Problem z otwartą klapą bagażnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Problem z otwartą klapą bagażnika

Post autor: szczeniak » pt cze 30, 2006 09:22

Po przeczytaniu kilku watkow na forum odnośnie problemów w mk4, sam go teraz znalazlem w swoim aucie, niezauwazajac go przedtem :)

Jest kilka malych problemow i mysle, ze sa ze soba zwiazane:
1.Otóz nie swieci mi sie lampka oswietlenia bagaznika, zarowka na pewno jest dobra
2. Po otwarciu klapy nie włącza sie oswietlenie w kabinie jak to sie robi po otwarciu drzwi.
Nie wiem czy tak powinno byc dlatego sie pytam Was, jak jest u Was?
3. Zamek co jakis czas sam sie zamyka w klapie, 3 razy mozna otworzyc, za 4 jest juz zamkniety, czy to norma? Czasami nawet go nie mozna odblokowac z centralnego z panelu drzwi kierowcy ani kluczykiem (nie mam centralnego z pilota ), dopiero puszcza po odpaleniu silnika.

Nie wiem jak z punktem 3, ale 1 i 2 na pewno sa zwiazane z jakims włącznikiem informujacym o otwarciu klapy. Rozebralem klape i nie wiem za bardzo gdzie on sie znajduje, czy da sie go jakos wymienic, czy trzeba caly zamek. Wiem ze nie tylko ja mam taki problem, moze ktos sobie juz z tym poradzil?

Niedlugo chce zalozyc alarm i nie wiem czy nie bedzie z tym jakis problemow, czy przypadkiem alarm nie bedzie reagowal po otwarciu klapy, albo bedzie sie sam uzbrajal mimo ze klapa bedzie otwarta. :D
Ostatnio zmieniony pt kwie 04, 2008 13:51 przez szczeniak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt cze 30, 2006 12:54

No nieweim czy konkretnie zamek jest popsuty, mi wydaje się że poprostu w większości przyadków wina leży po stronie zamka centralnego a dokładniej jego zasilania lub impulsów wysyłanych z centralki do zamków. Wydaje mi się że impulsy są zbyt krótkie przez co zamek albo się nie domyka, ale (jak w moim przypadku) nie zapala się dioda prz drzwiach kierowcy sygnalizująca zamknięcie centralnego. Ale jeśli nie zapalają ci się lampki wewnątrz to może faktycznie masz walnięty zamek, gdyż sterowanie całym centralnym wychodzi z zamka kierowcy.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » pt cze 30, 2006 14:00

Tak apropo tej diody przy drzwiach kierowcy. U mnie jest tak samo jak u ciebie, ze raz sie zalacza a raz nie, czasem trzeba jeszcze raz kluczykiem w prawo przekrecic i wtedy sie zaswieci. Czytalem gdzies ze ta dioda jest od seryjnego alarmu, takiego prymitywanego ktory niby zalacza klakson i swiatla awaryjne przez 30 s, ale nie wiem czy to prawda, jeszcz nie mialem takiej akazji.

Problem dalej nie rozwiazany, zarzuce niedlugo fotke z rozebranej klapy, moze ktos pomoze wtedy.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt cze 30, 2006 22:51

No włąsnie podobno jest to dioda od alarmu seryjnego montowanego prrzez VW, jednkaże nijak nie potrafie go pobudzić. W książce serwisowej pisze że uaktywnia się przy nieprawidłowej próbie otwarcia drzwi, cokolwiek to znaczy. Kumpel uaktywnił ten alar poprzez niedomknięcie drzwi do końca, a dopiero dociśnięcie ich po zamknięciu centralnego. Alarm się uaktywnił i wył przez 30 sekund. Ale czy były one montowane w każdym MkIV tego nie wiem.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt cze 30, 2006 23:02

regitmc pisze:jednkaże nijak nie potrafie go pobudzić.
zamknij auto z otwartą szyba kierowcy, a nastepnie odrygluj zamek i otwórz drzwi


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt cze 30, 2006 23:32

Corvax pisze:
regitmc pisze:jednkaże nijak nie potrafie go pobudzić.
zamknij auto z otwartą szyba kierowcy, a nastepnie odrygluj zamek i otwórz drzwi
Proste i logiczne, trzeba zbadać...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » sob lip 01, 2006 00:17

Corvax pisze:zamknij auto z otwartą szyba kierowcy, a nastepnie odrygluj zamek i otwórz drzwi

Ale by to takie proste bylo... przerabialem to i. po prostu nie da sie dzwi tak otworzyc od srodka... przynajmiej u mnie . nie moglem i koniec.

ALE zbocze troszke z tematu. Mam od strony kierowcy na slupku przy dzwiach tali wlacznik do wylaczania sensora ruchowego(jak zwal tak zwal) i powinna swiecic sie zielona dioda , u mnie tak jakby nie dzialal


A co do centrala to przerabiam to ciagle kiedy zamykam auto .. raz migaja kierunki a raz nie.. nie wiem co jest grane...


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » sob lip 01, 2006 17:03

szczeniak pisze:Tak apropo tej diody przy drzwiach kierowcy. U mnie jest tak samo jak u ciebie, ze raz sie zalacza a raz nie, czasem trzeba jeszcze raz kluczykiem w prawo przekrecic i wtedy sie zaswieci. Czytalem gdzies ze ta dioda jest od seryjnego alarmu, takiego prymitywanego ktory niby zalacza klakson i swiatla awaryjne przez 30 s, ale nie wiem czy to prawda, jeszcz nie mialem takiej akazji.

Problem dalej nie rozwiazany, zarzuce niedlugo fotke z rozebranej klapy, moze ktos pomoze wtedy.
Problemy 1-2-3 są identyczne jak w moim prztypadku... Jeśli chodzi o diodę w drzwiach to jest z nią następująco! Jeśli nie miga to oznacza że któreś drzwi nie są zamknięte... ktoś bawił sie rygielkiem i zamkną go sam (opcja tylko dla zamka centralnego). Należy wówczas zamknąć i otworzyć drzwi przyciskiem tzw. anty-kradzieżowym na panelu konsoli otwierania okien kierowcy. Wówczas drzwi sie odblokują i wszystko będzie grało



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz lip 02, 2006 18:23

rakczek pisze:
Corvax pisze:zamknij auto z otwartą szyba kierowcy, a nastepnie odrygluj zamek i otwórz drzwi

Ale by to takie proste bylo... przerabialem to i. po prostu nie da sie dzwi tak otworzyc od srodka... przynajmiej u mnie . nie moglem i koniec.

ALE zbocze troszke z tematu. Mam od strony kierowcy na slupku przy dzwiach tali wlacznik do wylaczania sensora ruchowego(jak zwal tak zwal) i powinna swiecic sie zielona dioda , u mnie tak jakby nie dzialal


A co do centrala to przerabiam to ciagle kiedy zamykam auto .. raz migaja kierunki a raz nie.. nie wiem co jest grane...
sprawdziłem i u mnie tez nie mozna otworzyć z zewnątrz przez okno, poprostu rygiel się sam chowa spowrotem i nie otwiera zamka. Ot takie zabezpieczenie przed szybkim wejście do samochodu...
martines pisze:
szczeniak pisze:Tak apropo tej diody przy drzwiach kierowcy. U mnie jest tak samo jak u ciebie, ze raz sie zalacza a raz nie, czasem trzeba jeszcze raz kluczykiem w prawo przekrecic i wtedy sie zaswieci. Czytalem gdzies ze ta dioda jest od seryjnego alarmu, takiego prymitywanego ktory niby zalacza klakson i swiatla awaryjne przez 30 s, ale nie wiem czy to prawda, jeszcz nie mialem takiej akazji.

Problem dalej nie rozwiazany, zarzuce niedlugo fotke z rozebranej klapy, moze ktos pomoze wtedy.
Problemy 1-2-3 są identyczne jak w moim prztypadku... Jeśli chodzi o diodę w drzwiach to jest z nią następująco! Jeśli nie miga to oznacza że któreś drzwi nie są zamknięte... ktoś bawił sie rygielkiem i zamkną go sam (opcja tylko dla zamka centralnego). Należy wówczas zamknąć i otworzyć drzwi przyciskiem tzw. anty-kradzieżowym na panelu konsoli otwierania okien kierowcy. Wówczas drzwi sie odblokują i wszystko będzie grało
No też niestety ale przerabiałem różne opcje i kombinacje i niestety nie wiem od czego jest to uwarunkowane. Jako wykształcony inżynier elektroniki stwierdzam że być może tak jak piusałem wcześniej jest poprostu podawany za krótki impuls na układ odpowiedzialny za miganie diody. To wszystko opiera się na układach logicznych i mikroprocesorowych w których czas impulsu odgrywa iststną role, więc może trzebu tu szukać przyczyny. Pozatym zamek jest zaryglowany normalnie zarówno przy migającej diodzie jak i nie migającej, więc problem tkwi tylko w samym jej mruganiu (zasilaniu jej)...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » ndz lip 02, 2006 20:19

regitmc pisze:sprawdziłem i u mnie tez nie mozna otworzyć z zewnątrz przez okno, poprostu rygiel się sam chowa spowrotem i nie otwiera zamka.
a jak pociagniesz za klamke to pewnie toz nie pójdzie? Wobec tego spróbuj jescze moze odpalic auto z właczonym alarmem - immo nie powinno do tego dopuscic, ale alarm powinien zadziałac


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz lip 02, 2006 20:21

Sprawdze, ale dopiero jutro... Jestem bardzo ciekawy czy mam alarm seryjny VW... Bo w takim razie miałbym już dwa hehe


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » pn lip 03, 2006 01:14

regitmc pisze:Sprawdze, ale dopiero jutro... Jestem bardzo ciekawy czy mam alarm seryjny VW... Bo w takim razie miałbym już dwa hehe
No to masz dwa :)

Te modele maja seryjne VW alarmy..

A na slupku masz taki przelącznik??


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Awatar użytkownika
sekora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn cze 26, 2006 12:33
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: sekora2005 » pn lip 03, 2006 20:37

Ja mam znowu taki problem ze moge otworzyc klape tylko kluczykiem. jak naciskam ta klamke nad rejestracja to nie ma zadnego odzewu. Niewiem co to moze byc, sciagnolem zabudowe klapy bo myslalem ze jakis kabelek sie odlaczyl, ale wszystko wygladalo dobrze, w skrzynce bezpiecznikowej szukalem jakiegos przepalonego bezpiecznika ale wszystkie byly ok. nie wiem czasem czy to nie silniczek, nie znam sie na tym zbytnio, moze macie jakies rady?



Awatar użytkownika
xmkrasny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 29, 2006 21:07
Lokalizacja: mazury
Kontakt:

Post autor: xmkrasny » pn lip 03, 2006 21:20

Corvax pisze:jednkaże nijak nie potrafie go pobudzić.
Corvax pisze:moze odpalic auto z właczonym alarmem - immo nie powinno do tego dopuscic, ale alarm powinien zadziałac
W moim mk4 tak alarm pobudziłem. :bajer:

Co do otwierania tylnej klapy to ja doświadczam czegoś odwrotnego. Czyli losowego zamykania z centralnego i niespodziewanych ruchów wycieraczek tylnych. Niekiedy mam zonga!! :blush:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości