Śmierdzi po wyłączeniu klimy w MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Śmierdzi po wyłączeniu klimy w MK3

Post autor: blachy » sob lip 08, 2006 23:07

Witam,
Jak wiadomo panują upały i z klimy się korzysta. Czynię tak i ja i pojawia się problem... :(
Na samym początku jak kupiłem golfika klima śmierdziała "trupem" (tak to określa mój kumpel) zaraz po samym włączeniu. Z kolei zaraz po wyłączeniu klimy na normalnym nawiewie strasznie waliła taką mokrą, długo leżącą szmatą.
Wymieniłem filtr kabinowy, odgrzybiłem (trochę po amatorsku - preparat wpuszczany do nawiewów) i klima przestała walić po włączeniu. Jednak smród mokrej szmaty po wyłączeniu pozostał dalej. Po wyłączeniu czasami potrafi śmierdzieć i 5 minut. Czasami po 1 minucie przestaje. Dodam że klima chłodzi wydajnie, tylko ten smród po wyłączeniu... Coż mogę z tym zrobić?
Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob lip 08, 2006 23:12

powiem tak: pamietam temat gdzie kolega pokazywał zdjęcia myszy w kształcie pierozka która została wyciągnięta z dmuchawy.... ;)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » sob lip 08, 2006 23:16

Nie strasz... ;) A nawet gdyby, to czy nie powinno walić non stop a nie tylko po wyłączeniu klimy? Hmm...



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » sob lip 08, 2006 23:31

nie koniecznie musi "walić" cały czas. na początku bo przedmucha smród który zgromadził się w dmuchawie i nawiewach. trzeba wziąść pod uwagę że gaz z klimy również śmierdzi mieniłosiernie


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz lip 09, 2006 08:43

klimę raz w roku trzeba serwisowac, jesli niejest odgrzybiana profesjonalnymi środkami to będzie śmierdziało



wara99

Post autor: wara99 » ndz lip 09, 2006 09:00

ku_bi pisze:klimę raz w roku trzeba serwisowac, jesli niejest odgrzybiana profesjonalnymi środkami to będzie śmierdziało
dokladnie , wpsikiwanie jakims spryem to pic na wode fotomontaz , odgrzybi ją w profesjonalnym warsztacie i problem zniknie , u mnie taki zbieg to 150 zl z nabiciem nowego czynnika



Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » pn lip 10, 2006 20:30

wara99 pisze:wpsikiwanie jakims spryem to pic na wode fotomontaz
:hmm:
wara99 pisze:odgrzybi ją w profesjonalnym warsztacie i problem zniknie , u mnie taki zbieg to 150 zl z nabiciem nowego czynnika
oni właśnie wpsikują środek w spreju :chytry:
blachy, w najlepszym przypadku masz zagrzybiała klime (kanały wylotowe), kup środek do odgrzybienia i spryskaj w przewody, jak mocno śmierdzi to powtórz operacje po tygodniu!


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn lip 10, 2006 21:41

odgrzybianie klimy trwa ok godziny, oprocz psikania w kratki wentyalcyjne, otwiera sie taki specyfik który kładzie sie na fotel i on przez godzine rozpyla sie w aucie.



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn lip 10, 2006 21:51

A ja powiem tak ,umie nabijac klime , wiec albo ci cos "zdechlo" jakas mysz albo inne badziewie ,albo ci osuszacz gazowy jakos tam dziwnie dziala nie tak jak ma byc ,ewentualnie nieszczelna klima ,ale to tylko sprawdzisz specyjlnymi okularami na promienie podczerwone ,a i oczywiescie taka zmyslana lampke trza do tego miec.



Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » pn lip 10, 2006 22:15

Dzięki wielkie Panowie za wszelkie sugestie. Odnośnie smrodu to dalej się z tym borykam. Trochę mało czasu i chęci aby się za to zabrać. Muszę udać się do kogoś kto podejdzie profesjonalnie do tego tematu, gdyz wpuszczanie płynu do nawiewów na wiele się nie zdało.
A gdyby coś zdechło to nie powinno smierdzieć przy samym już tylko nawiewie? Wali tylko przez 2-3 minuty po wyłączeniu klimy. Podczas samej jej pracy nic a nic. Przy samej dmuchawie też nic. Może jeszcze spróbuje z tym cudem, co to się za fotel stawia i przez 10 minut na obiegu wew. sobie coś tam robi. W sumie nie jest drogie to na allegro i może warto spróbować. Podzielę się oczywiście rezultatami.

Pozdro



wara99

Post autor: wara99 » pn lip 10, 2006 22:47

Dawca_Nerek pisze:
wara99 pisze:wpsikiwanie jakims spryem to pic na wode fotomontaz
:hmm:
wara99 pisze:odgrzybi ją w profesjonalnym warsztacie i problem zniknie , u mnie taki zbieg to 150 zl z nabiciem nowego czynnika
oni właśnie wpsikują środek w spreju :chytry:
blachy, w najlepszym przypadku masz zagrzybiała klime (kanały wylotowe), kup środek do odgrzybienia i spryskaj w przewody, jak mocno śmierdzi to powtórz operacje po tygodniu!
chodzi mi o specyfiki z allegro gzdzie zabieg sie robi samemu .



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » wt lip 11, 2006 01:08

kurcze, przez klima to uklad zamnkniety ktorego dzialanie nie ma w teorii wplywu na zapachy z nawiewu, ale jak jest to wiemy wszyscy... poprostu trza kupic ten preparat, rozebrac deske, wytargac nawiewy i kanaly, dostac sie do tej chlodniczki :P i ja tez solidnie potraktowac preparatem, aby usunac roslinki i inne robactwo... coprawda pare godzinek z zycia, ale zaoszczedzamy kaski... raczej nie ma potrzeby wymiany czynnika chlodzacego przy szczelnej klimie, bo moze on nawet walic gow.nem ale na zewnatrz sie nie wydostaje... co innego w szczelnej "prawie", znaczy nie trza ladowac od nowa, tylko usunac nieszczelnosci :)



Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

Post autor: Kolec » wt lip 11, 2006 09:19

A powiedzcie mi, gdzie jest w środku "główny" wciąg powietrza w mk4?
Mam delikatne zapaszki właśnie przy starcie i chcę sobie popsikać w kanały a nie wiem gnie jest ten najmocniej ssący w środku.


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » pt lip 02, 2010 09:23

Odgrzebię temat, ale problem dalej nie rozwiązany :(
Opiszę go jeszcze raz, trochę dokładniej.
Włączam klimę i obieg wew, elegancko chłodzi, nic nie śmierdzi - laleczka. Wyłączam klimę, wyłączam obieg wew. i pojawia się smród mokrej szmaty który czasami i 30 minut jeszcze czuć. Ale np gdy po wyłączeniu klimy pojawi się smród i włączę klimę ponownie, nieprzyjemny zapach od razu znika - OCB?
Dodam że klimę czyściłem już chyba wszelkimi możliwymi środkami, włączenie z drogim wurth'em, psikanymi w kabinie, wpuszczanymi w kratki. Ściągałem oczywiście schowek i wentylator, czyściłem dokładnie szczoteczką parownik na który wypsikałem łącznie niezliczone ilości preparatów i to już kilka razy i niestety problem dalej występuje. Jakoś z tym żyję, ale każdego lata doprowadza mnie to do takiego wkur... że postanawiam się nie poddawać. Pomysły mi się jednak skończyły, może jakieś sugestie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 485 gości