAM !! ja bym był zainteresowany takimi fotkami POZDRO !!



sajcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 22, 2005 13:04
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: sajcik » wt lip 04, 2006 16:00

dzieki chlopaki !!! zrobilem tak wd40 najpierw sobie przeczyscilem wsio a potem na lapki tawot i przesmarowalem cale wodziki i skrzynia chodzi jak marzenie :-) :pub:



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pn lip 24, 2006 14:40

pawelek1987 pisze:WITAM !! ja bym był zainteresowany takimi fotkami POZDRO !!

Postaram się na jutro takie fotki przygotować ;)


Pozdrówka:

Sławek.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości