Jaki akumulator do MK III??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lut 01, 2005 12:29

Kupując akumulator trzeba wiedzieć jaki jest alternator w aucie. Ja mam założony alternator 65Ah i akumulator 55Ah. Zawsze akumulator powinien być nieco mniejszy od alternatora, bo w przeciwnym razie akumulator od przeładowania może wybuchnąć, a od niedoładowania nie przekręcić rozrusznikiem.



dziomal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2004 22:53
Lokalizacja: Brzozów/Kraków
Kontakt:

Post autor: dziomal » ndz lut 06, 2005 01:39

Kupując akumulator trzeba wiedzieć jaki jest alternator w aucie. Ja mam założony alternator 65Ah i akumulator 55Ah. Zawsze akumulator powinien być nieco mniejszy od alternatora, bo w przeciwnym razie akumulator od przeładowania może wybuchnąć, a od niedoładowania nie przekręcić rozrusznikiem.
Akumulator nie wybuchnie od przeładowania, po to jest regulator napięcia.



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » ndz lut 06, 2005 01:50

regulator napiecia jest po to zeby ogolnie do ukladu elektrycznego nie poszlo za duze napiecie z alternatora. a akumulator moze teoretycznie wybuchnac, chociaz nie slyszalem o takim przypadku...



Awatar użytkownika
Lothar
Car programmer
Car programmer
Posty: 40
Rejestracja: śr lut 16, 2005 10:10
Lokalizacja: WwW.Plock.INFO
Kontakt:

Post autor: Lothar » czw lut 24, 2005 00:11

No to ładnie. A ja chciałem załadowac do mojego MK III prawie nowy akumulator z malucha 40Ah. Powiedzcie czy to nie za mały akumulator ?


Książka Serwisowa - http://www.realitycom.pl (pełna wersja programu)

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » czw lut 24, 2005 11:37

Z malucha aku do trójki jest za słaby. Bo jak mój padł to wrzuciłem mu od kumpla z MKII 40Ah i efekt był taki ze tylko kontrolki świeciły a jak włączałem rozrusznik to gasły kontrolki. Za mała moc wyjściowa do MKIII.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości