Wracalem dzisiaj z austri i sie zagotowala woda.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marek85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr lis 30, 2005 21:21
Lokalizacja: GLIWICE

Wracalem dzisiaj z austri i sie zagotowala woda.

Post autor: marek85 » pt lip 21, 2006 12:34

po przejechaniu 300km zaczela mi migac kontrolka z wody, wiec sie zatrzymalem odrazu i dolalem wody, bylo pod minimum ale myslalem ze to to, wiec dolalem. jade dalej patrze ze temp znowu dochodzi do 110 i znowu sie zatrzymuje, podlaczylem na stale wentylator, to tez nic nie pomoglo. az na jakims parkingu po 2 godz udalo mi sie wyciagnac termostat. Temperatura dalej jakos dziwnie sie zachowuje, dochodzi do 110, a nawet utrzymuje sie tam, auto dziwnie odpala, dosyc ciezko, a na wolnych "buda" lekko drży (wskazówka obrotomierza utrzymuje sie w jednym miejscu), wyglada to tak jakby jeden cylinder nie dopalał mieszanki.... czy mogła pujsc uszczelka pod glowica? CZY cos bardziej powazniejszego? samochod teraz co chwile sam od siebie gasnie..


mój były GOLF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=43528

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lip 21, 2006 13:26

marek85 pisze:zy mogła pujsc uszczelka pod glowica?
Mogła i wali płynem do cylindra i dlatego źle pali
marek85 pisze:CZY cos bardziej powazniejszego?
W drastycznym przypadku mogła pęknąc głowica albo blok


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lip 21, 2006 13:34

Adamtd pisze:W drastycznym przypadku mogła pęknąc głowica albo blok
prawie się nie spotyka z takim uszkodzeniem, temp chyba musiałaby mieć ze 150
"woda" zalewa świece i dlatego źle pali, kiedyś żeby uruchomić po takim przegrzaniu samochód wykręcałem świece, przedmuchiwałem cylindry i suszyłem świece i odpaliłem
wtedy do warsztatu i wymian uszczelki oraz "szlifowanie" płaszczyzny głowicy i to wszystko
Ostatnio zmieniony pt lip 21, 2006 13:37 przez RobertP, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » pt lip 21, 2006 13:36

Adamtd, ma rację albo głowica albo uszczelka



marek85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr lis 30, 2005 21:21
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: marek85 » pt lip 21, 2006 13:39

tez tak myslalem ze albo głowica albo uszczelka, jutro to rozkrece i sprawdze.... :) podziele sie oczywiscie spostrzeżeniami:P


mój były GOLF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=43528

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lip 21, 2006 14:19

RobertP pisze:prawie się nie spotyka z takim uszkodzeniem
Ja widziałem nawet dziury w cylindrze - owszem nie jest to częsty przypadek.
A tak na marginesie mojemu dziadkowi przed wojną jak pracował jako kierowca trafiło się wytopić panewki na wale korbowym :grin: ale to były inne czasy


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pt lip 21, 2006 14:39

A ja na silniku ABS jechałem kilka km bez wody (pękł wąż) i nic złego się nie stało. Może grzeje się z innego powodu np złej mieszanki? Odepnij na chwilę klemę z akumulatora żeby błędy wykasować i zobacz co z nim. Niewielkie szanse by pomogło ale z drugiej strony nic nie kosztuje Cie taki test



greg

Post autor: greg » pt lip 21, 2006 14:40

Adamtd pisze:dziadkowi przed wojną jak pracował jako kierowca trafiło się wytopić panewki na wale korbowym
mojemu kumplowi też się to udało - powodem był zatkany smok pompy olejowej - silnik pracował a po kilku godzinach słabł - tak przez klika dni - silnik FORDa 1950r zamontowany fabryvczie w wózku widłowym. Dorabiane panewki wał regenerowany



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lip 21, 2006 14:56

Cefaloid pisze:A ja na silniku ABS jechałem kilka km bez wody (pękł wąż) i nic złego się nie stało.
to prawie prawda, miałem taki przypadek
Cefaloid pisze: Może grzeje się z innego powodu np złej mieszanki?
e tam nie wierzę w takie coś, można nawet zalać czysta wodą z kranu, jak działa termostat wentylator to i woda kranuwa dobra w ostateczności oczywiście
Cefaloid pisze:Odepnij na chwilę klemę z akumulatora żeby błędy wykasować i zobacz co z nim. Niewielkie szanse by pomogło ale z drugiej strony nic nie kosztuje Cie taki test
to napewno nie zadziała, nic sie nie skasuje "pamięc" w autkach w większosci nie jest ulotna po wylaczeniu zasilania
ale co prawda nic to nie kosztuje, mozna to zrobić



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » pt lip 21, 2006 15:34

Adamtd pisze:
marek85 pisze:zy mogła pujsc uszczelka pod glowica?
Mogła i wali płynem do cylindra i dlatego źle pali
marek85 pisze:CZY cos bardziej powazniejszego?
W drastycznym przypadku mogła pęknąc głowica albo blok
Nie w drastycznym przypadku tylko w Fordach to jest norma u mnie na osiedlu 2 kumpli ma sierry i w obu przypadkach zagotowało im kiedyś wode i głowica pękła. Ale co VW to VW jego zagotujesz i jedziesz dalej :helm:



marek85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr lis 30, 2005 21:21
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: marek85 » pt lip 21, 2006 15:38

w silniku co mam jest ulotna pamiec, próbowalem juz to ale zadnych skótków, ciagle to samo. Stawiam na peknieta glowice ... ale mam nadzieje ze to bedzie uszczelka, jutro z rana sie do tego zabieram..


mój były GOLF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=43528

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lip 21, 2006 15:39

CoX pisze: Ale co VW to VW jego zagotujesz i jedziesz dalej :helm:
dokładnie VW i Audi to zupełnie inna bajka, miałem Audi z 1,8 przejechałem ok 20 km
w drodze wyłączając kilka razy stacyjkę i tylko uszczelka pod głowica do wymiany była
głowica prosta, szczelna bez zmian ... :grin:

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 15:40 ]
marek85 pisze:w silniku co mam jest ulotna pamiec, próbowalem juz to ale zadnych skótków, ciagle to samo. Stawiam na peknieta glowice ... ale mam nadzieje ze to bedzie uszczelka, jutro z rana sie do tego zabieram..
są wyspecjalizowane warsztaty z odpowiednimi przyrządami co sprawdzają szczelność głowic



Artur123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 03, 2005 21:37
Lokalizacja: Pieniężno

Post autor: Artur123 » pt lip 21, 2006 21:42

mi jednak pękła kiedyś głowica w Golfie III Td.wiec to możliwe



marek85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr lis 30, 2005 21:21
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: marek85 » sob lip 22, 2006 19:41

auto w ogóle ciezko odpalało, przed wymiana uszczelki musialem go wepchac do garazu, niestety po wymianie nie ma zadnych efektów, odpalil na chwile, zgasł i znowu nie odpala. glowica byla prosta, uszczelka jakas podejzana ale nie bylo miejsc w których ewidentnie byly przecieki..


mój były GOLF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=43528

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości