[mk3]Nie pali, objawy niesprawnej cewki i halla.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

[mk3]Nie pali, objawy niesprawnej cewki i halla.

Post autor: Kiler » wt lip 04, 2006 00:22

A więc dziś mój Golfik niemiło mnie zaskoczył. Wyjeżdżałem z garażu, postawiłem go pod bramną, nie gasiłem, wyszedłem zamknąć bramę, silnik cały czas chodził, wsiadłem… i zgasł :panna: . Zdziwiony odpalam drugo raz - chodzi. Przejechałem 100m i lipa. Nie miałem daleko do domu więc poszedłem na spokojnie sprawę przemyśleć. Wróciłem z kumplem. Po przekręceniu zapłonu pompa pracuje, paliwo jest, pewne(V-Power). Wykręciłem świece - iskry nie ma. Przyjechał po mnie kolega z forum żeby zaholować dziada pod blok. Przeczyścił jeszcze masę cewki. Od tak przkręciłem kluczyk i zapalił.... Pochodził 30s i zgasł.... i teraz moje pytanie: stawiam na halla bądź cewkę. Szukałem na forum ale nikt jeszcze nie napisał czy jeśli któryś z tych elementów jest niesprawny to mimo wszytko auto raz na 100 razy odpali. Tzn. czy walnięta cewka(czujnik halla) może czasem "zaskoczyć". Bo jeśli np. pompa nie ciągnie paliwa to kaplica, nie ma szans. Mam nadzieję, że sprecyzowałem pytanie i ktoś zna na nie odpowiedź...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » wt lip 04, 2006 00:45

Generalnie jest tak, ze przy padnietej cewce wieksze prawdopodobienstwo "dluzszej"jazdy.. Moze nie podawac iskry jak wilgotno, ewentualnie w razie jej widzimisie - z tym ze w momencie wlasnie jeje "widzimisie" wogole auta nie da sie odpalic :D

Jednak z Twojego opisu totalnie objawy pasuja mi jednak do pady czujnika Halla ;)
Typowo - auto odpala - chwile sie zagrzeje - gasnie - odpala i znow gasnie za chwilke - i tak w kolko



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » wt lip 04, 2006 01:19

zgdzoilm bym sie z kolega, naogol jak cewka jest walnieeta to wogole nie daje iskry.. a hala w mk3 to dosc czesty przypadek, posprawdzaj na nim Resystancje.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lip 04, 2006 02:25

Jutro dla pewności podepnę drugą cewkę ale po wykładzie SToRM’a :pub: na gg też stawiam na halla. Poszukam na forum jak sprawdzić tą rezystancja ale już pytam: czy ktoś wymieniał samodzielnie czujnik Halla i może opisać czy dużo z tym roboty(i ewentualnie przebieg tych prac)...???

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » wt lip 04, 2006 15:44

kiedyś pieknej zimy miałem podobną akcje tyle ze śniegu po kolana a ja w połowie drogi czyli 250km od domu i 250 km o celu.Auto smigało jak nowe,musiałem załatwić potrzebe fiziologiczna ,wróziłem do auta i koniec.ponad 3 godziny stania w lesie bez ogrzewanie przy sporym mrozie i snieżycy jak na filmie :panna: zaczełem grzebać przy aucie po pewnym czasie jakiś dwoch godzin auto zaczeło sporadycznie odpalac ale zaraz zdychało.za ktoryms razem nie zdech odrau i udało mi sie ruszyć wiec sie kulałem nie chodził jak trzeba ale wydostałem sie jakos z tego lasu potem znowu przestawał jeżdzić najpierw przestał jechac na piątym biegu potem na czwartym aż w koncu na trzecim przejechałem z 80 km i dotarłem do jakiegoś miasteczka tam wymieniłem świece i auto jak nówka.w końcu po 14 godzinach dojechałem do celu gdzie normalnie tą trase robie w ok 7 godzin.na drugi dzien to samo w akcie desperacji wymieniłem jeszcze kable , kopułke,palec rodzielacza a i tak skonczyło sie na module zapłonowym z cewką i ok 600zł w plecy.od tamtej pory jest git


Squad nocne mary :satan:

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt lip 04, 2006 15:49

x27 pisze: posprawdzaj na nim Resystancje
A ja gdzieś czytałem,że omomierzem można czujnik halla spier@$*#)ć.To nieprawda?

[ Dodano: Wto Lip 04, 2006 15:51 ]
2) czy poprawną metodą na sprawdzenie modułu i czujnika halla jest wpięcie żaróweczki na zaciski cewki zapłonowej po stronie pierwotnej i zobaczenie czy miga?



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt lip 04, 2006 16:02

Miałem kiedyś tak w Swoim ABU. Że nagle samochód gasł nie wiadomo z jakiego powodu. Wiem że wtedy Grabowski w Piasecznie (tylko on wykrył usterkę - ASO sobie nie radziło) wymienił czujnik Halla i aparat zapłonowy. I pomogło.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt lip 04, 2006 20:44

...podmieniłem cewkę i jak na razie chodzi :bigok: . Najlepszy motyw - moja nowa cewka to cewka z piwnicy kumpla, w grudniu mu ją mechanik wymienił, twierdził, że padła... U mnie hula... i albo padnie lada dzień :panna: albo kolegę mechaś wychu...
Jest jakieś sposób na ocenienie stanu cewki :bajer: ?


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » śr lip 05, 2006 17:00

mnie dzis taka sytuacja spotkala :(
autko na srodku drogi w centrum miasta zawiodlo :(
Na hol, do mechanika, mechanik sprawdzil ze iskry nie ma, to wygonil do elektronika.
Kolega sprawdzil czy napiecie dochodzi do cewki.. dochodzi.. ale od cewki dalej nie idzie..
do czujnika Halla takze dochodzi itp wiec raczej odpada. Poczekam teraz na kumpla to podmienie cewke..
i moje pytanie jest takie.Czym roznia sie cewki np. od 1.6 z 2.0 ? Rocznik 93-94. Obie sa kwadratowe.


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » śr lip 05, 2006 18:20

a co to sezon na cewki sie zrobił :hehe:
fuks pisze:Czym roznia sie cewki np. od 1.6 z 2.0 ? Rocznik 93-94. Obie sa kwadratowe
z tego co wiem to sie niczym nie róznia,ale moze ktos wie dokładnie


Squad nocne mary :satan:

aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » śr lip 05, 2006 18:40

w razie czego ja mam jeszcze jedna cewke :kac: wiesz gdzie walic .
BTW u mnie pompa paliwa siadła objawy te same. W razie czego mozesz zajechac na Łaziska Dolne (jak z gorki zjezdzasz po prawej za kosciołem - elektromechanik Loska)


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr lip 05, 2006 18:52

aegiss pisze:w razie czego ja mam jeszcze jedna cewke :kac: wiesz gdzie walic .
BTW u mnie pompa paliwa siadła objawy te same. W razie czego mozesz zajechac na Łaziska Dolne (jak z gorki zjezdzasz po prawej za kosciołem - elektromechanik Loska)
To jakaś Twoja używana na handel czy mówisz to tej co masz w autku...?


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » śr lip 05, 2006 18:58

dostałem ja na probe(uzywana) - przy testach (3 były zmieniane) i nie odwiozłem :green_fuck: powinna działac bo u mnie pompa paliwa przecież siadła , a nie cewka : :satan:


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » śr lip 05, 2006 19:06

a masz kwadratowa czy okragla ???


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 379 gości