Stukanie przy ruszaniu w MKII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Stukanie przy ruszaniu w MKII

Post autor: Alatus » pt paź 01, 2004 22:10

Witam! Ostatnio jakiś fajansiarz ciężarówką o 4:00 rano (co on w ogóle robił o tej godzinie na drodze?) zepchnął mnie z drogi :0 asfalt był mokry więc dałem po hamulcach, ale jak zablokowały się koła odpuściłem bo nie było sensu dalej hamować. Było to w mieście więc z prędkością ok 60km/h wjechałem na ok 15cm krawężnik. Dzwięk mało przyjemny, ale samochód wychamował na tyle że mogłem zjechać nie zaliczając słupa od świateł na skrzyrzowaniu. W efekcie zwalona felga i coś się zepsuło. Gość oczywiście jak otworzył okno powiedział że nic mi się nie stało i nie wie po co mamy zjechać na pobocze (co za palant). W końcu kazałem mu zjechać na pobocze i wziąłem jego dane ( to tak na marginesie). Więc wracając do tematu przy ruszaniu. jedynka + gaz -> łup -> dwójka + gaz -> łup -> 3+ gaz -> ciasza...później na innych biegach już była cisza. Po dość długim przeglądaniu gałek, sworzni, drążka stabilizatora, tulejek wachaczy i przegubów znalazłem...uff to tylko zwalona przednia poduszka silnika (mówię tylko bo nie chciałbym żeby to był któryś z przegubów). Cena poduszki ok 100 zł Jutro dzwonię do gościa i wyciągnę od niego jakieś 200 zł. Kumplowi w passacie podobnie zaczyna strzelać mówię o tym bo może komuś podobnie strzela i myśli że to coś innego. Pozdrawiam


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » wt paź 05, 2004 09:56

Alatus wielkie dzięki za poradę.
Przyda się na wszelki wypadek.
Dzięki :bigok:



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » śr paź 06, 2004 17:26

Chociaż Jeden Przyzwoity człowiek coś napisał i dl Ciebie podwójne :pub:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr paź 06, 2004 19:15

no, napisałeś sie tyle a tu taka pustka :jezor: :helm:


Mk3 GTI 16V ABF

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » czw paź 07, 2004 00:21

Aż mi serce żal ściska :kac: :jezor:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw paź 07, 2004 12:15

:pub:


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » czw paź 07, 2004 12:21

Ja znam inną wersję.

Piłeś - nie jedz,
Jedziesz - nie pij, bo za dużo rozlejesz.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw paź 07, 2004 12:28

to zapodawaj nam tu na ten tychmiast :bigok:


Mk3 GTI 16V ABF

gipson

Post autor: gipson » ndz kwie 03, 2005 18:07

uu, kiepska sytuacja.

ja po kraweznikach nie jezdze ale mam te same objawy! Stuka mi przy ruszaniun przy wrzucaniu dwojki czasami tez i jak jade na wstecznym to mi autem trzesie. Wyczytalem na forum ze to wlasnie moze byc poduszka pod skrzynia, nie znalazlem niestety nigdzie jak ja wymienic.. Jesli ktos juz to robil w 1,8 RP benzyna czy podobnym to bede bardzo bardzo wdzieczny za info, moze innym tez sie przyda :)
Mam dostep do kanalu, mam troche narzedzi i chce zrobienia tego samemu, ale nigdy nie wyciagalem silnika w golfie, nie wiem na co uwarzac przy wymianie poduszek.

plis, napiszcie co i jak

pozdrawiam po dluzszej przerwie :)



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » pn kwie 04, 2005 00:09

Akcja nie jest skomplikowana.
1. Odkręcasz osłonę pod silnikem(jeżeli takowa występuje).
2. Pod silnik trzeba podsunąć podnośnik(można też unieść go lekko dźwigiem kołowrotkowym)
3. poluzowujesz nakrętki od poduszki(z przodu silnika poduszka trzyma się na 3 śrubach)
4. odkręcasz nakrętki i tak manewrujesz podnośnikiem(góra/dół) aby lekko poduszka dała się wyjąć.
5. Wsadzasz nową poduszkę i lekko dokręcasz nakrętki(najlepiej palcami tak aby poduszka się luźno ruszała.
6. wyjmujesz podnośnik
7. odpalasz silnik i przygazowujesz go trochę(aby poduszka się ułożyła )
8. gasisz silnik i dokręcasz nakrętki kluczem.
9.zakładasz osłonę pod silnik.
10. wsiadasz i robisz jazdę testową na jakimś małym O.S.ie :grin:
Powodzonka


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

gipson

Post autor: gipson » pn kwie 04, 2005 00:13

a jak zmienic poduszke pod skrzynia biegow?

ps. zauwazylem ze podczas jazdy tez czasem slusze to stukanie, ale jak wciskam hamulec to mija.. zdejmowalem kolo, klocki i hamulce na pewno nie lataja, na pewno nic z nimi zlego sie nie dzieje.. boje sie ze to moze byc jednak cos w skrzyni, moze mechanizm roznicowy.

A jakie sa jeszcze sposoby na sprawdzenie poduszki? Na pewno nie jest tak rozwalona zebym mogl bujac silnikiem :)

PS. Jesli okazaloby sie ze to zgrzytanie powoduje zuzycie mechanizmu roznicowego to ile da sie na tym pojechac? Tzn wiem ze jesli jest zrabane to moze walnac w kazdej chwili, ale moze ktos z Was wie ze np nie przejedzie to wiecej niz 1000km.. Szukuja mi sie dwie trasy wlasnie po okolo 1000km w najblizszym czasie i nie wiem co robic..



gipson

Post autor: gipson » wt kwie 12, 2005 18:13

Bylem na wytrzesarce(20zl) i wyszlo ze mam niezle luzy na koncowkach stabilizatora(27zl szt - Ruvile czy jakos tak) i mowil ze to jest powodem. az mi sie wierzyc niechcialo, tak czy inaczej od razu kupilem te koncowki bo luz faktycznie byl niezly wiec niema co czekac az pojda kolejne podpory stabilizatora. Dzisiaj mam wolne wiec zmienilem i dziala! Koniec stukow przy ruszaniu czy zmianie biegow. Miodzio! :D



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » śr kwie 13, 2005 08:44

No pięknie. Ja w przeciągu ostatniego tygodnia zmieniłem tarczę sprzęgła z docisiem, amory z przodu, łożyska amorów i wszystkie gumy i silentbloki w zawieszeniu z przodu...i co....dalej jak ruszam to słyszę piszczenie(jednokrotne) jakby się ocierał metal o metal, tylko piski są wysokie?? szo eto może być??


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr kwie 13, 2005 11:36

Alatus pisze:No pięknie. Ja w przeciągu ostatniego tygodnia zmieniłem tarczę sprzęgła z docisiem, amory z przodu, łożyska amorów i wszystkie gumy i silentbloki w zawieszeniu z przodu...i co....dalej jak ruszam to słyszę piszczenie(jednokrotne) jakby się ocierał metal o metal, tylko piski są wysokie?? szo eto może być??
Hehe, mam to samo, nowa przednia poducha silnika już leży w garażu, ale nie mam czasu zmienić.
Aha, zobacz na allegro. Nick gościa: raviq, ma poduchy po 69 zł, prod. Hans Pries. Kupowałem od niego, gość b. konkretny


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości