Zgrzyt przy zmianie biegu mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » sob cze 24, 2006 23:52

Miałem podobne objawy.. Wymieniłem olej na 75W90, dodatkowo miałem troche llużną linkę
od sprzęgła (samoregulator szwankował), i wstawiłem linkę z ręczną regulacją - pomogło.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz cze 25, 2006 11:08

ck pisze:
Pinhead pisze:Sprawdzałeś przez otwór spustowy oleju ?
Tak przez otwór spustowy
Oleju w skrzyni nie sprawdza się przez otwór spustowy bo nie ma możliwości odróżnić czy jest go odpowiednia ilośc w skrzyni. Sprawdz przez otwór z boku skrzyni, ten który służy do nalewania oleju, za lewym kołem. Poziom oleju musi być równy wysokości otworu, jak wsadzisz palca i nie będzie czuć oleju to znaczy że jest go za mało.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » ndz cze 25, 2006 23:33

Sorki ale właśnie tam sprawdzałem tzn. z boku skrzyni,napisałem inaczej bo o innym korku nie myślałem.Z boku koło lewego koła jak odkrecił to sie zaczęło lekko wylewać czyli jest w normie i nawet czysty jak zauważyłem.



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » pn cze 26, 2006 00:13

ja tak w moim mk2 jak mu mocno podam i szybko zmienie bieg to sobie sgrzytnie normalka ale tak jest ok:))



cosar33racer

Post autor: cosar33racer » pn cze 26, 2006 08:11

no ja klopotow ze skrzynią niemam.... jak jade to słysze jak sie trze :D ale spoko bedzie dobrze jeszcze jakieś 10 000 sie zrobi.... no i sie cos trze jak niewcisniete sprzegło jest bo jak wciskam to nietrze sie.... no i tak podczas jazdy niesłychac zawiele no ale sama swiadomosc ze moje ukochane cudenko zachorowało mnie dobija.... eh dzieki bogu skrzynia kosztuje 200zł max :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości