zabezpieczenie przed kradzieżą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lip 17, 2006 11:42
Lokalizacja: Breslau

zabezpieczenie przed kradzieżą

Post autor: rutek » pn lip 17, 2006 12:04

witam!
od niedawna jestem wlascicielem golfika III varianta 1.9 TD i mam w zwiazku z tym problem:
w jaki sposob zabezpieczyc autko przed kradzieza?

pomysl na teraz:
wylacznik elektromagnesu bendiksa. ukryty gdzies (ale gdzie??). wchodze do auta, wlaczam i silnik startuje. wchodzi zlodziej odpala i rozrusznik mieli bo bendiks nie zazebiony na kole. ewentualnie odciecie pompy paliwa ale mam jakies wewnetrzne opory przed takim rozwiazaniem. moze to jest lepsze??

projekt na za jakis czas to zamonowanie elektroniki na karte czipowa. w razie jej braku i odpalenia mimo wszystko bedzie odcinala pompe paliwowa po jakiejs minucie od ruszenia. plus glosny sygnal w srodku pojazdu (piszczyk, tak ze 140 dB. czyli powyzej granicy bolu).

jesli ktos ma jakies pomysly i rady to bardzo chetnie wyslucham. plus ewentulnle sugestie gdzie to wszystko pochowac (elektronika).



Shane84
Golf 2 D60
Golf 2 D60
Posty: 404
Rejestracja: czw sty 20, 2005 19:12
Lokalizacja: E-g

Post autor: Shane84 » pn lip 17, 2006 13:40

Wiem ze o tym troche bylo,wiec polecam tej opcji http://forum.vwgolf.pl/search.php
pozdro



rutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lip 17, 2006 11:42
Lokalizacja: Breslau

Post autor: rutek » pn lip 17, 2006 14:26

opcja rzeczywiscie przydatna.
czytalem o tym i owym. jednakze chce porozmawiac o konretnych rozwiazaniach np przewaga odciecia zasilania elektromagnesu bendiksa nad odcieciem zasilania pompy paliwa, a nie czytac o zalozeniach merytorycznych pt przewaga "fabryki" nad diy i vice versa.


"Skoro w człowieku liczy się przede wszystkim wnętrze,
to czemu w Playboy'u nie drukują zdjęć rentgenowskich?"

Awatar użytkownika
spoon_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 09, 2005 19:11
Lokalizacja: Zach-pom
Kontakt:

Post autor: spoon_r » pn lip 17, 2006 15:22

witam,
osobiscie mam 3 ukryte wlaczniki, wybacz ale nie powiem gdzie, jako sugestie powiem ci tyle ze mozesz je ukryc tam gdzie najczesciej sie opierasz wsiadajac do samochodu np w tapicerce drzwi....

procz tego mam multiloca na skrzyni biegow (blokada na wstecznym biegu) ale osobiscie polecil bym ci rozwiazanie z bolcem (mniej to jest widoczne)

rozumie sie chyba samo przez sie ze alarm, ale to ma prawie kazde auto, co nieznaczy ze nieodpedza zuli ktorzy chca szybka wyjac radio wybijajac szybe...

pozdrawiam


mobilni sprawdzam radyjko, gdzie mnie slychac? :D

mattjanow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 12:48
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: mattjanow » pn lip 17, 2006 16:40

ja bym ci polecał podpiąc takie zabezpieczenie naprzykład do włacznika tylnej szyby albo innego podobnego włacznika nie budzi podejrzeń i cięzko je zlokalizowac ale samorobki to najlepszy sposób na złodzieja hehehe


GRUPA DLA WOJ.LUBELSKIEGO ZAPRASZAM!!!!

Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » pn lip 17, 2006 17:53

samorubki tak bo wszystko fabryczne mozna ominac albo zdjac a samorobke trudno. Wszelkie blokady typu blokada skrzyni lub blokada na kierownice sa tylko poto aby o kilka sekund opuznic nieuniknione ze autko odjedzie. a samorubka juz zniecheca raczej. Chyba ze na ten konkretny egzemplarz jest zamowienie to i tak odjedzie i tak nawet na lawecie albo na holu.


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn lip 17, 2006 20:44

Polecam ukryty przycis, ale w taki miejscu, gdzie nikt nie przyuwazy, kiedys jechalem z jednym z gorumowiczem z forum (nie powiem z ktorym) i od razu zauwazylem, gdzie jego pstryczek jest ;) wiec miesce jest najwazniejsze :)
Podobno sa tez dobre transponderowe rozwiazania, ze masz przy sobie cos i jak to jest w jakiejsc odleglosci auta, to odblokowywuje cos :)

Poza tym bearlock, czyli niedzwiadek, ktory sam mam i pozwala mi spokojniej spac :D

Nie ma idealnych rozwiazan, ale sa te bardziej i mniej skuteczne :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 384 gości