suszenie wykładziny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
longer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 23, 2004 18:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

suszenie wykładziny

Post autor: longer » pn sty 31, 2005 13:51

witam mam mały problem zalała mi się troszke wykładzina jakieś 20cm kwadratowych jest dosc mokre i czy jak ją teraz suszarka wysusze to bedzie ok czy lepiej zdjąć plastiki i ją podniesc i wszystko od spodu tez wysuszyć

a moze macie inne patenty na suszenie ?? pozostawienie na słoneczku z otwartymi drzwiami odpada :)))

pozdro



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » pn sty 31, 2005 14:24

Teraz tylko mocno podsusz, od góry jak i pod wykładziną w miarę możliwości. Jednak jak tylko zrobi się ciepło, a w kwietniu zapowiadają po 30*C, to i tak wyjmij całą wykładzinę i wysusz całość. Te wykładziny przepuszczają wszystko więc jeśli wody było dużo to wpłynie głęboko. Mam nadzieję, że nie wylał ci się żaden produkt spożywczy z zawartością białka, np. mleko. Bo w tej sytuacji będzie tak walić, że nie będziesz mógł jeżdzić.



Awatar użytkownika
longer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 23, 2004 18:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: longer » pn sty 31, 2005 15:35

:)) nie to tylko woda :))) dywanik sie przetarł i woda wpływała pod spód i nie zauważyłem i teraz jest dość mokre :))



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » pn sty 31, 2005 16:15

Ja mialem podobny problem tylko ze jak kupilem autko to mialem walnieta nagrzewnice a na dodatek jakis debi.... powyciagal folie z dzwi po jednej stronie z 2 a z drugiej tylko od kierowcy wiec mialem powodz w aucie, zdecydowalem sie na wyciagniecie tylniej wykladnicy i wziolem ja do domku i tam suszylem najgorzej jest z ta mata co wygusza jak to nasiaknie to co najmniej 4 dni suszenia, puzniej wziolem farelke z wiatrakiem i wlaczylem w aucie pod przednia wykladnize tak z jednej stronki ze 4 god i z drugiej tez tak jak sie dalo wysuszyc to wysuszylem. a i jeszcze jak chcesz to poopkladaj wykladnize gazeta ale najlepiej jakas taka wybarcza wtedy bedzie ci wsiakac ta woda co jeszcze nie wyparowala.


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pn sty 31, 2005 17:52

U mnie to wężyk wyszedł z gumeczki która wystaje przy zawiasach i woda zamiast odprowadzana miała byś przez gumeczkę ( gumowy wężyczek ) to wpływała mi od strony pasazera do auta .Ale wykłładzinę podniosłem włożyłem kilka szmat aby one tą wode wsysnęły .



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » pn sty 31, 2005 18:34

Maty bitumiczne jeśli są mocno nasiąknięte wodą lepiej wymienić, ponieważ nawet po wysuszeniu mogą trochę cuchnąć. Ja osobiście zamiast mat włożyłem wełnę mineralną i nawet jest trochę ciszej. Tylko trzeba je dobrze przykryć, żeby tego nie wdychać.



Awatar użytkownika
jazel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt lis 02, 2004 20:32
Lokalizacja: Kraków [Opole]

Post autor: jazel » pn sty 31, 2005 21:46

do samego suszenia najlepsza jest farelka. no i jak jezdzisz, zrob cos, zeby na mokre miejsce cieple powietrze ci dmuchalo (wiaze sie to z parowaniem szyb, ale cos z tym trzeba zrobic).


Just passing trough...

mafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 11, 2004 22:11
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: mafik » wt lut 01, 2005 02:15

suszenie w takich warunkach, jakie panują teraz na zewnątrz mija się z celem, chyba że masz garaż, to co innego, można szaleć, np. z farelką. Ja mieszkam w bloku i mi też zalało MK3. Jedyną skuteczną metodą było zdjęcie plastków i wyjęcie wszystkiego co jest pod wykładziną i wysłuszenie tego na kaloryferach w domu. Natomiast podłogę w bryce dobrze wytrzeć, ewntualnie trochę ciepłego powietrza skierować na wykładzine, ale ona naszczęście szyboko wysycha



Awatar użytkownika
longer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 23, 2004 18:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: longer » wt lut 01, 2005 11:09

dziex :))

juz jest lepiej... jeźdze bez dywanika zeby caly czas sobie schlo i nawiew mam caly czas na nogi i jest coraz lepiej :)))))))



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 312 gości