Olej ucieka przez bagnet

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Adam R

Olej ucieka przez bagnet

Post autor: Adam R » ndz lut 06, 2005 19:23

Witam,

od jakiegos miesiąca posiadam Golfa 2.
Tydzień temu zaczęło wywalać mi olej przez bagnet. Podjechałem na stację, kupiłem nowy i wszystko ustało... Dzisiaj jednak, podczas jazdy do pracy zostawiałem za sobą ślad oleju. Teraz co chwile wychodzę z zakładu i widzę, że plama pod samochodem się powiększa:( Co robić??? Co to może być i jakie mogą być koszty naprawy???

Bardzo prosze o help, bo jakoś muszę do domu wrócić:(

Pozdro,
Adam R



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » ndz lut 06, 2005 20:45

chyba coś ci się zatkało, tzn jakiś kanał i silnik nie ma smarowania, jedź z samego rana do mechaniora na naprawę. Napewno nie zalecam jazdy z takim czymś.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » ndz lut 06, 2005 22:17

moze odme masz zawalona?



Adam R

Post autor: Adam R » ndz lut 06, 2005 23:35

lamersko zapytam - co to odma? :(



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » ndz lut 06, 2005 23:40

odpowietrzenie skrzyni korbowej,znajdziesz to z tylu za silnikiem nie wiem jaki masz silnik gaznik czy nie? jesli wtrysk to przydalo by sie sprawdzic



Adam R

Post autor: Adam R » śr lut 09, 2005 13:25

Jeśli chodzi o odme to raczej nie to, poniewż wyczyściłem ją i dalej mi wybija, ledwo co odpale silnik mija 15 sekund i juz widać olej jak wychodzi spo bagnetu. Może macie jeszcze jakieś pomysły co może być nie tak??? Nawet niewiem czy jechać z nim do warsztatu czy do stacji wymiany oleju?



GOLFPIT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 17, 2005 12:47
Lokalizacja: ORZYSZ
Kontakt:

pomaranczowy uczwyt

Post autor: GOLFPIT » śr lut 09, 2005 15:06

sprawdz czy to cos pomaranczowego w co wsadzasz bagnet jest dobrze przymocowane..
wczoraj mialem taki motyw otwieram maske a tu wszystko zachlapane caly silnik maska.. plynie po silniku a tydz, temu mialem uszczelke pod glowica robiona i myslalem ze mechanik spartolil bo na uszczelce stal plyn..
to w te pedy do niego a on mi mowi ze ten uchwyt poranczowy sie urawal i bagnet razem z nim sie podnosil i chlapalo olejem :)
dzis juz chyba jest dobrze z reszta zaraz sprawdze..:)
moze i u ciebie to sie urwalo.. koszt naprawy to grosze..
a mechanik powiedzial ze czesto sie tak dzieje..



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr lut 09, 2005 17:21

W którym miejscu Ci wywala ten olej na bagnecie?Bo mi wywala w miejscu gdzie sie styka z miską olejową.Tam jest taki mały oring i trzeba go założyć.Będę to robił niebawem,przy wymianie oleju.Aha ja mam silnik 1,6D,to nie wiem jak jest u Ciebie,ale zauważ.



Adam R

Post autor: Adam R » śr lut 09, 2005 21:34

I udało się zrobione bez większych kosztów i ofiar w ludziach :-) . Wszystkim dziękuje za pomoc! Teraz toszke wyjaśnień... rozęciłem całą odme i tkwiła tam bryłka lodu która blokowała wylot powietrza. Jeśli ktoś będzie miał kiedyś taki problem to najlepszy sposób aby sprawdzić czy to odma to wyciągnąć lekko bagnet i ostro go przegazować, jeśli bagnet będzie wsysał to znaczy że to nie odma (współczuje takim) jeśli nie będzie wsysał to na 99% odma! 3majcie się!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości