Problem z odpaleniem Golfa po kilkudniowym postoju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Chudzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 29, 2006 14:11
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Problem z odpaleniem Golfa po kilkudniowym postoju

Post autor: Chudzik » czw cze 29, 2006 15:30

Witam!

Czy spotkał się ktoś może z problemami przy odpalaniu Golfa 2 po kilkudniowym postoju samochodu? Mam Golfa 2 z '89r. 1,8 benzynka, nie jest on garażowany. Samochód gdy stoi kilka dni nieruszany maksymalnie do tygodnia ma problemy z odpaleniem. Wyczuwalna jest lekka woń benzyny w środku samochodu. Wyglada na to jakby gdzieś benzyna niedopływała czy coś się zatykało. Niebardzo wiem gdzie i co jest tego przyczyną. Dzieje się tak zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Po udanym odpaleniu autko chwile sie podławi, i jak go pocisne na wysokich obrotach to wszystko jest ok! Czy ktoś mógłby mi cokolwiek zasugerować ? :bajer: będę bardzo wdzięczny.

DM



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » czw cze 29, 2006 15:34

Myślę ze nie ma się co przejmować Po kilku dniach w silniku skarapla sie woda która utrudnia uruchamianie Moga świece być zawilgocone albo cały układ zapłonowy
(tylko mój odpala po 4 dniach na dotyk :okej: ) Pozdrawiam

[ Dodano: 29 Cze 2006 15:35 ]
Chudzik pisze:autko chwile sie podławi, i jak go pocisne na wysokich obrotach to wszystko jest ok!
radze nie traktować go tak po dłuższym postoju i to jeszcze zimnego



Chudzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 29, 2006 14:11
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: Chudzik » czw cze 29, 2006 15:41

Widzę że masz również Golfa 2 1,8 :D i o identycznym kolorze co mój :) Czy masz zagazowanego swojego smoka? :) Właśnie się przymierzam do założenia w przyszłym tygodniu instalacji gazowej. W sumie to benzyny aż tak strasznie mi nie pali dużo. Komputerek mały (o ile dobrze wskazuje bo nie wiem ;-) ) pokazuje mi na trasie 6.5-7 l a w miescie 9-10 l / 100 km. Wiec jeżeli masz zagazowane autko możesz mi zdradzić ile siorbie gazu w trasie i na mieście ? :)



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » czw cze 29, 2006 16:45

No to masz piękny kolor :bigok: ja nie mam gazu nie jestem jego zwolennikiem i dopóki daje radę na beznynie to nie będe zakładał mi pali na mieście ok 10-11 litrów przy normalnej dynamicznej jeździe na trasie jak Tobie Jestem zadowolony bardzo :D



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » czw cze 29, 2006 16:54

ja mam gaz i pali mi 9-10 w trasie a w miescie 12-13 ale z klima to nawet 15 lyknie
tylko gaz tak rozkrecilem ze nie mam ruznicy miedzy gazem a benzynka
place za gaz 1.88 i nie widze siebie lejacego z dystrybutora bp95 bo bym zbankrutowal :)

a co do palenia to pale na benzynce i po dluzszym postoju tez musze 2 -3 razy przekecic silnikiem a tak to na dyg



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » czw cze 29, 2006 17:35

Ja mam tróję 1,8 90KM i na LPG w moim spalanie nigdy nie przekroczyło 10l. Często w cyklu mieszanym pali jakieś 9,5. Na takiej prawdziwej trasie (kilkaset km) to nawet nie wiem bo zagazowany mam od niedawna, ale na krótszej tak z 8l. jadąc w miarę bystro. Odpala od strzała, zawsze automatycznie na benzynie i po przegazówce powyżej 2000 wchodzi sam na gaz. Nie da się odpalać na gazie. Natomiast jedyny problem jest jak np. rano odpalisz, ruszysz i włączy się gaz i zaraz staniesz pod kioskiem po fajki - muszę wtedy go gada kręcić z 5-6 sekund, bo ma niespalone i nieodparowane w zimnie dwa paliwa w kolektorze. Więc rada żeby po fajki jechać na benzynce (dotyczy instalacji takich jak moja, że nie musi się silnik wstępnie podgrzewać - bez czujnika cieczy do gazu).



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw cze 29, 2006 17:53

U mnie np. po kilku dniach postoju (ale wtedy mialem stary aku) to w ogole odpalic nie chcial, tak jakby aku sie rozladowywal. Teraz po 4 dniach pali na dotyk, nie wiem jak by bylo po dluzszym okresie postoju... Raczej staram sie odpalic autko... ;) I tez nie wiem skad to sie bralo, teraz mam nowy aku i na razie problemow nie ma...


www.SportCom.PL

Chudzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 29, 2006 14:11
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: Chudzik » czw cze 29, 2006 23:41

Dzięki wielkie za cenne podpowiedzi :) Dzisiaj pierwszy raz zajrzałem na to forum i się zarejestrowałem, no i widzę tu konkretną kopalnie wiedzy jeżeli chodzi o temat Golfiki. W miarę mozliwości również bedę starał się pomóc chociaż mechanik to ze mnie kiepski raczej ;-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 501 gości