[mk3] Nie zapala, brak iskry

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

heeroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 18:18
Lokalizacja: Kraków

[mk3] Nie zapala, brak iskry

Post autor: heeroo » pn lip 17, 2006 23:13

Witam,
opiszę mój problem.
Otóż golf stał sobie przez ponad tydzień nie odpalany na słoneczku. Wróciłem z wakacji no i próbuje odpalić, odpalił bez problemu, chwilkę pracował po czym dostał nierównych obrotów, ja nie dodałem gazu po czym zgasł. Już drugi raz nie odpalił. Wymieniłem filtr paliwa w nadziei że pomoże ale nic, potem stwierdziłem, że nie ma iskry na świecach.
Czytałem dużo postów na forum, ale nie wiem do końca jak rozwiązać problem. Pompa paliwowa działa, także to nie ma związku. Bezpieczniki całe. Ściągnąłem kopułkę i wyczyściłem styki, z tym że nie wiem jak sprawdzić, czy w kopułce jest prąd (jeżeli macie jakiś sposób na sprawdzenie kopułki błagam o radę, bo może to być wina kabli (?) ). Doczytałem się że może to być wina czujnika halla, jak to sprawdzić?
I jeszcze jedno, jak ściągnąłem kopułkę to czujnik halla oraz blaszka za palcem są w smarze/oleju czarnym, tak ma być? Czy to może przez to, że czujnik jest jakiś wysmarowany?



wara99

Post autor: wara99 » wt lip 18, 2006 00:09

mi jak uciekla iskra iskra to czujnik halla byl walniety

[ Dodano: Wto Lip 18, 2006 00:10 ]
sprawdz tez cewke bo jak walnie to tez nie ma iskry



Awatar użytkownika
FosGate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 04:53
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: FosGate » wt lip 18, 2006 00:13

rowniez stawiam na czujnik halla:)


_______________________________
www.stylepoznan.com

Awatar użytkownika
NOS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 03, 2006 16:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: NOS » wt lip 18, 2006 00:28

A ma ktoś może schemat zapłonu do 2E mk3?? Moj kolega ma ten sam problem



wara99

Post autor: wara99 » wt lip 18, 2006 10:07

w silnikach 2e i ady czujnik halla na wale to norma chyba kazdy to wymienial



Awatar użytkownika
NOS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 03, 2006 16:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: NOS » wt lip 18, 2006 11:43

Czujnik halla jest na wale?? Przeciez on jest w aparacie zapłonowym

[ Dodano: 19 Lip 2006 00:54 ]
Wymieniłem cały aparat i cewke. Aparat i cewka dostaje zasilanie. Co wiec moze byc walniete?? Ma ktos schemat elektryczny? Od razu mowie ze nie ma odciec zaplonu itp. To jest normalnie jakies archiwum x.



zawisza44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 09, 2006 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zawisza44 » czw lip 20, 2006 17:22

W tym przypadku albo padl czujnik halla albo cewka albo przewody



Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » czw lip 20, 2006 18:19

masz pewnie to co ja. od 2 tygodni auto na warsztcie. padl komputer i nie moge go ani dokupic ani naprawic



LECH gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 10, 2005 23:48
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

sprawdz czy palec rozdzilacza jest ok

Post autor: LECH gti » pt lip 21, 2006 00:35

sprawdz palec rozdzielacza w aparacie i sprawdz iskre po wyczyszczeniu palca

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 00:35 ]
sprawdz palec rozdzielacza i iskre po wyczyszczeniu



Awatar użytkownika
SLimak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 08, 2005 15:15
Lokalizacja: Podkarpacie Łańcut
Kontakt:

Post autor: SLimak » sob lip 22, 2006 13:04

witam ja miałem ten sam problem ale naszczescie go rozwiązałem okazło sie ze mam padnięty czujnik halla lecz on kosztuje więcej jak cały aparat zapłonowy który kupiłem używany za 100zł i chodzi mi do tej pory ( podobno do niektórych aparatów zapłonowych podchodzi od łady samary ) ja próbowałem ale do mojego typu aparatu nie spasował.

Jak juz kupiłem ten aparat to okazało sie że to nie jest wszystko co mi padło lecz nie było tak żle bo juz przynajmniej pompa paliwowa zaczeła sie odzywać. No i oprócz czujnika halla zostaje jeszcze moduł albo cewka która jest na podszybiu no i niestety padł mi moduł który kosztuje 200zł ale dowiedziałem się ze podchodzi podobny modul od mkII po niewielkich przeróbkach.
TAK WYGLĄDAŁA MOJA HISTORIA Z ISKRĄ W MOIM MKIIII GTI



Awatar użytkownika
NOS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 03, 2006 16:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: NOS » sob lip 22, 2006 15:59

To na 100% komp. Czujnik halla podmieniony, cewka tez. Komp odpowiada za wyprzedzenie zaplonu wiec musi przez niego przechodzic impuls na cewke. Dzisiaj to sprawdze.



Awatar użytkownika
SLimak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 08, 2005 15:15
Lokalizacja: Podkarpacie Łańcut
Kontakt:

Post autor: SLimak » sob lip 22, 2006 16:42

powodzenia !!!



moncisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 31, 2006 09:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: moncisz » pn lip 24, 2006 13:38

To ja może podczepię się pod temat. Sytuacja podobna, ale różni się w szczegółach.
Golfik II, pół roku temu wymieniane przewody, świece, kopułka, kostka w stacyjce. Gdy zaczęły się upały, pojawiły się problemy z odpaleniem. Początkowo tylko wtedy, gdy blachy nagrzały się od słońca (w nocy i rano odpalał bez problemu). Po dwóch tygodniach już nawet w nocy zaczęły się problemy. Kręcę i nic.

Jeden znajomy sprawdzał świece i przewody: odłączył jeden przewód i położył na korpusie i silnik zaskoczył od pierwszego. Stwierdził, że widocznie cewka nie dawała rady na wszystkie świece. Ale po chwili podobny eksperyment nie pomógł. Więc poruszał stykami przy cewce i znów zaskoczyło. Uznał że to mogą być styki i przeczyścił, ale po przeczyszczeniu znów nie zaskoczyło. Stwierdził, że skoro tak, to pewnie sama cewka szwankuje. Sprawdził też napięcie do cewki i jest ok. Wspomniał też o czujniku, ale raczej obstawiał cewkę. Tylko że jak już odpalę silnik, to nie ma najmniejszych problemów - chodzi równo i nie gaśnie.

Co sądzicie? Za parę dni jadę VózWozem na urlop i póki udaje się odpalić (z problemami) to chciałbym zaryzykować, ale nie wiem czy to rozsądne. A kasę już wydałem w tym m-cu na tłumiki.



DominikM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 03, 2006 15:57
Lokalizacja: Wrocław i Lubań
Kontakt:

Post autor: DominikM » pn lip 24, 2006 13:51

Ja od roku miałem podobne problemy z Golfem III 1,6. W okresie letnim, przy wyższych temperaturach gasł i nie chciał odpalić. wymieniłem cewke, ściągnąłem osłonki ze świec i po pewnym czasie wymieniłem kopułke z palcem rozrządu. Problem dalej był- bo samochód co jakiś czas gasł podczas jazdy na jałowym biegu lub na światłach.Jedyne co się poprawiło to to że praktycznie od razu można było go odpalić. Jedyne co tak na prawdę pomogło to wymiana czujnika halla (wielu mechaników zwróciło mi w końcu uwagę że to słaby punkt, który na początku szwankuje co jakiś czas, a potem pada i już nie da się uruchomić auta). Nowy czujnik halla kosztuje ok. 190 zł, ja kupiłem natomiast cały aparat zapłonowy (używany) za 200 zł (tylko dlatego że nie było w sklepie mojego modelu, a glofik zaczął już nieźle świrować)I jak do tej pory golfik śmiga bez zarzutów



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 130 gości