Elektryczne szyby. Problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dario_krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:26
Lokalizacja: Kraków

Elektryczne szyby. Problem

Post autor: dario_krk » czw lip 06, 2006 10:21

Witam. Jestem tu nowy ale już mam problem. Chodzi mi o elektryczne szyby i szyberdach. Szyby w tylnych drzwiach otwierają się prawidłowo ale z przodu rożnie. Raz otwierają się płynnie, raz skokowo po 2cm, raz lewa płynnie a prawa skokowo. Do tego kiedy samochod długo stoi na słońcu nie otwiera się szyberdach. Czy za szyby i szyberdach jest odpowiedzialny jakiś układ elektroniczny? Bardzo proszę o rady i z gory dziękuję! Samochod to GOLF III 1993r.



wara99

Post autor: wara99 » czw lip 06, 2006 11:19

szyber a szyby to 2 rózne rzeczy , mi ostanio bzikowaly szyby bo same sie otwieraly i alarm wyl , wyjolem bezpiecznik za pare dni wsadzilem i jest ok . Podobno od slonca takie rzeczy sie moga dziac



dario_krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dario_krk » czw lip 06, 2006 11:32

Sprawdzałem teraz i po wyjęciu wszystkich bezpieczników z listwy szyby dalej chodzą. Gdzie ten bezpiecznik jest?



wara99

Post autor: wara99 » czw lip 06, 2006 11:51

to jest bezpiecznik metalowy tam gdzie sa wszystkie bezpieczniki , musisz wypiąc t a skrzynke i dopiero dojdziesz bo tak jak zdejmiesz pokrywe to niz ci nie da

[ Dodano: Czw Lip 06, 2006 11:52 ]
i to jest ostatni idac od dolu w góre



dario_krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dario_krk » czw lip 06, 2006 13:07

Sprawdzałem teraz i po wyjęciu wszystkich bezpieczników z listwy szyby dalej chodzą. Gdzie ten bezpiecznik jest?

[ Dodano: 06 Lip 2006 13:08 ]
Znalazłem, wyciągnąłem, odczekałem godzinkę i włożyłem ale to samo jest. Prawe przednie idą skokowo. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?



ced
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 12:12
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: ced » czw lip 06, 2006 21:43

Czołem,
Miałem taki sam problem z szybami przednimi.
Okazało się że jest to wina sypiących się prezewodów elektrycznych.
Proponuję otworzyć przednie drzwi i zsunąć gumową grometkę osłaniającą przewody, które wchodza "do słupka". Przynajmniej u mnie najgrubszy kabel to zasilanie ele.szyb., który miał pękniętą tubę i poszarpane włukna (druciki). W moim przypadku skręcenie wszystkiego i zaizolownaie pomogło.

Ave


http://www.easyfly.pl - vortal aeronautyczny

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Re: Elektryczne szyby. Problem

Post autor: Paweł Marek » czw lip 06, 2006 21:56

dario_krk pisze:Witam. Jestem tu nowy ale już mam problem. Chodzi mi o elektryczne szyby i szyberdach. Szyby w tylnych drzwiach otwierają się prawidłowo ale z przodu rożnie. Raz otwierają się płynnie, raz skokowo po 2cm, raz lewa płynnie a prawa skokowo. Do tego kiedy samochod długo stoi na słońcu nie otwiera się szyberdach. Czy za szyby i szyberdach jest odpowiedzialny jakiś układ elektroniczny? Bardzo proszę o rady i z gory dziękuję! Samochod to GOLF III 1993r.
Właśnie naprawiłem to samo u siebie. Opisałem to tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53280

[ Dodano: Czw Lip 06, 2006 9:57 pm ]
winny jest źle działającu czujnik obrotów silniczka.

[ Dodano: Czw Lip 06, 2006 10:09 pm ]
szyby i szyberdach ze sobą współdziałają przy zamykaniu z kluczyka lub z pilota, jeśli jkest alarm z funkcją domykania. Za awarię otwierania odpowiada na 99 procent coś przy samym szyberdachu (włącznik, kable, przekaźniki, sam silniczek)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wara99

Post autor: wara99 » pt lip 07, 2006 00:02

u mnie szyber nie wspopracuje z szybami i kluczykiem go nie zamkne , to samo jak bezpiecznik byl wyciagniety -szyby nie choidzily lusterka tez nie a szyber normalnie , i to samo jak jest zaplon wylaczony szyby zamkne a szyber nie



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lip 07, 2006 00:49

wara99 pisze: i to samo jak jest zaplon wylaczony szyby zamkne a szyber nie
To akurat jest normalne, oczywiscie dopoki nie otworzy sie dzrwi i nie uplunie 10 min od czasu wylaczenie zaplonu...



dario_krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dario_krk » wt lip 11, 2006 15:40

A jak mam wydobądź ten cały silniczek z drzwi? namęczyłem się wczoraj i za nic mi nie chce wyjść. może ktoś wie co trzeba ściągnąć żeby ten silniczek wyjąć na zewnątrz? Inaczej się do tego modułu nie dostanę.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 11, 2006 18:23

musisz wyciągnąć cały mechanizm z linkami i prowadnicę na zewnątrz. zdjęć tapicerkę, odkleić folię. Odkręcić trzy śróby 10-ki: jedna koło silnika i dwie do prowadnicy. Odczepiasz wiążkę od silnika. Wyginając całą prowadnicę w lewo wyjmiesz ją razem z silnikiem i lnikami przez dziurę w drzwiach. Jak rozebrać silnik zobaczysz. Trzeba mieć odpowiedni śróbokręcik torks czy jak to się tam nazywa ok 2 mm ale nie pamiętam dokładnie.

[ Dodano: Wto Lip 11, 2006 6:27 pm ]
inek01 pisze:nie uplunie 10 min od czasu wylaczenie zaplonu
to raczej nie w tym roczniku (93). Chyba że ma alarm podłaczony z funkcją samouzbrajania.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lip 11, 2006 23:19

Paweł Marek pisze:to raczej nie w tym roczniku (93). Chyba że ma alarm podłaczony z funkcją samouzbrajania.
Hmm, no nie wiem. U mnie jest takie cos (97') bez alarmu...
Po zgaszeniu silnika (pod warunkiem ze nikt nie otworzy drzwi [3d], nie wyjme kluczyka, lub nie minie 10 min) szybami moge spokojnie sterowac. Wart dodac, ze bez zaplonu trzeba trzymac przycisk caly czas, bo nie dziala wtedy domykanie...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 11, 2006 23:51

inek01 pisze:ub nie minie 10 min
a ja zrozumiałem Cię że same się szyby domkną po tych 10 minutach. To że można szyby urychamiać przyciskami po wyłączeniu zapłonu 10 minut około to ja też mam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lip 11, 2006 23:56

Paweł Marek pisze:a ja zrozumiałem Cię że same się szyby domkną po tych 10 minutach
Hehe, dobrze by bylo ;)
:pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości