Golf Mk3 - problem z prawym amortyzatorem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Golf Mk3 - problem z prawym amortyzatorem

Post autor: zimack » śr cze 28, 2006 19:14

Witam, mam oto taki problem z moim Golfem Mk3 1,8. A mianowicie, ostatnio zajrzałem do tyłu na amortyzator, a on uwalony jakby z oleju i błota, w sumie to sprezyna i troche amora. Zawieszenie mam kompletne, sportowe, od APEX'a, obniżony 60/40. Ostatnio byłem na sprawdzeniu amorów i mam po 83% z przodu, oraz 78% z lewej z tyłu, i 81% z prawej z tyłu. I gosciu powiedział, ze prawie jak nowe. Po naciśnięciu auta, wraca normalnie do prawidłowej pozycji, nie buja na zakretach, nie stuka nic. A pomimo to, ten wyciek jest :/.Nie wiem co zrobic. Moze jakas pierdółka sie stała i mozna ja zlikwidować.

Z góry dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr cze 28, 2006 19:48

nie trzyma ci uszczelnienie osi amortyzatora (tej chromowanej rurki), nie wiem jak jest u ciebie ale niektóre amory mozna rozebrać, radzę Ci pojedż na jakiś warsztat i dowiedz się czy masz rozbieralne amorki, jeżeli tak to zostawisz to stracisz cały olej z amora i nie będzie w nim żednego tłumienia


:-k ...

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr cze 28, 2006 20:42

misiek10111 pisze:nie trzyma ci uszczelnienie osi amortyzatora
Zdecydowanie tak i fakt jeszcze chwilka i będzie po amorku.... jedyna rada to gdyby były rozbieralne, ale osobiście to czarno widzę - pewnie zakończy się zakupem nowych niestety.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Post autor: zimack » śr cze 28, 2006 22:08

Ale chyba jeszcze moge jutro na praktyke se jechac w sumie to z 55 km w 2 strony?? To wyglada jakby wyciekło i zaschło i nic sie nie zmienia. Jutro bede zmienial oponki wszystkie, to sciagne koła i obadam co i jak i dam wam znać. Mam nadzieje,ze to jednak da sie naprawić, bo te amorki za tanie nie sa jak patrzyłem na necie w sklepie w niemczech. Komplet (4 amory i sprezyny) to wydatek ok.360-400 euro. Wiec jak na nieregulowane zawieszenie, to wg mnie duzo


Autko sprzedane :(

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr cze 28, 2006 22:11

zimack pisze:Ale chyba jeszcze moge jutro na praktyke se jechac w sumie to z 55 km w 2 strony??
Tak źle nie jest - tyle to bez problemu przejedziesz. Zresztą są tacy co poruszają się prawie bez amorków i też z tym żyją :grin:


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Post autor: zimack » śr cze 28, 2006 22:29

Adamtd pisze:Tak źle nie jest - tyle to bez problemu przejedziesz. Zresztą są tacy co poruszają się prawie bez amorków i też z tym żyją
Wole spytać, niż pozniej płacic za nowe amorki. W sumie to nic nie dzieje sie niepokojącego. Jutro zobacze i dam znać :)


Autko sprzedane :(

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw cze 29, 2006 06:53

zimack pisze:moge jutro na praktyke se jechac w sumie to z 55 km w 2 strony??
śmiało mozesz jechać
zimack pisze:To wyglada jakby wyciekło i zaschło i nic sie nie zmienia.
moze być jeszcze tak że wyciekło trochę i teraz już nic Ci nie leci, co jakiś czas zajżyj na niego czy nie pojawia sie nowy wyciek


:-k ...

Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » czw cze 29, 2006 12:19

ja mam tak samo tylko u mnie lewy z przodu wylał się i jeżdżę tak już z pół roku i nic się nie dzieje.dodam że moja zawiecha to gwint i jest twarda więc wychodzę z założenia że te amorki i tak za wiele nie pracują.


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw cze 29, 2006 20:14

Christopherek pisze:więc wychodzę z założenia że te amorki i tak za wiele nie pracują
ano właśnie jeszcze więcej pracują bo muszą mieć większą siłę tłumienia....


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 427 gości