[mkII] Problem z kompresją 1.6 PN

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

[mkII] Problem z kompresją 1.6 PN

Post autor: mosquitosound » pt lip 21, 2006 07:58

witam wszystkich zainteresowanych

Sprawa wygląda następująco-silnik 1.6PN+LPG, oleju nie bierze, jechał jeszcze 160km/h
bez problemu, popychacze stukają już od jakiegoś czasu
(są do wymiany-głośno pracują).
Wczoraj gość pomierzył mi ciśnienie w cylindrach (1 od strony skrzyni ~12atm) (2,3 ~7atm)
(4 ~8atm), tak więc slabo chociaż w książce piszą ze jezeli nie jest nizsze niz 7atm to silnik jest sprawny.

Czym może być spowodowane, takie słabe ciśnienie w cylinrach, czy to może być wina
tych popychaczy (przy okazji zaworów-może wypalonych)-dodam że oleju nie brał a bynajmniej od wymiany do wymiany nie było ubytków zauważalnych. Poradźcie coś.

Co to może być i czy warto to robić czy wymienić silnik (mam do kupienia z passata 1.6 rocznik 88-89 na wtrysku jednopunktowym, skrzynia 4-biegowa(u mnie 5-cio)-tam ciśnienie było po ~12 atm)?
Tylko teraz kolejne pytanie czy ten silnik podpasuje jak wstawię mój kolektor ssący i skrzynię. Czy bez problemu to zapasuje???

Sprawa pilna, czekam na waszą pomoc :crazy: [/i]



Loki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 01, 2006 17:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Loki » sob lip 22, 2006 00:10

ja bym sie kierował ........pierscieniami .........skoro jest taka róznica w ciśnieniu i tu bym szukał przyczyny... pozdro ;)


GOLF.....NiE DLa IdIoTóW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości