Gaśnie na mrozie!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

agent_olo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 19:07

Gaśnie na mrozie!!

Post autor: agent_olo » wt lut 01, 2005 17:24

Mam problem. Odkąd pojawiły sie mrozy mój golf III 1,6 benzyna chodzi dziwnie. Na mrozie odpala bez problemu ale po jakiś 2 minutach zaczyna sie dusić i jakby nie chiodził na wszystkie gary. po krótkiej męczarni tzn. zakręceniu rozrusznikiem i mocnym przygazowaniu jakos chodzi ale nie ma siły ruszyć bo gaśnie. po około minucie chodzi juz ok i moge spokojnie jechać dalej. dzieje sie tak tylko jesli stoi na mrozie bo gdy jest odwilż to chodzi bez problemu. pomóżcie. plisss



Fedor

Post autor: Fedor » wt lut 01, 2005 19:06

he mam podobne zjawisko co prawda mam mk II 1,6 z gaznikiem i obstawiam ze to gaznik. Jak mniemam pewnie masz wtrysk jesli tak to zajalbym sie ssaniem bo to chyba jest glowna przyczyna. Ja badam juz wozek od 2 misiecy i zauwazylem ze tylko dzieje mi sie to tylko z rana albo jak mam wychlodzony silnik. Co ja radze. Trzeba zobaczyc czy wszytko z wtryskiem masz ok czyli nie jest pozatykany. I zajzal do ssania. Jesli masz kasete sterujaca podlaczylbym sie do kompa i zobaczyl czy nie ma regulacji wtrysku na zimnym silniku. A jesli masz gaznik to radze go wymienic na drugi. Jesli z wtryskiem i ssaniem bedzie wszytko git to sprawdzil bym kompresje na zimnym i na cieplym silniku. Pozdrawiam i tyle co moge powiedziec na ten temat. Ja sie z tym problemem borykam caly czas i jesli zmiana gaznika nie pomoze to sprawdzam kompresje i wtedy bedzie wszystko wiadomo. pozdrawiam



Fedor

Post autor: Fedor » wt lut 01, 2005 19:08

a przypomnailo mi sie zobacz jeszcze aparat zaplonowy i palec rozdzielacza no i naturalnie przewody



agent_olo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 19:07

Post autor: agent_olo » ndz lut 06, 2005 20:51

Dzięki za rade. Bede musiał gdzieś wyskoczyć do mechanika żeby mi to sprawdził bo sam jestem za cienki do tego żeby grzebać przy wtrysku - jeszcze tylko pogorsze sprawe. A czy jest mozliwe że to przez filtr paliwa? Niewiem kiedy i czy wogóle był wymieniany bo na wężach są załozone oryginalne zaciski a ja mam samochód od niedawna przyciagniety z niemiec i nie wiem co w nim było robione. Czy jest możliwość taka że nazbierał sie tam syf który przymarza i blokuje przepływ paliwa?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości