Brak iskry mk3 - 1.6 AFT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vw_volsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn maja 15, 2006 22:04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Brak iskry mk3 - 1.6 AFT

Post autor: vw_volsky » sob lip 15, 2006 21:41

Wiatm!
Problem jak w temacie. Przyjechalem autem do domu zgasilem silnik. Kiedy chcialem przestawic auto juz nie zapalilo. Po wstepnych ogledzinach stwierdzilem brak iskry. Mam dwa pytania:

1. Czy ktos mial podobne problemy lub slyszal kiedys cos podobnego? Bo kolega doradzil, ze najczesciej to ten czujnik przy aparacie zaplonowym.

2. Jak zalozyc aparat zaplonowy? Na dole jest taka "pletwa" na ktora trzeba tafic a ona obraca sie przy probie obrocenia aparatem.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob lip 15, 2006 23:36

Najpierw sprawdź,czy napięcie dochodzi na uzw. pierwotne cewki.Jesli to kwadratowa cewka BERu to otworzysz tam taką klapkę małą i będziesz miał 2 piny - wyprowadzenia uzw pierw. cewki.Weź tam zapnij żaróweczke lub diodę i zobacz czy miga jak kręcisz ( zanim sie weźmiesz za tego halla).

[ Dodano: Sob Lip 15, 2006 23:37 ]
vw_volsky pisze:2. Jak zalozyc aparat zaplonowy?
Tak,żeby przy OT 1 cylindra kropka na palcu rozdzielacza patrzyła w nacięcie na aparacie



vw_volsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn maja 15, 2006 22:04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: vw_volsky » ndz lip 16, 2006 09:13

vw_volsky pisze:2. Jak zalozyc aparat zaplonowy?
Tak,żeby przy OT 1 cylindra kropka na palcu rozdzielacza patrzyła w nacięcie na aparacie
Wiem jak ustawia sie zaplon tylko tam na dole jest taka pletwa na która trzena nacelowac wycieciem w aparacie. Ta pletwa sie obraca swobodnie i stad jest problem.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz lip 16, 2006 09:53

vw_volsky, jeśli dobrze rozumiem to płetwa to jest to coś co wchodzi do silnika. Ona się obraca , a palec nie? Jeśli tak jest to coś się musiało urwać.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz lip 16, 2006 10:11

vw_volsky pisze:Ta pletwa sie obraca swobodnie i stad jest problem
To znaczy nie możesz zgrać zębów zębatki i tego nacięcia?



vw_volsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn maja 15, 2006 22:04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: vw_volsky » ndz lip 16, 2006 10:28

na dole aparatu jest pletwa pompy oleju. ustawiam znak na kole zamachowym, ustawiam palec na pierwszy cylinder i jeszcze musze nacelowac dolna czescia aparatu na ta pletwe.

Tak jest w instrukcji:

"Ustawic wystep wałka pompy oleju tak, aby na jego przedłuzeniu znalazl sie otwor sruby mocujacej rozdzielacz zaplonu.
Skierowac palec rozdzielacza w strone wyciecia w obudowie i ZAłOżYć APARAT ZAPLONOWY"


Niby wszystko jasne ale mecze sie z tym juz drugi dzien, wystarczy troche zle ustawic i za ch...ja nie wejdzie. Myslalem, ze ktos juz opracowal jakis patent ktory ulatwi mi zamontowanie tego. Z tego co wiem to podobnie jest w silnikach AAM, ABS i 2E jesli ktos ma taki i wie jak to zrobic to niech da znac.

pozdr



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz lip 16, 2006 11:15

vw_volsky pisze:ustawiam palec na pierwszy cylinder
z grubsza?Bo potem obracasz aparatem i ustawiasz dokładnie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości