[MK3] klima w upalne dni;]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

franekdolas2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lis 02, 2005 22:10
Lokalizacja: Lubin

[MK3] klima w upalne dni;]

Post autor: franekdolas2 » sob lip 08, 2006 10:34

witam
Chodzi o klime, w tych 30 stopniowych upalach jak wlacze klime to od razu zalancza sie sprezarka, i caly czas pracuje bez przerwy, czy to normalne??czy cos jest uszkodzone??



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » sob lip 08, 2006 11:03

no pewnie ze normalne cos musi tłoczyć ciecz chłodzącą:)



wara99

Post autor: wara99 » sob lip 08, 2006 15:43

a jak zalaczasz klime to wlaczaja ci sie wentylatory??



Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » sob lip 08, 2006 16:10

normalne jak najbardziej :smoke: martwilbym sie gdyby sie nie zalanczala


olek

Awatar użytkownika
Kamień
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamień » sob lip 08, 2006 16:28

Sprężarka ma pracować dopuki klima nie schłodzi do ustawionej temperatury.



Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » sob lip 08, 2006 16:38

Kamień pisze:do ustawionej temperatury
a to jest klimatronic ?


olek

Awatar użytkownika
Kamień
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamień » sob lip 08, 2006 16:43

Nie wiem czy franekdolas2 ma climatroniuc czy manualną, ale przy manualnej też sie ustawia tyle że pokrentłem (ale nie ma skali w stopniach) i jak nie nastawisz na max chłodzenie to sie wyłączy przy odpowiedniej temperaturze a po wzroście temperatury o około 2 stopnie załączy ponownie.



Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » sob lip 08, 2006 16:55

przez trzy lata urzywam klimy (manual) i nie zdazylo mi sie jeszcze zeby sie kiedys wylaczyla, ale faktycznie, zawsze mam ustawione na maxa. musze wyprobowac kiedys opcje z ustawieniem temp. ale tochyba jak sie zrobi troche chlodniej :bajer:


olek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 08, 2006 17:14

pewex.olek pisze:przez trzy lata urzywam klimy (manual) i nie zdazylo mi sie jeszcze zeby sie kiedys wylaczyla, ale faktycznie, zawsze mam ustawione na maxa. musze wyprobowac kiedys opcje z ustawieniem temp. ale tochyba jak sie zrobi troche chlodni
Do niedawna jeszcze myślałem że ma się nie wyłączać. Niestety to nie była prawda. Jeśli jest porządnie na nowo napełniona czynnikiem chłodzącym i ogólnie sprawna to wyłącza się co jakiś czas nawet przy upale jak teraz są i ustawieniu chłodzenia na maksa. Przekonałem się 3 dni temu po uzupełnieniu czynnika w GTI żonki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » sob lip 08, 2006 20:45

Paweł Marek pisze:Do niedawna jeszcze myślałem że ma się nie wyłączać. Niestety to nie była prawda. Jeśli jest porządnie na nowo napełniona czynnikiem chłodzącym i ogólnie sprawna to wyłącza się co jakiś czas nawet przy upale jak teraz są i ustawieniu chłodzenia na maksa. Przekonałem się 3 dni temu po uzupełnieniu czynnika w GTI żonki.
3 lata temu wlasnie ja napelnilem bo byla pusta i w ubieglym roku dopelnialem ale nigdy sie nie wylaczyla


olek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 08, 2006 20:59

W naszym GTI się nie wyłączała, po dopełnieniu się wyłącza. TYle wiem na ten temat. Kilka dni temu był wątek o tym i 2 osoby podobnie stwierdziły. A ja się sprzeczałem i teraz mi głupio. Poza tym to kiedy się wyłącza może być trudno zauważalne. POdświetlenie włącznika nie gaśnie w tym momencie, słychać tylko pyknięcie spod maski, wentylator i minimalna zmiana obrotów silnika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » sob lip 08, 2006 21:18

mi nie bedzie glupio bo sie nie sprzeczam. pisze tylko jak jest w moim przypadku :grin:


olek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 08, 2006 21:30

Chodziłoby o to żeby sie dowiedzieć jak to naprawdę ma być. W moim przypadku idzie mi o to, że można by łatwo ukladzik elektroniczny podłączyć bazujący na jakimś termistorze, który by włączał i wyłączał klimę w zależności o od temperatury wnętrza. Są nawet gotowe specjalnie do golfa takie bajery (ze sklepu Conrad Check-Temp). A ja bałem się tego montować myśląc że często włączające się i wyłączające sprzęgło sprężarki szybko padnie. Ale skoro tak to działa, to znaczy że można by taki kontroler podłączyć bez obaw.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » sob lip 08, 2006 22:01

Paweł Marek pisze:Ale skoro tak to działa, to znaczy że można by taki kontroler podłączyć bez obaw.
ja osobiscie bym nie ryzykowal bo mimo wszystko skraca to zywotnosc sprzegla sprezarki


olek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości