MK 3 Co to stuka nie mam siły???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

MK 3 Co to stuka nie mam siły???

Post autor: Igor1 » wt lip 11, 2006 09:29

Samochodzik chodzi ok, wszystko fajnie, zawiecha tez dobra, ale jak skrecam mocno kierownica i jade po mocno dziurawym bruku czasami jak wjade w dziurę słyszę ciche stuknięcie z prawego przedniego zawieszenia. Podniosłem auto na lewarku ruszałem kołem w każdą stronę nie wyczułem żadnego luzu , końcówką też ruszałem do góry też za bardzo nic nie wyczułem, łomem ruszałem gumy na wahaczu-chyba nie ma luzów- Może pojechać na szarpak to coś wyjdzie czy na razie się nie przejmowac???



Wojmil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojmil » wt lip 11, 2006 13:34

Czesc u mnie tez wszysto w zawiechu super ale jak jade z otwrtymi knami po dziurach to stuka i jakie było moje zaskoczenie gdy sie okazalo ze stukaja klocki hamulcowe w zaciskach - sprawdzisz to latwo: przejedz droga gdzie Ci stuka najczesciej a potem zrob to drugi raz samochodem na luzie z lekko wcisnietym hamulcem - jak nie bedzie stukalo to powtorz to ze dwa razy dla pewnosci i bedziesz po diagnostyce a co z tym dalej to nie mam pojecia - mi cos mowili o napawaniu w zaciskach albo przyklejeniu klockow do tloczkow ale ja poczekam na nowe klocki i wtedy pomysle - no chyba ze ktos ma jakic rozsadny pomysl

Pozdrawiam



Krzysiek_PK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 21:43
Lokalizacja: Zembrzyce

To będę klocki

Post autor: Krzysiek_PK » wt lip 11, 2006 14:19

Hej. Miałem kedyś podobny problem i były to klocki hamulcowe które stukały o tarcze.



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt lip 11, 2006 16:20

sworzen wahacza, a sprezyny od amortyzatorow sa cale ?



martinez76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:06
Lokalizacja: warszawa

Post autor: martinez76 » wt lip 11, 2006 20:36

sprawdz mocowanie amorkow z przodu - gorne ktore jest pod klapa silnika - poduszki amorkow podajrze



Awatar użytkownika
Pawel86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: śr sty 25, 2006 12:19
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Pawel86 » wt lip 11, 2006 22:59

sprawdź łącznik stabilizatora może on się poluzował

[ Dodano: Wto Lip 11, 2006 23:04 ]
Wszystko jest możliwe


VW TOURAN TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440926&p=5308794#p5308794

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » śr lip 12, 2006 07:22

Jak co to sprawdze w weekend a wszystkim dziekuje za pomoc. A co do czego do górne mocowanie amora sprawdzić czy jest dokrecone czy inaczej???



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » śr lip 12, 2006 13:31

mam jedno male pytanie zwiazane z tematem, jak rozkręcic gorne mocowanie amora przedniego?- chce sprawdzic stan lozysk a nieco mi zardzewial gwint i nie ma jak przytrzymać trzpień bo gniazdo na imbusa jest wyrobione.



greg

Post autor: greg » śr lip 12, 2006 16:40

daniellw, ajk już wyrobione to:
1. weź klucz oczkowy podgiety taki co obejmie nakrętkę
2. weź klucz torx który wejdzie zamiast imbusa + młot ewentualnie klucz torx w wkrętak udarowy + młot
3. jeden musi przywalić żeby zamontować tj wbić klucz prawie na stałe w miejsce co powinien wejść imbus a następnie kręci wjedną stronę a drugi w tym czasie będzie kręcił w drugą -
lepszym rozwiązaniem jest wkretak udarowy bo siłę uderzenia zamienia na obrót



martinez76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:06
Lokalizacja: warszawa

Post autor: martinez76 » śr lip 12, 2006 17:16

Igor1 pisze:Jak co to sprawdze w weekend a wszystkim dziekuje za pomoc. A co do czego do górne mocowanie amora sprawdzić czy jest dokrecone czy inaczej???
tak, przede wszystkim czy jest dobrze dokrecone



KmS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 12:29
Lokalizacja: G-Wo

Post autor: KmS » ndz lip 16, 2006 19:18

miałem to samo walilo wymienilem poduszke od silnika i wsio lux :)


KmS ;)

skrzat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lip 15, 2006 23:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: MK 3 Co to stuka nie mam siły???

Post autor: skrzat » ndz lip 16, 2006 19:49

Igor1 pisze:Samochodzik chodzi ok, wszystko fajnie, zawiecha tez dobra, ale jak skrecam mocno kierownica i jade po mocno dziurawym bruku czasami jak wjade w dziurę słyszę ciche stuknięcie z prawego przedniego zawieszenia. Podniosłem auto na lewarku ruszałem kołem w każdą stronę nie wyczułem żadnego luzu , końcówką też ruszałem do góry też za bardzo nic nie wyczułem, łomem ruszałem gumy na wahaczu-chyba nie ma luzów- Może pojechać na szarpak to coś wyjdzie czy na razie się nie przejmowac
























































































































































































































































































































































































































































]

[ Dodano: 16 Lip 2006 19:53 ]
daniellw pisze:mam jedno male pytanie zwiazane z tematem, jak rozkręcic gorne mocowanie amora przedniego?- chce sprawdzic stan lozysk a nieco mi zardzewial gwint i nie ma jak przytrzymać trzpień bo gniazdo na imbusa jest wyrobione.
Najlepsza rada-podjedz do najbliższego wulkanizatora,który ma klucz pneumatyczny na powietrze.Założy odpowiednią koncówkę,nastawi na największe bicie i powinno być odkręcone.Wcześniej zapuść gwint wd40. U mnie były zupełnie zardzewiałe zakrętki z gwintem i tym sposobem zostały śruby odkręcone bez uszkodzenia.Wulkanizator wziął za tę usługę 5 zł na piwo.Powodzenia


skrzat

lewdorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:25
Lokalizacja: War-Maz
Kontakt:

Post autor: lewdorek » pn lip 17, 2006 09:44

hejka.u mnie to stukały też właśnie klocki hamulcowe.powodem tego jest poluzowanie się blaszek dociskających klocki od góy i od dołu.ja nie mialem niestety dobrego imbusa żeby odkręcić zacisk i je pożadnie założyć ale wystarczyło jak ję odpowiednio dogiąłem i jest teraz cisza.powodzenia.pozdro



Awatar użytkownika
Reddik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 09, 2006 11:20
Lokalizacja: Boguszów-Gorce
Kontakt:

Post autor: Reddik » wt lip 18, 2006 09:25

ja też coś takiego miałem przy skreceniu prawie na max jak jechałem na kostce też stukało .Niedawno byłem na przeglądzie i okazało sie że przegłub był lużny morze też masz to samo :satan:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 353 gości