Podświetlenie deski i nawiewu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt lut 04, 2005 02:59

A ja sam zakładałem katode uv na orginalnych i całkiem całkiem,tylko wskazówki trzeba rażącymi naklejkami ponaklejać,np:pomarańczowe i literki mocno białe,chociaz ja osobiście wole białe zegary a podświetlanie na niebiesko katodą puszczona jeszcze przez filtr z przekładek do segregatora.
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » pt lut 04, 2005 11:53

efekt faktycznie extra, tylko co ze zdrowiem oczu? UV chyba nie działa kojąco...
Zastanawia mnie jak koleś zrobił negatyw w ciekłokrystalicznym wyświetlaczu, przecież w tym momencie musi być inna mozaika i inny układ sterujący wyświetlaczem. Chyba, że UV daje taki efekt, ale wątpię.


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » pt lut 04, 2005 11:59

co do dolnych kontrolek, to żeby je zrobić, to w sumie żaden problem, wystarczy zapodać diody i kablami sygnał do niech. Tylko jest jedna podstawowa kwestia, np kontrolka od przeciwmgielnych: w nocy będzie świecić po oczach jak szlona, z kolei jak się jej obniży napięcie, żeby w nocy świeciła słabiej, to w dzień nie będzie jej widać. Przydałby się w tym momecie jakiś przełacznik np czujnik zmierzchu, żeby sterował napięciem w zależnośći od pory dnia. Pytanko też jest takie: po co to robić, skoro wszystko oprócz klimy ma swoją kontrolkę w innym miejcu, co wtedy z tamtymi? Co z ręcznym, przeciwmgielnymi itp?
Pomysł dobry, ale czy warto...


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt lut 04, 2005 12:25

Nie warto,ale efekt fajny jak ktoś juz tak ma.
;)
Co do tej diody od halogenów,która to miała razić,wcale nie trzeba dawać żółtej.
:)
A uv wcale tak nie męczy oczu,jeżeli potencjometrem obnizymy nap.na min.
Aha,zapomniałbym o tym wyświetlaczu,wystarczy epron od wyświetlacza przeprogramować na negatyw,tylko pierw gdzieś trzeba go ściągnąć,i jakoś się podpiąć pod niego,ale to napewno wyższa szkoła jazdy.
Gdyby mi ktos dał gotowy programik,to bym to zrobił.
:P


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pt lut 04, 2005 22:51

ja u siebie zakąłdałem diody UV i mi ogólnie sie nie podobało..ale kwestia gustu :)
jak ktoś lubi na fioletowo podświetlane liczniki to OK :) moim zdaniem fajnie wyglada na niebieskich led'ach i najwyzej dorzucić z 2 UV


Obrazek

Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » pt lut 04, 2005 23:30

moze macie pomysl skad wziac scany takich zegarow jak na zdjeciu??(predkosciomierz do 220km/h).bo chce sobie zrobic biale blaty i zmienic podswietlenie ale chcialbym je najpierw zrobic a dopiero potem zalozyc.
szukam juz tego od jakiegos czasu ale niestety passat nie jest tak popularny jak golf:(
Obrazek


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » sob lut 05, 2005 18:43

mam pytanei wzgledem demntarzu nawieku mianowicie jak wyciagnac kabelki od pokretle sily nawiewu ?? wszsytko ju zsobi eladnie wyciagnalme tylko to mi zostalo - boje sie robic tego silowo bo pewnie bym pourywal to :( prosze o pomoc ...


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
Wuzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 09:18
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Wuzel » sob lut 05, 2005 19:29

marceliii pisze:...Aha,zapomniałbym o tym wyświetlaczu,wystarczy epron od wyświetlacza przeprogramować na negatyw,tylko pierw gdzieś trzeba go ściągnąć,i jakoś się podpiąć pod niego,ale to napewno wyższa szkoła jazdy....
:P
:panna:

A prosciej nie da rady ?? :hmm:
http://www.oichan.org/ - My Corrado - Mods - Reverse Glow LCD Screen
Pozdrawiam



dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » sob lut 05, 2005 20:25

baklazan pisze:mam pytanei wzgledem demntarzu nawieku mianowicie jak wyciagnac kabelki od pokretle sily nawiewu ?? wszsytko ju zsobi eladnie wyciagnalme tylko to mi zostalo - boje sie robic tego silowo bo pewnie bym pourywal to :( prosze o pomoc ...
u mnie wyszła cała tak kostka od regulatora nawiewu jak wysunołem ją do góry, ona ma takie 4 ząbki które własnie wten sposób sie wyciaga,poprostu wysywasz całą te kostke do góry.

Umienia nawiew juz zrobiony , cała deska swieci na czerwono , była jedna dioda niebieska w podswietleniu nawiewu ale zrezygnowałem z niej zostałem przy czerwonym.

P>S licznik i kontrolki robone na filtrze sa o wiele wiele ładniejsze jak nawiew wykonany na diodach.Filtr dał mi efekt naprawde czerwieni natromiast diody świeca troszke mniejszym światłem, bardziej jasnym.
Ale w sumie efekt zadowaljący, :hmm:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » sob lut 05, 2005 20:26

baklazan pisze:mam pytanei wzgledem demntarzu nawieku mianowicie jak wyciagnac kabelki od pokretle sily nawiewu ?? wszsytko ju zsobi eladnie wyciagnalme tylko to mi zostalo - boje sie robic tego silowo bo pewnie bym pourywal to :( prosze o pomoc ...
Podjedź do mnie to ci wymontuje ten przełacznik :hmm: :grin:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » sob lut 05, 2005 20:33

a nie moglbys Dioob tak na odleglosc pomoc :P ??


kto szybko jedzie tego wolno niosa

dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » sob lut 05, 2005 21:01

no to juz ci pisałem ja odłanczałem całą tę kostke wysuwająć ja ku górze , ona ma takie 4 ząbki na których sie trzyma. :grin:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » sob lut 05, 2005 21:02

no to juz ci pisałem ja odłanczałem całą tę kostke wysuwająć ja ku górze , ona ma takie 4 ząbki na których sie trzyma. :grin:
i w rekach pozostawała sama ta atrapka nawiewu. :jezor:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » sob lut 05, 2005 21:27

dziekuwa ;] jutro sie bede meczyl z tym...przelaczniki mam porozkrecane jutor nawiew i lutujemy - zobaczmy co z tego wyniknie :P


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 344 gości