[mk3] Spadają obroty!!!???!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rav0910
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr sty 04, 2006 15:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[mk3] Spadają obroty!!!???!!!

Post autor: rav0910 » wt cze 27, 2006 19:41

zauwazyłe coś bardzo nie pokojącego, otóż po przejechaniu jakichś 10 km jak silnik pracuje na luzie to obroty spadaja mi do 500 lub nawet mniej!!!! nie wiem o cho chodzi. jak sie załaczy wentylator to lub otwieram elektryczne okna to opadaja czasami do pierwszej kreski na obrotku!!! Co to moze byc?


Golfik sprzedany pierwszemu klientowi :) Czyżby za niska cena?

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt cze 27, 2006 19:43

jak jest gdzies olbrzymi pobor to moze tak robic z obrotami ale naprawde duzy musi byc,zanim bedziesz grzebal przy silniku to wypinaj pokolei bezpieczniki jak podniosa sie obroty to masz obwod ktory pobiera duzo za duzo pradu.choc powinien wywalac bezpiecznik wtedy ale to narazie najprostrza metoda aby wyeliminowac ta ewentualnosc.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt cze 27, 2006 19:49

rav0910 pisze: jak silnik pracuje na luzie
Czy to się dzieje tylko na biegu jałowym?? Jeśli tak to jak zwykle trzebaby się zając najpierw silnikiem krokowym


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt cze 27, 2006 19:52

Adamtd, to dlaczego mu spadaja po zalaczeniu np.szyb to zaden pobor(jesli chodzi o spadanie obrotow)np.umnie jak wlacze dlugie to obroty o 200 jak nic spadaja bo mam ok 400watt w zarowkach nie mowiac jak jeszcze puszcze muze,aha podmien jeszcze akumulator na probe moze ma zwarcie na celi i jest taaaki pobor ze..(jesli dobrze autko pali to nie zamieniaj)



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt cze 27, 2006 19:59

piotr2 pisze:to dlaczego mu spadaja po zalaczeniu np.szyb
Bo wtedy wzrasta obciążenie silnika, a silnik do niego nie może się dostosować - aby utrzymać obroty ma silnik krokowy otworzyć większy przepływ powietrza - jak tego nie robi silnik sie dusi


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt cze 27, 2006 20:05

ja poprostu pisze od czego lepiej zaczac zanim rozgrzebie auto ta proba nic nie kosztuje a moze byc przyczyna,nieraz sie spotkalem ze cos tam duzo pobieralo.nie pisalem ze to jest przyczyna.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » śr cze 28, 2006 23:40

Tak można zacząć od tego ale moim zdaniem to...przepustnica lub przepływomierz (zależy co masz).Czasem jak się czujnik halla pierdzieli to są takie objawy(moze być ośka luźna w aparacie). Ja mialem podobnie trzeba było przegrać softa i zaadoptowac przepustnice - co do probelmu gaśniecia na biegu jalowym kiedy właczylem wiele odbiorników - pomoglo. Sprawa jest taka że przepustnica reguluje obroty i jak jest wiekszy pobór mocy (czyt. obciążenie silnika) musi zmienić kąt polożenia aby utrzymać obroty odpowiednie. Jak tego nie zrobi no to auto przygasa i tyle. Jeśli masz przepustnice to ją wyczyść (instrukacja gdzieś jest) potem komp VAG adaptacja i pownno być oki. Tak na marginesie to i tak radziłbym zacząć od VAGA (on prawde ci powie;) Możliwe że okaże się że trzeba kupić nową przepustnice bo cały czas pokaże sygnal poza zakresem...powodzenia



Awatar użytkownika
DR_9735
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 02, 2006 17:10
Lokalizacja: Crackuff

Re: [mk3] Spadają obroty!!!???!!!

Post autor: DR_9735 » czw cze 29, 2006 14:26

rav0910 pisze:jak sie załaczy wentylator to lub otwieram elektryczne okna to opadaja czasami do pierwszej kreski na obrotku!!! Co to moze byc?
Wyglada z lewe powietrze dostaje sie do ukladu paliwowego i jest zbyt uboga mieszanka. Trzeba posprawdzac uszczelki w torze powietrza czy nie sparcialy.

Jak wlaczasz wiecej urzadzen to alternator stawia nieco wiekszy opor i dodatkowo dusi obroty silnika (na wiekszych obrotach nawet bys tego nie odczul).


VW Golf - Grupa Małopolska:
http://forum.vwgolf.pl/groupcp.php?g=22210

rav0910
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr sty 04, 2006 15:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rav0910 » czw cze 29, 2006 14:52

Panowie ale to sie dzieje dopiero po przejechaniu min 10 km!!! tak to jeszt wszystko ok


Golfik sprzedany pierwszemu klientowi :) Czyżby za niska cena?

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw cze 29, 2006 20:06

rav0910 pisze:Panowie ale to sie dzieje dopiero po przejechaniu min 10 km!!!
Bo do 10 km masz zimny silnik i jest większa dawka paliwa. Ja mimo wszystko sprawdziłbym silnik krokowy na początek, a dopiero potem inne rzeczy


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » pt cze 30, 2006 02:01

Sprawdz czy za wlotem powietrza (o góry , za silniczkiem krokowym) masz podłączone obydwa kabelki ktore doprowadzają powietrze (jeden leci bezposrednio z tej skrzynki gdzie jest filtr powietrza) Czasami wypadają i obroty wariują.

Jak obroty zaczną ci spadać odłącz kabel silniczka krokowego (jeśli niewiesz gdzie to jest, to jest to taka plastikowa czesc, ktora jest bezposrednio przy zakonczeniu linki gazu)
Obrazek
Obroty powinny wtedy wskoczyć na 1500, jeśli tak sie nei stanie, to prawdopodobnie oznacza to inną usterke niz silniczek krokowy,a jeśli wtedy wskoczą na 1500 tosilnik krokowy z pewnoscią ci padł, sprawdz w dziale sprzedam, bo akurat chce sprzedać krokowca bardzo tanio do mk3.

Jest też możliwość że czujnik temperatury ci padł lub jakieś okablowanie, sprawdz czujnik.(znajduje się on na wężu z płynem chłodnicy, w miejscu gdzie łączy się z silniiem, wychodzą z niego 4 kabelki)

Napisz jak zakończysz testy
Pozdrawiam


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
DR_9735
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 02, 2006 17:10
Lokalizacja: Crackuff

Post autor: DR_9735 » pt cze 30, 2006 10:16

rav0910 pisze:Panowie ale to sie dzieje dopiero po przejechaniu min 10 km!!! tak to jeszt wszystko ok
A to nie jest tak ze po "min 10km" wlacza Ci sie wentylator na chlodnicy i wtedy pojawia sie ten problem?


VW Golf - Grupa Małopolska:
http://forum.vwgolf.pl/groupcp.php?g=22210

rav0910
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr sty 04, 2006 15:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rav0910 » sob lip 01, 2006 08:28

DR_9735 pisze:A to nie jest tak ze po "min 10km" wlacza Ci sie wentylator na chlodnicy i wtedy pojawia sie ten problem?
no chciałbym, żeby w takieupały wentylator sie załaczał dopiero po 10 km ;). Ale problem istnieje nawet jak wentylator akurat nie działa


Golfik sprzedany pierwszemu klientowi :) Czyżby za niska cena?

Awatar użytkownika
miki15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:51
Lokalizacja: Mińsk maz
Kontakt:

Post autor: miki15 » ndz lip 02, 2006 23:36

Tak czytam sobie o obrotach i może ktoś mi pomoże. Mam mk3 2,0 gti 2e. Odpala mi rano za drugim razem, przy nagłym dodaniu gazu słychać jakieś "pyknięcie" zdławienie i dopiero wchodzi na obroty. To samo jest podczas jazdy przy mocnym przyspieszaniu i zmianie biegu (szarpnięcie, przydławienie i dopiero jedzie). Poza tym jakoś dziwnie wibruje na wolnych obrotach i ta tendencja utrzymuje się przy delikatnym dodawaniu gazu do ok.2000 obr/min. Wydaje mi się że 115KM powinno się raczej żwawo kręcić i agresywnie wkręcać się na obroty no chyba że jestem w błędzie. Kręciłem już aparatem wymieniałem kopułkę podobno na kompie nie widać błędów a mnie to drażni coraz bardziej. A tak poza tym to całkiem fajne autko :D a zapomniałem dodać gdy jest zimny to "idzie "jak wściekły dławi się jakby mniej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 259 gości