usmarzyłem hamulce ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

b_sixkiller
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 21:41

Post autor: b_sixkiller » czw lut 03, 2005 00:23

nie jeździłem klockami po betonie a plyn ...ho ho ...kiedy to było



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » czw lut 03, 2005 10:24

kaz pisze:Cze
możesz se podszlifować tylko po dobrym betonie, :panna: :grin:
możesz se też założyć bardzo dobre klocki nawet ATE ,TEXTAR ,FERODO,...
i tak na nic to wszysyko jeżeli masz stary płyn, znaczy to że po każdym hamowaniu ze 160 muszę wyjąć klocki i "polerować" je na GRUBYM BETONIE ciekawe kiedy się szybciej zużyją -podczas hamowania czy"polerowania" :metal:
ha ha ha .
ps. lepiej zajedź do lepszego warsztatu i sprawdź se płyn hamulcowy,a się bardzo zdziwisz co tam masz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam
kaz
Nie wiem czy przeczytałeś wszystko, jak przeczytałeś to wiesz że napisałem że może pomóc jedynie wymiana klocków na markowe i dobre, dla mnie takimi są ATE.

Napisałem też o ugotowaniu płynu hamulcowego, gdzie w takim przypadku powinno się sprawdzić jego właściwości i jak dawno nie wymieniany to wymienić. Ja staram sie wymieniać płyn hamulcowy co 1,5 - 2 lat. Bo wiadomo że wszystko traci swoje właściwości i płyn hamulcowy tez należy stosować markowy a nie jakiś badziew co po roku będzie się gotował przy takim właśnie hamowaniu.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » czw lut 03, 2005 10:37

ja miałem kiedys kadeta i rozgrzałem tarcze do czerwoności, świeciła sie jak żarówka a dymu było jakby sie opony paliły :-) wysygło i wszystko było ok przez następne pare miesięcy , potem go opchnąłem, i mam pytanie czy wymiana płynu hamulcowego jest faktycznie taka wazna, mój ojciec jezdzi prawie 7 lat na tym samym płynie (tj od nowosci auta) i jak narazie nie ma zadnych problemów, czy warto jednak by było go zmienic?



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » czw lut 03, 2005 10:58

Ryzykant z twojego staruszka, poczytaj posty Kaz'a tam jest opisane to o co pytasz.
Generalnie jest tak że po tylu latach płyn zabsorbował tyle wody że temperatura jego wrzenia zmniejszyła się o conajmniej 40-50% więc wrze praktycznie w temp 100 -150 stopni.

Przy większym hamowaniu (np awaryjnym) może się okazać, że tatuś nie ma czym hamować. Płyn powinno się wymieniać co 2 - 3 lata.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
adas3003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 15:26
Lokalizacja: SIEMIANOWICE SLASKIE
Kontakt:

klocki hamulcowe

Post autor: adas3003 » czw lut 03, 2005 12:36

witam przy hamowaniu ze 160 do zera to te klocki sie niescieraly tylko palily,a wymiana samych klockow moze nic niedac bo tarcze moga byc juz tez krzywe,ale to odczujesz przy hamowaniu,osobiscie szlifowal bym klocki na szybie i grubym papierze sciernym a nie na betonie,jesli to nie pomoze to moze lepiej zainwestowac w tarcze,klocki i plyn,chyba ze chcesz wachac kwiatki od dolu,ale to juz twoja sprawa



Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Jarek VW » czw lut 03, 2005 19:04

ja osobiście nic bym nie szlifował o beton. to ze ci tarcza dymiła i pózniej troche piszczało to jest normalny objaw po ostrym hamowaniu. jesli pózniej wszystko wróciło do normy to nie ma sie czym przejmować. takie objawy maja miejsce najcześciej przy pełnej tarczy hamulcowej poprostu niema tak dobrej wentylacji. ale tez uwazam ze dobre klocki to podstawa o tarczy to juz nawet niewspomne. chociaz ostatnio zamontowałem tarcze hamulcowa brembo z klockami ferrodo i po kilku hamowaniach ze 150km/h wszystko było do wyzucenia bo tarcza sie pokrzywiła a klocki popękały. co wy na to :hmm: mysle ze w polsce sprzedają podróby tych znanych marek.



Awatar użytkownika
kaz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr paź 13, 2004 20:18
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: kaz » czw lut 03, 2005 21:01

chociaz ostatnio zamontowałem tarcze hamulcowa brembo z klockami ferrodo i po kilku hamowaniach ze 150km/h wszystko było do wyzucenia bo tarcza sie pokrzywiła a klocki popękały. co wy na to :hmm: mysle ze w polsce sprzedają podróby tych znanych marek.[/quote]
Cze
a ja myślę że zmień mechanika który ci zamontował te tarcze :rotfl:
czy przed zamontowaniem tarczy hamulcowej wyczyszczona była piasta łożyska z rdzy, bo powinna być "wylizana" do białości!!!!!!!! i nie powinna być niczym wysmarowana ewentualnie popryskana np. WD40.
Zapytaj się go czy czyścił??????
Wystarczy zabrudzenie grubości kartki papieru i już jest po ptakach .
pozdrawiam
kazek



Awatar użytkownika
Votek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw gru 23, 2004 23:05
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Votek » pt lut 04, 2005 23:36

Ja założyłem w swoim golfiku tarcze i klocki EBC standardowe sam sobie zmieniałem i różnica na heblah jest duża. Po rozgrzaniu hebli skuteczność ich jest jeszcze lepsza. Dlatego jeżeli jaździ się z takimi prędkościami (160 km/h) to trzeba mieć czym hamować. Więć lepiej zainwestować trochę wiecej niż oszczędzać bo czsem może ta oszczędność nas kosztować znacznie więcej. No i oczywiście wymiana płynu co 2 lata.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=165851&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=167][b]>>>>>Moje MK3<<<<<[/b][/size][/url]

Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » sob lut 05, 2005 02:05

Votek pisze:Ja założyłem w swoim golfiku tarcze i klocki EBC standardowe sam sobie zmieniałem i różnica na heblah jest duża. Po rozgrzaniu hebli skuteczność ich jest jeszcze lepsza. Dlatego jeżeli jaździ się z takimi prędkościami (160 km/h) to trzeba mieć czym hamować. Więć lepiej zainwestować trochę wiecej niż oszczędzać bo czsem może ta oszczędność nas kosztować znacznie więcej. No i oczywiście wymiana płynu co 2 lata.
Jak się jeździ z takimi prędkościami to trzeba założyć tarcze wentylowane a nie zwykłe. Jak się ma zaciski VW II to pasują do nich wentylowane jak i niewentylowane tarcze, przy wentylowanych są jedynie inne klocki (cieńsze).


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 463 gości