stukanie w skrzyni golf III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darekkolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 04, 2005 21:55
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

stukanie w skrzyni golf III

Post autor: darekkolo » pn lip 10, 2006 22:20

Od jakiegoś czesu zauażyłem że po wciśnięciu pedału sprzęgła silnik chodzi ciszej. Można by pomyśleć że to jest łożysko oporowe ale całe sprzęgło było wymieniane wraz z łożyskiem więc to nie to. Mechanik mówił mi że to coś w skrzyni stuka co o tym myślicie. Dodam że oleju w skrzyni jest dosyć.



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn lip 10, 2006 23:29

dzwiek, stukot pojawil sie po wymianie kpl sprzegla ?



darekkolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 04, 2005 21:55
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post autor: darekkolo » wt lip 11, 2006 18:22

nie jestem pewien ale chyba wczesniej tez cos stukało tylko myslałem że to łozysko oporowe lekko stuka a po wymianie sprzegła zacząłem zwracać uwage na to kiedy bierze i zaczął mnie denerwowac ten stukot jak by stary diesel a jak wcisnałem sprzegło to cichutko tylko było słychać silnik. jak powiedziałem mechanikowi który mi wymieniał to sprzęgło że cos jest nie tak to kazał zostawić samochód i mówił że rozbierze i zobaczy co jest ale stwierdził po rozebraniu ze wszystko jest dobrze ze sprzęgłem i ze to cos w skrzyni. Wydaje mi się że na zimnym silniku tak mocno nie stuka a wraz ze wzrostem temperatury hałas rosnie.



Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » sob lip 15, 2006 20:12

wydaje mi się że wałek napędowy,za duży luz między zębny,ewentualnie luz na łożysku.Jak wciśniesz sprzęgło to wałek zatrzymuje sie i słychać pracę samego silnika bez skrzyni biegów.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości