Niepokojąca lampka ciśnienia oleju mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » wt cze 27, 2006 10:10

krisvw pisze:tak sie przysł*** jeden z madrych mechanikow kiedys powiedzial ze przczyna tego jest zabrudzony smok ale ile w tym prawdy to nie wiem moj kolega mial to samo w mk3 1.4 wymienil wszytskie czujniki i nic brzeczyk sie wlaczal :foch:
WIESZ, NIE PISAŁBYM JAKBYM WCZEŚNIEJ NIE POWYMIENIAŁ NA NOMINALNE CZUJNIKI NOWE, POMPY OLEJU NA NÓWKĘ I USZCZELKI MICHY, BO TRZEBA DAĆ NOWĄ (KOSZT PARĘ DYCH SAMA USZCZELKA-DLA CHĘTNYCH SPRAWDZANIA SMOKA) SMOK OCZYWIŚCIE NIE MIAŁ GRAMA SYFU, PODOBNIE JAK SILNIK. DZIWNE JEST TROCHĘ, ŻE WAŁEK ROZRZĄDU WYGLĄDA PO 230 TYS. JAK IGŁA, "SYPAĆ" SIĘ ZACZYNA DÓŁ. :bigok:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt cze 27, 2006 11:49

wojtas_GT, no dobra a poz zmianie pompy mierzyłeś jakie masz ciśnienie?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » wt cze 27, 2006 12:12

aha, jaszcze jedno!
Mierząc manometrem ciśnienie będzie ciężko to złapać na postoju, bo (przynajmniej u mnie) granica jest w zakresie 2000-2050 obr/min. i występuje tylko w określonym obciążeniu silnika (nagięcie wału w łożyskach). Tak to jest że auto stojąc nie będzie miało takich warunków. Wiem (bo sprawdzałem na kontrolkę prowizorycznie wpuszczoną do kabiny) że zapalała mi się poniżej 2 tys. ale pod warunkiem szybkiego rozbiegu silnika lub hamowania silnikiem. Jadąc jednostajnie luz się powiększa i lampka się zapala, bo nie ma jeszcze dostatecznego ciśnienia.
:hmm:



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt cze 27, 2006 12:29

wojtas_GT, Potwierdzam, miałem tak samo. Ciśnienie w czasie jazdy w określonych warunkach spadało poniżej minimalnego dopuszczalnego ale na postoju manometr nie wsazywał problemu. Aby to rzetelnie sprawdzić trzeba by jeździć z wkręconym manometrem :)


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt cze 27, 2006 13:54

Tak przy okazji czyszczenia komputera znalazłem jeszcze swoje stare wykłady i przy okazji walnę cytatem :grin: :
Przyczynami zbyt niskiego ciśnienia oleju mogą być:
- zbyt niski poziom oleju w misce olejowej,
- zanieczyszczenie przewodów ssawnych pompy olejowej,
- zbyt mała lepkość stosowanego oleju,
- zanieczyszczenie zaworu redukcyjnego pompy oleju,
- nadmierne zużycie pompy,
- nadmierne zużycie panewek wału korbowego.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

kospiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: kospiotr » wt cze 27, 2006 17:21

Dzisiaj wymieniłem czujnik na czarny - 13 zł (żadna tragedia). Jutro jadę w dalsza trasę więc będę wiedział czy coś się zmieniło



cosar33racer

Post autor: cosar33racer » wt cze 27, 2006 20:51

a jaki jest tendzwiek bo nigdy niemialem okazji tego poznac i lepiej wiedziec co i jak brzeczy :D

A jak kontrolka od oleju mruga na wyłączonym silniku to dobrze czy źle? ...bo juz naprawde niewiem nic.... coraz wiecej tych informacji ze aż sie w głowie miesza....
...pozdro golfowicze :pub:



kospiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: kospiotr » wt cze 27, 2006 21:31

Jak ten brzęczek usłyszysz, to na pewno będziesz wiedział, że to jest to - strasznie charakterystyczny i wnerwiający; przez dłuższy czas szału mozna dostać. módl się też żebyś go nigdy nie usłyszał.
Jesli jednak bardzo Ci zależy na usłyszeniu tego dzwięku, to spóść olej i odpal silniczek :hmm: - na pewno go usłyszysz, ale możesz już dalej nie pojechać :bajer: . Tak więc wybór nalezy do Ciebie :grin:

Tak na poważnie to jest dobrze jeśli go nie usłyszysz



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt cze 27, 2006 21:34

kospiotr, wystarczy odpiac zwierny czujnik cisnienia oleju(bo sa chyba dwa)



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt cze 27, 2006 21:37

Konkretnie to ten na nad filtrem oleju (czujnik wysokiego ciśnienia) włącza brzęczyk.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt cze 27, 2006 21:45

Pinhead pisze:Konkretnie to ten na nad filtrem oleju (czujnik wysokiego ciśnienia) włącza brzęczyk.
dokladnie ten



cosar33racer

Post autor: cosar33racer » śr cze 28, 2006 06:58

hehe takie fajne brzeczenie.... juz wiem jak brzeczy.... dzieki ziomalki golfowicze :pub:



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » śr cze 28, 2006 07:32

Tak, tylko jak go odepniesz to już na mur się zapika na śmierć, bo nie włączy masy na kabel. :grin:

A jak miga na zgaszonym siliku to poszukaj przy białym czujniczku stałej masy, którą ktoś już podpiął bo nie wytrzymał :hmm:

A wogóle ktoś tu napisał, że po to to jest żeby było, że to jest ważne itd. Pytam: dlaczego zatem nie zrobiono tego na progu np. 4000 obr.???



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr cze 28, 2006 10:59

Ciśnienie jest zależne od obrotów. Widocznie tak to wyliczyli że przy 2000rpm poniżej ciśnienia na jakie reaguje czujnik można określić że jest problem. Wyższe obroty to i wyższe obciążenie. Według VW problem ze smarowaniem powyżej 2000rpm jest na tyle groźny że natychmiast należy przerwać jazde, po to jest bzyczek.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości