[mk2] Gdzie znajde numer silnika ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 23:05
Lokalizacja: wielkopolska

[mk2] Gdzie znajde numer silnika ?

Post autor: marcinxp » sob lip 08, 2006 23:29

Golf II 1.8 GTI 16V
gdzie znajde numer silnika ??
w dokumetach mam wpisane (strzalka)R 028 itd....
czy to silnik KR ?? dlaczego na poczatku jest strzalka ?



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » sob lip 08, 2006 23:39

znależć a raczej odczytać numer silnika w vw to nie lada wyzwanie :jezor: jest bity w trudno dostępnym miejscu i trzeba się nieźle nagimnastykować żeby dojść. osobiście szukałem i nie znalazłem u siebie, ale wiem że bez lusterka(czyt. kilku lusterek) jest trudno :bajer:


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz lip 09, 2006 00:40

Nie wiem czy to tak samo jak w dieslach jest ale u mnie w JP jest on wybity na bloku z przodu !!! tam głębiej pod wtryskami i ciezko go jest dostrzec ://


Ale jesli masz wszystko ok to na 100% jest on napisany z tyłu w bagazniku !!!!!!!!
Jak otworzysz i podniesiesz klape to popatrz w dół Na pasie jest ten bolec co sie o niego zamyka zamek klapy bagaznika i tam oed środka po leewej troche bedzie nabita kartka !!! Na niej jest wszystko nr silnika nr nadwozio nr koloru !! nawet wyposazenie :P
No chyba ze nie masz tej kartki ://

To zobacz sobie jeszcze do umowy kupna sprzedazy (powinien być napisany):PP



greg

Post autor: greg » ndz lip 09, 2006 13:23

numer silnika jest poniżej króćca z którego idzie wąż wody do chłodnicy, na ukośnie ścietym - zeszlifowanym kawałku bloku troche wyżej niż krawędź dolna bloku - o ile kojarzę to preawie prosto w dół pod 3 świecą licząc od lewej 3

[ Dodano: Nie Lip 09, 2006 1:30 pm ]
Obrazek



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » ndz lip 09, 2006 22:56

Jak jest -> R to jest napweno KR , tylko ktora wersja ,bez kata i bez sondy ,czy tylko bez kata. A zreszta takie zeczy sie wie , jak KR to napweno ma wtrysk Mechaniczny.



jesjenin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 17, 2007 22:41
Lokalizacja: Nowy Sącz/Katowice

Post autor: jesjenin » wt wrz 18, 2007 17:38

Hej, witam wszystkich na forum. Jestem tu nowy :helm: W moim pierwszym poście proszę o pomoc. Jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o motoryzację, ale tak się złożyło, że od kilku dni posiadam samochód VW Golf II TD, rok 1991. I chciałbym odczytać z silnika jego numer :crazy: Numer silnika mam wpisany w karcie pojazdu, a jego symbol znajduje się też na naklejce w bagażniku (ma symbol JR), ale jestem dociekliwy i z czystej ciekawości chce zobaczyć go na silniku (czy wszystko się zgadza). Problem polega na tym, że za żadne skarby nie mogę go znaleźć. Znalazłem kilka innych numerów ale żaden nie zaczyna się od liter. Proszę więc o pomoc w zlokalizowaniu tego numer. Wklejam zdjęcia i super by było gdyby jakiś dobry człowiek edytował jedno z tych zdjęć, zaznaczył jakąś czerwoną ramką gdzie mam szukać i wkleił ponownie. Proszę :blush:

Obrazek
Obrazek



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt wrz 18, 2007 18:01

Obrazek
Nr i oznaczenie silnika powinno byc pod tym plastikowym kruccem z gumowym wezem ktory idzie do chlodnicy

[ Dodano: 18 Wrz 2007 18:04 ]
Wydaje mi sie ze silnik RP ma taki sam blok silnika i wtym miejscu wlasnie on jest wybity.Mozesz miec klopot z odczytaniem tego nr lub z nawet jedgo znalezieniem poniewaz masz bardzo skorodowany silnik i moze go nie byc widac.
Nr jest wubity na bloku silnika zaraz pod glowica, jest nawet takie specjalne miejsce- takie poszerzenie ok 60x10 mm

[ Dodano: 18 Wrz 2007 18:10 ]
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 174 gości