Zabezpieczenie Golfa 2 przed włamaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adas3003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 15:26
Lokalizacja: SIEMIANOWICE SLASKIE
Kontakt:

kradziez vw

Post autor: adas3003 » sob sty 15, 2005 19:27

witam wedlug mnie najlepiej porobic sobie jakies dobre zabezpieczenia przeciwko kradziezy calego auta typu odlaczenie pompy paliwa czy calego zasilania a co do zamkow jesli masz centralny to wyciag wkladki i sa takie zaslepki ale niewiem czy to cos da jak beda chcieli to itak ukradna a jak nieukradna to poniszcza ci auto.Moja rada jest taka spac w aucie i czekac na takiego H...az sie zjawi i rozwalic mu leb ale to grozi wiezieniem takie mamy prawo w naszej kochanej polsce



mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mortas » sob sty 15, 2005 19:31

Rozwalić łep - zakopać - zapomnieć!


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » sob sty 15, 2005 22:17

okulik pisze:znalazlem aukcje z klamkami

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39369573

pytalem goscia czy tylne klamki mozna zalozyc na przod, odpowiedzial ze nie, bo maja inne mocowanie..........wiec chyba nic z tego nie bedzie.....chyba ze sie myle
To są zwykłe klamki od golfa, sprawdzał ktoś może, czy przypadkiem nie pasują od cordoby albo ibizy??



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » czw lut 03, 2005 15:33

A co sądzicie o takim http://allegro.pl/show_item.php?item=41316459 zabezpieczeniu?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » czw lut 03, 2005 16:25

Do diesli kupuje się elektozawór koszt ok 80 zł i on odcina paliwo ON a elektomechanik który trochę zna się na rzeczy odetnie co będziesz chciał nawet bez alrmu wystarczy kilka przekaźników i chęć.



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » czw lut 03, 2005 16:29

jesli ktos chce to ja mam schemat ukladu takiego jak terminator albo bloker.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » czw lut 03, 2005 17:02

Lucius Snow pisze:Myslę, że w Dieslu można na przykład zrobić ukryty przełącznik na przewodzie do zaworu odcinającego na pompie wtryskowej.


Ja zastanawialem sie nad zalozeniem dodatkowo ukladu ktory po rozlaczeniu zasilania bedzie zwieral styk zasilajacy pompe konkretnym kabelkiem do masy, tak zeby zlodziejowi lapki przypalilo jak bedzie chcial zasilic pompe kabelkim bezposrednio z akumulatora ;)
Oczywiscie zasilanie pompy zabezpieczone odpowiednim bezpiecznikiem zeby wrazie czego instalacji nie zjarac ;)
Jeszcze tego nie zrobilem - dopiero w fazie projekciku ;)

Pozdrawiam:

Slawek.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » czw lut 03, 2005 17:05

Lucius Snow pisze:Myslę, że w Dieslu można na przykład zrobić ukryty przełącznik na przewodzie do zaworu odcinającego na pompie wtryskowej.


Ja zastanawialem sie nad zalozeniem dodatkowo ukladu ktory po rozlaczeniu zasilania bedzie zwieral styk zasilajacy pompe konkretnym kabelkiem do masy, tak zeby zlodziejowi lapki przypalilo jak bedzie chcial zasilic pompe kabelkim bezposrednio z akumulatora ;)
Oczywiscie zasilanie pompy zabezpieczone odpowiednim bezpiecznikiem zeby wrazie czego instalacji nie zjarac ;)
Jeszcze tego nie zrobilem - dopiero w fazie projekciku ;)

Pozdrawiam:

Slawek.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » ndz lut 06, 2005 10:28

Lucius Snow pisze:Myslę, że w Dieslu można na przykład zrobić ukryty przełącznik na przewodzie do zaworu odcinającego na pompie wtryskowej.


Ja zastanawialem sie nad zalozeniem dodatkowo ukladu ktory po rozlaczeniu zasilania bedzie zwieral styk zasilajacy pompe konkretnym kabelkiem do masy, tak zeby zlodziejowi lapki przypalilo jak bedzie chcial zasilic pompe kabelkim bezposrednio z akumulatora ;)
Oczywiscie zasilanie pompy zabezpieczone odpowiednim bezpiecznikiem zeby wrazie czego instalacji nie zjarac ;)
Jeszcze tego nie zrobilem - dopiero w fazie projekciku ;)

Pozdrawiam:

Slawek.



Awatar użytkownika
TYQS
Diesel Driver
Diesel Driver
Posty: 153
Rejestracja: pn lut 07, 2005 01:52
Lokalizacja: GRYFINO
Kontakt:

Post autor: TYQS » ndz lut 20, 2005 18:56

ja bede miał typowy imobilajzer którego se moge ładnie rozbudowac :) i bedzie rozbudowany na kilka nie zależnych układów :) zanim złodziej dojdzie który do którego trzeba wtyknąć to ja zrobie zakupy przytaszcze wuzek wyciągne rurke z badażnika i wbije s@#$%$%^ w asfalt na parkingu :) a wycięcie uszczelek terz słyszałem moze jakieś stalowe obramówki dla szybek a w środku prowadnice czy uszczelki ??? tam jusz niozem nie zadziałają pozosanie tylko wybić szybe a to zrobic na parkingu przed hipermarketem to spory przypał :| jakie są wasze zdania na temat systemu gładkich drzwi ?? czyli w ogóle bez klamek ?? mam 4 drzwi do wykasowania ;] policja sie czepia ?? jest to dozwolone ??? powiedzcie mi co wiecie :)


[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/247273.html][img]http://images.spritmonitor.de/247273_5.png[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1754139#1754139]Moj goferek zawitał na forum :)[/url]

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz lut 20, 2005 19:24

1. gładkie drzwi oficjalnie zabronione. 2. w dieslach oprócz elektrozaworu na przewód powrotny musi iść zawór kierunkowy bo nim zassie ropę. 3. Ta blacha lub plastyk pod klamką to w moim przypadku blacha kwasówka skłądająca się z 3 warstw (nie do przebicia - łatwiej szybą wejść). 4. w dieslu odcięcie zasilania zaworu pompy nie ma znaczenia gdyż na krótko z aku. podpinają. 5. dobry alarm musi być a jak do tego jeszcze mechaniczna blokada będzie założona to łącznie stanowi niezłe zabezpieczenie auta przed początkującymi amatorami cudzego auta. A jeśli mają ukraść to podjadą lawetą i nic wam nie pomoże. A pies w środku? Haha. Wiem o przypadkach uśpienia zwierza poprzez zagazowanie przez uszczelkę auta. To samo dotyczy osoby zostawionej w środku - wsiądzie trzech każdy po 110 kg 190cm wzrostu i zada jedno pytanie - jedziesz z nami czy wysiadasz ? i co wtedy zrobicie? Uciekać za bardzo nie ma jak (gacie pełne)! Niedaleko mnie wyprowadzili mesia s600 z zamkniętego garażu z alarmem z prywatnej posesji pilnowanej przez psy z podwójną bramą automatyczną, właściciel spał w domu. Nikt nic nie widział i nie słyszał.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz lut 20, 2005 22:10

Mam podobny problem, tzn. również mam diesla i muszę założyć w nim zabezpieczenie. Chciałem wrzucić elektrozawór na paliwo, ale podobno jak się "zatnie" zawór albo ktoś będzie próbował zapalić silnik na zamkniętym zaworze to można wyrządzić dużą szkodę zapowietrzając pompę wtryskową. Ogólnie wrzucę immobilizer Proximy, z elektrycznym odcięciem pompy i rozrusznika.



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz lut 20, 2005 22:55

odcięcie rozrusznika od razu widać i szarpnięcie go zapali dlatego osobiście nie preferuję. A w jaki sposób zapowietrzysz pompę? Którędy do niej dostanie się powietrze? A przecież jeśli kręcisz rozrusznikiem kiedy inobilajzer jest nieprzełączony lub przewód odpięty z elektrozaworu pompy to się zapowietrza czy silnik pada? Niemożliwe. Zakładasz elektrozawór i zawór zwrotny sterowany oddzielnym obwodem niż autolalarm i masz już 2 zabezp. do tego jeszcze blokadę mechaniczną i już.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz lut 20, 2005 23:12

AEM pisze:odcięcie rozrusznika od razu widać i szarpnięcie go zapali dlatego osobiście nie preferuję. A w jaki sposób zapowietrzysz pompę? Którędy do niej dostanie się powietrze? A przecież jeśli kręcisz rozrusznikiem kiedy inobilajzer jest nieprzełączony lub przewód odpięty z elektrozaworu pompy to się zapowietrza czy silnik pada? Niemożliwe. Zakładasz elektrozawór i zawór zwrotny sterowany oddzielnym obwodem niż autolalarm i masz już 2 zabezp. do tego jeszcze blokadę mechaniczną i już.
Z tym elektrozaworem masz rację, przecież wielu ludzi z dieslami to zakłada, aczkolwiek ja słyszałem o takim dziwnym przypadku i póżniej problemami z pompą, ale najprawdopodobniej zawaliła osoba montująca cały układ. Natomiast zgadzam się, że odcięcie rozrusznika w osobówce za długo złodzieja nie zatrzyma, ale ja chcę założyć to do Transportera T-4 2,4 diesel, ważącego lekko 1700kg, więc byle "pchanie" go nie odpali.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 376 gości