Pytanko na temat sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32768
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 23, 2006 18:17

wciśnij przy 60 na 4 lub 5 biegu do dechy to zobaczysz czy sie slizga.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

piotrjamrozek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:17
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: piotrjamrozek » wt maja 23, 2006 18:25

czyli jak bede miał 60km/h na 4 i gaz do podłogi to obroty silnika maja poleciec do gory a auto nie przyspieszy czy przyspieszy ale z duzym opoznieniem?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32768
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 23, 2006 18:57

obroty powinny rosną a prędkosc prawie sie nie zmieniac.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

piotrjamrozek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:17
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: piotrjamrozek » wt maja 23, 2006 19:05

ok dzieki sprobuje to dzis sprawdzic



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt maja 23, 2006 19:58

Jednym słowem już po sprzęgle a napewno po tarczy czyli sie szykuj na wymianę a proponuję nie czekać do końca bo jak znam życie to padnie w najmniej odpowiednim momęcie.Pozdro



dziura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 04, 2005 17:48
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: dziura » śr lip 19, 2006 18:50

Witam. Mam podobny problem co jest opisany tu w temacie. Mianowicie wybierałem się na zachód i w Hamburgu nagle sprzęgło zaczęło mi łapać jako strasznie wysoko tj, przy końcu. Druga sprawa to, że udało mi się po tym incydencie przejechać na farcie jeszcze koło 500km do Hertogenbosch. Jechałem autostradą, no i nagle zaczęło mi się ślazgać sprzęgło, nie byłem w stanie osiągnąć większej prędkości niż 90 czy 100km/h często jak przyciskałem gaz to obroty rosły do 4000rpm, a prędkość nie rosła, a wręcz malała... Mam twardy orzech do zgryzienia, bo nie wiem za bardzo co robić... Czy najlepiej całe sprzęgło wymieniać tj tarcza, docisk i łozysko, czy wyciąganąć skrzynie i zobaczyć czy przypadkiem taracza nie jest zaolejona. Ślizganie zaczęło się trochę później niż to, ze sprzęgło lapało strasznie wysoko. Linkę sprawdzałem i to niestety nie jest to... Byłbym wdzięczny za wszelakie wskazówki, nie ukrywam, że tutaj nie mam wielu możliwości... Aha, mój samochód to golf mk2 1,3 MH na gaźniorze. pzdr



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » śr lip 19, 2006 20:21

Dziura to tak nagle i bardzo szybko Ci padło.Hmm może wywaliło Ci olej simeringiem i poszło na tarczę choć to mało prawdopodobne.Niestety na zapas lepiej niekupuj a co za tym idzie od białego rana zacząć wywalając skrzynię i zrobić przegląd wszystkich elementów i znależć przyczynę a potem ją wyeliminować choć i tak chyba bez kompletu się nieobejdzie.Pozdro



dziura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 04, 2005 17:48
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: dziura » czw lip 20, 2006 13:32

Pojawil sie pewien problem, gdyz z tymi narzedziami co tu posiadam to raczey skrzyni sam nie wymontuje, probowalem z ranca, ale bez powodzenia. Pytanie moje brzmi nastepujaco. Ile jeszcze kilometorow mozna jeszcze przejechac na takim sprzegle? jest to dla mnie bardzo wazna sprawa, bo slizganie sprzegla powoduje duzo wieksze spalanie i dalej w trase nie ma co jechac. Będę wdzięczny za w miarę szybka odpowiedz. pzdr



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lip 20, 2006 13:43

dziura pisze:Ile jeszcze kilometorow mozna jeszcze przejechac na takim sprzegle?
Tego Ci nikt nie określi dokładnie, bo może równie dobrze paść zupełnie po 2 km a może i po 100 km... Bez naprawy się nie obędzie bo sprzęgło to nie łożysko że jak huczy ale jeszcze się kręci to można jeździć dopóki się nie zablokuje albo wcale nie rozleci a to trwa. Sprzęgło jak zaczyna ślizgać jest odrazu klasyfikowane do wymiany.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 502 gości