podnośnik szyb, GOLF IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tigerwood
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn maja 29, 2006 21:41
Lokalizacja: KOŁOBRZEG,
Kontakt:

podnośnik szyb, GOLF IV

Post autor: tigerwood » pt lip 07, 2006 20:08

Witam,

Mały problem - szyba wpadła mi do środka przednich drzwi pasażera - w wersji 3 drzwiowej , elektryczne podnośniki - szybka akcja ratunkowa i szyba zamurowana na stałe(wsparta na drewnianej listwie) . Wyłamał się jeden z elementów na którym opierała się szyba - małe, białe, plastikowe.

W jaki sposób najtaniej usunąć problem - gdzie kupić taką część - podobno w sprzedaży są tylko komplety - co robić ????? Czy ktoś miał podobny problem???

SPRAWA PILNA z UWAGI NA POGODĘ !!!! LATO W PEŁNI

z góry dziękuje pozdrawiam


tiger woods- golfista

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » pt lip 07, 2006 21:51

Tez mialem ten problem tylko mi ulamal sie tylko jeden taki plastikw prawych drzwiach, wersja 3d. Na jednym polamanym powinien uciagnac.

Moge ci tylko doradzic, ze do serwisu nie masz co jechac, tam moga ci sprzedac caly komplet wraz w prowadnicami, koszt ponad 400.

Na allegro jako jedyny koles sprzedaje takie zestawy naprawcze, 2 plastiki + klucz do linki, razem 99 zl, tez dosc droga impreza jak za takie plasticzki.

tu masz namiar:
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1026187


Te plastiki dlugo nie wytrzymaja i tak, w drugich drzwiach mam natomiast te plastiki metalowe, poprzedni wl;asciciel tez mial problem i wymienil na lepsze, ale to za zach granica, u nas takich nie widzialem.

Ja osobisci eporadzilem sobie w inny sposob, przewiercilem ta metalowa czesc ktora trzyma szybe, resztke plastiku podparlem blaszka, tez ja przewiercilem i skrecilem wszystko sruba, wszystko dopasowalem zeby o nic nie zawadzalo. Teraz chodzi elegancko i nie urwie sie za szybko.



Awatar użytkownika
bojar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 14:57
Lokalizacja: Warszawa/Maków Maz.
Kontakt:

Post autor: bojar » sob lip 08, 2006 00:11

Witam,
jak na użytkownika Golfika IV, to oczywiści też miałem ten problem, tylko mnie się ułamał ten plasticzek, jak mi jakiś *#cenzura#*...yn wybił szybkę i radyjko ukradł...
w drugich drzwiach mam natomiast te plastiki metalowe
metalowe plastiki- niezłe :P

A na serio- też kupiłem ten zestaw naprawczy z Allegro i jak na razie też mi się dobrze sprawuje, a dzięki temu, że w komplecie są też kluczyki i specjalny uchwyt do naprężenia linki, to wymiana jest szybka i łatwa.

W serwisie nie trzeba kupować całego zestawu za 400 zł.- jest tam też dostęopny specjalny zestaw naprawczy, w którym są metalowe uchwyty szyby, ale kosztuje ponad 200 zł. :(

Ja kupiłem z Allegro, żeby zobaczyć, czy długo to wytrzyma, jeśli się zepsuje, to kupuję już metalowe uchwyty i będzie spokój...

Na pewno odradzam zabawę z połamanym uchwytem- klejenie, spawanie, itp.- nie wytrzyma nawet 2 dni- silnik od sterowania szybą jest dość mocny.

A więc wybieraj- albo zestaw z Allegro za 100 zł. - plastiki, albo serwis i 200 zł. za metalowe (przy czym nie we wszystkich serwisach kupisz coś takiego).


Pozdro!


[b][u]Walcz walcz walcz- Ty walczysz, ja walczę!!![/b][/u
Legia Warszawa !!!

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » sob lip 08, 2006 09:28

bojar pisze:W serwisie nie trzeba kupować całego zestawu za 400 zł.- jest tam też dostęopny specjalny zestaw naprawczy, w którym są metalowe uchwyty szyby, ale kosztuje ponad 200 zł. :(
No prosze, ja nie znalazlem, ale polecam te metalowe slizgacze zdecydowanie. Najwieksze prawdopodobienstwo urwania bedzie zima, kiedy szyba podmarznie do uszczelki, ale kto wtedy okna otwiera?:)
Na pewno odradzam zabawę z połamanym uchwytem- klejenie, spawanie, itp.- nie wytrzyma nawet 2 dni- silnik od sterowania szybą jest dość mocny.
Klejenie, spawanie mija sie z celem, ale moj sposob dziala juz aktywnie ponad miesiac i nie ma problemow zadnych. I mam nadzieje ze tak pozostanie, bo ma wygluszone drzwi tasma dekarska i nie ma juz dostepu do srodka :bajer:



Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » sob lip 08, 2006 17:14

a gdyby ktoś potrzebował całą blache z podnośnikiem 100% sprawną..lub jakieś linki..do podnośnika mam też...leży i sie kurzy za całą blache chce 130 zł...pozdrawiam..miałem mk4 ..problem znam ..ja znów zalewałem po zamontowaniu wszystko poxipolem tak by nie zawadzało..i działało ..


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53310&postdays=0&postorder=asc&start=0]my ex mk3 GTI 20 jahre by ABF[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2269482#2269482]actual mk4 GTI Exlusive by AGU[/url]

6N 1.4 8V/MK4 1.6 8V/MK3GTI 2.016v/DERBY 1.1 8V/MK4GTI 1.8T 20V/6N 1.3 8V/A4 B6 1.9TDI/A4 B7 2.0TDI

cierpik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 30, 2007 15:12
Lokalizacja: PO

Post autor: cierpik » ndz mar 21, 2010 00:55

witam

Panowie jakiś schemat ,jak najprościej to zrobić.....
Własnie jestem na etapie zakupu zestawu naprawczego.

Pozdrawiam

[ Dodano: 21 Mar 2010 11:42 ]
???

help



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 314 gości