Rozwiązanie problemu z szyberdachem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Miroonn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 16, 2006 17:39
Lokalizacja: Bircza
Kontakt:

Post autor: Miroonn » ndz lip 16, 2006 14:58

U mnie to wyglądało tak że zostawiłem szyber uchylony do góry i poszedłem do roboty. Po pracy chciałem go zamknąć ale się nie udało. Jedna strona się zamykała a druga stała w miejscu. Dopiero po dokładnym przeglącie "co jest? " zauważyłem że strzelił mi ten "konik" co zamyka szyber. Czy to też da się zespawać elektrodą do alu?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz lip 16, 2006 15:01

Czy to też da się zespawać elektrodą do alu?
Nie. Nawet jak ci sie uda to bedziesz musiał spaw i tak zeszlifować niemal do zera.

[ Dodano: Nie Lip 16, 2006 15:02 ]
untaztood, co z tymi zdjęciami?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » ndz lip 16, 2006 15:02

Nie no - da się to zespawać. Ja to zespawałem kiedyś i chulało kawał czasu. A jak pękło to w innym miejscu :/
Ciekaw jestem tylko, czemu tak pękło samo z siebie?

@DJTOM
no dobra, wstaję od komputera i idę do samochodu ;)



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz lip 16, 2006 15:04

untaztood, :bigok:

[ Dodano: Nie Lip 16, 2006 15:05 ]
byc moze dzis wieczorem bedzie jakis mini spot na piwko wiec zapraszamy, o szczegółach poinformuję jak sam bede cos wiedział.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » ndz lip 16, 2006 15:37

ZROBIONE :)
Zapraszam do pierwszego posta, gdyż tam wszystko jest :) :) :) :)



Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » ndz lip 16, 2006 16:04

untaztood, :bigok: SUPER :bigok:
U mnie otwieranie zaczyna się trzaskiem, czy to wyna tego zaczepu? 1 stadium łamania prowadnicy ?


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » ndz lip 16, 2006 16:06

Dawca_Nerek pisze:untaztood, :bigok: SUPER :bigok:
U mnie otwieranie zaczyna się trzaskiem, czy to wyna tego zaczepu? 1 stadium łamania prowadnicy ?
Otwiernie w górę, czy zsuwanie?

Bo jeśli zsuwanie, to wiele wskazuje na to, że prowadnica ma dalej górę nad zaczepem, który ucieka jej w górę, ale kiedyś może nie wytrzymać.



lewdorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:25
Lokalizacja: War-Maz
Kontakt:

Post autor: lewdorek » pn lip 17, 2006 10:07

Hejka.bardzo przydatny temacik poruszyliście.TYlko bardzo bym prosił może o opis jak założyć tą gumową rurke termokurczliwą najłatwiej bez wyjmowania podsufitki.Z tego co widze na zdjęciach to nie powinno być chyba problemu.Samochód mam w domu a jestem teraz w pracy więc sprawdze to dopiero wierczorkiem.please help



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » pn lip 17, 2006 10:27

Zakłada się bardzo prosto :) Kupujesz taką izolację (długą rurkę, za jakieś 1,5 PLN) ucinasz mały kawałek, zakładasz, podgrzewasz od środka zaplaniczką (mimo wszystko nie ma z tym problemu, ale trzeba uważać, żeby się nie poparzyć). Izolacja się kurczy i zaciska. Czynność powtarzamy kilka razy. Osobiście zrobiłem, tak, ze przed każdą instalacją nakładałem kropelkę "Kropelki", tak by się nie zsunęło. Na końcu nałożyłem już grubszą izolację termokurczliwą (czarną, a reszta były czerwone).



lewdorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:25
Lokalizacja: War-Maz
Kontakt:

Post autor: lewdorek » pn lip 17, 2006 10:34

No tak ale jest tam wystarczająco dużo miejsca?I jak lepiej to robić przy otwartym czy uchylonym do góry szyberdachu bo pewnie gdy otwiera sie szyber to ten haczyk sie gdzies chowa co?



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » pn lip 17, 2006 11:09

Uchylasz do góry, demontujesz od środka rynienke co odprowadza wodę i wszystko instalujesz patrząc od zewnątrz, a instalacje wykonujesz od wewnątrz.



matyas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 17, 2006 23:50
Lokalizacja: Tychy

Post autor: matyas » wt lip 18, 2006 00:07

Witam
i stało sie u mnie to najgorsze... najpierw miałem trzask jak z pozycji uchylonej otwierałem w całości szyberdach a dziś juz tylko pozostały wspomnienia po otwieranym szyberdachu.. z lewej strony element ktory chodził w prowadnicy ciągnący ułamał sie i jest teraz w 2 cześciach najgorsze jest to ze jest to jakiś stop zelastwa ktory nie idzie nawet dorażnie pospawać...
Nie wiem co mam teraz zrobić szyberdach mam zamknięty ale nie działa, czy jest to jakiś element wymienny? czy raczej musze sie liczyż kupnem nowego (uzywanego) szyberdachu czy moze ma ktoś z Was jakiś uszkodzony ale nie z lewej strony:)
pozdrawiam i prosze o pomoc...



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt lip 18, 2006 00:23

nowy uzywany szyber. dostanie samej tej czesci graniczy z cudem a w aso kosztuje 340 pln.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » wt lip 18, 2006 07:47

Dzieki za super sprawny opis z szybrem. Mam pytanko czy dam radę zamontować tą izolacje bez wyciągania szybra, chodzi mi czy ta ramkę co zasłania szyber i ten element można zdjąc bez jego wyciągania i czy wtedy bede miał dojście do tego elementu??? Wg twoich doswiadczeń prowadnica peka przy podnoszeniu i chowaniu szybra- ruch w górę i w dół, czy przy całkowitym jego chowaniu i wyciąganiu. Ja na razie tylko podnoszę góra dół i odpukać jest ok, jak chowam do środka słyszę stuknięcie więc tak go nie użytkuję a chciałbym aby wszystko było ok a nie chce mi się wyciągać całej podsufitki aby to zmodyfikować.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości