[mk2] problem ze skrzynią

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk2] problem ze skrzynią

Post autor: specWROC » czw cze 29, 2006 14:20

mam golfika mk2 1.6TD i mam problem z skrzynią a dokładnie z 1ką i wstecznym ciężko wchodzą mi te biegi....a nawet jak maksymalnie pociągne drążek do lewej i w góre to wskakuje wsteczny.....mój silnik był myty wiec może coś trzeba nasmarowac tam przy skrzyni

przy okazji chcialem się dowiedziec gdzie szukac jeśli nie mam świateł wstecznych...
Ostatnio zmieniony czw cze 29, 2006 14:42 przez specWROC, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » czw cze 29, 2006 14:31

Nasmarować można tylko cięgna, na pewno nie zaszkodzi. Ale przyczyną ciężko wchodzącej jedynki i wstecznego jest najczęściej synchronizator. Poszukaj trochę, było o tym sporo

pozdr :pub:



tigrys22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 28, 2006 16:41
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: tigrys22 » czw cze 29, 2006 14:39

co do biegów to niemyj tyle silnika i posprawdzaj tulejki na dźwigienkach, tak z tyłu skrzyni wybieraki są, a co do wstecznego to przejżyj bezpieczniki sprawdź na krótko włącznik wstecznego, on jest wkręcany w skrzynie i idą do niego dwa kable zakończone wtyczką, jak go wykręcisz to sprawdź czy dźwigienka pracuje, do niego dochodzą dwa plusy!

[ Dodano: 29 Cze 2006 14:43 ]
to jeszcze ja, weź kogoś do pomocy i niech on ktoś siądzie i bawi się biegami, szczególnie 1-2-R a ty z lampką obserwuj dźwigienki i wybierak, gdzieś jest luz na bank, ja zazwyczaj w golfach robiłem tulejkę tą dużą okrągłą na dole co ona wybierak steruje. zresztą obczaisz jak zobaczysz dokładnie;) zestawy naprawcze typu dźwigienki tuleje w cenie od 5 do 30 zeta;)


vw boli jak się psuje

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości