Jak odkręcić skorodowaną (przekręconą) śrubę na klucz imb.?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » sob cze 24, 2006 23:23

Ja miałem problem z odkręceniem śruby mocującej rygiel w drzwiach pasażera. Główka śruby była zjechana w *#cenzura#* więc przyspawałem wraz z teściem do tej śruby zwykłą na klucz 13 i po lekkim przestudzeniu zwyczajnie odkręciłem ten zestaw :bigok:


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

zenonpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 22:49
Lokalizacja: Łódź

Ludzie tylko to jest tulejka prowadząca zacisku

Post autor: zenonpl » sob cze 24, 2006 23:26

na klucz imbus 8mm ona mocuje zacisk do jarzma jeśli to jest to to zyczę wielu sukceśów z rozwiercaniem tego utwradzonego dziadostwa ... jeśli to juz obrobiłaś wewnątrz to szcześć boż na drogę szukaj mechanika może jak przyspawa nakretkę to pójdzie bo jak nie to masz problem ......



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » sob cze 24, 2006 23:32

zenonpl pisze:szukaj mechanika może jak przyspawa nakretkę
.....do spawania to aż mechanika trzeba???



zenonpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 22:49
Lokalizacja: Łódź

nie wysatrczy pielegniarka ewentualnie weterynarz

Post autor: zenonpl » sob cze 24, 2006 23:51

ale żeby odkręcić oborbiona śrube to mechanik jak najbardziej potrzebny



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » ndz cze 25, 2006 00:00

Ja jestem informatykiem i śruby odkręcam... ba rozrząd potrafię sam ustawić w golfie, uszczelkę pod głwicą wymiecić no i spawać (nie próbowałem jeszcze Tig'em) :bigok: No lakierowanie mi nie wychodzi dobrze... :jezor:



maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » ndz cze 25, 2006 01:07

witam ja jak wymieniałem klocki to tez miałem jedną śrube rozjechaną i odkręciłem ją --żabą hydrauliczną a ze nie miałem nowej śruby dospawałem imbusa z więkrzym łbem i bez problemu poskładałem do kupy.



zenonpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 22:49
Lokalizacja: Łódź

zgadzam sie czasami nie trzeba być specjalistą tylko

Post autor: zenonpl » ndz cze 25, 2006 01:19

góowę na karku ale jak ktos ma problem to lepiej jechac do specjaliosty niż trafić na adama żłodowego bez pojęcia, wiem że ty byż sobie z tym poradziłę ale nie każdy domowy adam słodwy też!!!!!!!



Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » ndz cze 25, 2006 10:08

mi jeszcze jak jakas sruba nie chce sie odkrecic, biore ja takim czyms
http://www.allegro.pl/item110100932_pro ... _yato.html
i nie ma sily zeby nie puscila jeszcze nie bylo takiej, jeszcze do zadnej klucza nie musialem przyspawac :) oczywscie jezeli da sie srube chwycic.


--
Pozdrawiam
Lukasz3k



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » ndz cze 25, 2006 12:14

Lukasz3k pisze:mi jeszcze jak jakas sruba nie chce sie odkrecic, biore ja takim czyms
http://www.allegro.pl/item110100932_pro ... _yato.html
i nie ma sily zeby nie puscila jeszcze nie bylo takiej, jeszcze do zadnej klucza nie musialem przyspawac :) oczywscie jezeli da sie srube chwycic.


--
Pozdrawiam
Lukasz3k
No tam troszkę miejsca brak.. ale taką żabą tylko mniejszą to by pewnie poszło.. ale Torxa zabić i puści na bank..



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » ndz cze 25, 2006 13:06

sluchaj najlepiej jak kolaga pisal wczesniej wbijac torksa <gwiazdke> najlepiej nasadową ja tak zrobilem jak go dopbrze wbijesz to dzieki udezenion osiągniesz polowę sukcesu a potem tylko lekko przekrecic i wykrecisz spokojnie nie mialem z tym wiekszych problemów a potem wkrecilem tą sama srube i jak ostatnio wymienialem tarcze to uzylem tego samego torksa juz bez wbijania i tez poszlo

powodzenia



Awatar użytkownika
Malenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 13, 2006 17:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

udało się :)

Post autor: Malenka » ndz cze 25, 2006 23:16

Tak więc moi drodzy - powiadamiam o skutkach. WD40 nic nie dał już w tym wypadku. Wbijanie torxa za bardzo nie poszło (jak ktoś napisał - strasznie twarde dziadostwo), jak i ze względu na trudny dostęp (dlatego też o gumówkach i brzeszczotach musiałam na razie zapomnieć, zwłaszcza że nie wymianiałam tych klocków na kanale tylko w garażu, na kolanach). Kupiłam więc taką żabkę (pod nazwą Turbo szczypce ;)) i nie bylo siły żeby nie puściło.. Dodam tylko, że tego już nie robiłam własnymi rękami - bo strongwoman ze mnie żadna, ale dało radę. Dziękuję wszystkim za rady :)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz cze 25, 2006 23:48

Paweł_G pisze:przyspawałem wraz z teściem do tej śruby zwykłą na klucz 13
No tak,ale w tym przypadku prowadnica teflonowa idzie sie j...bać.NIektórzy słyszałem odcinają konie gumowej tulei prowadnicy i żabą kręcą za łeb śruby.A ja zapodam metodę której sie ostatnio dopuśiłem,ale nie polecam.
Nie było już innej rady,więc kątówką przeciąłem śrubę razem z tulejką tuż przy zwrotnicy.Potem trzeba było wywiercać resztkę śruby ze zwrotnicy i gwintować,no i dac nową srube z tuleją.Nie olecam,choć w ostateczności....



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » pn cze 26, 2006 00:08

najlepsza metoda jednak jest z wbiciem torksa najlepiej 14 kantnego:) chiba :P zawsze pomaga przy tych imbusach z przodu i z tyłu w cylinderkach ale najpierw proponuje ja dobrze opukać
:food:



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn cze 26, 2006 00:19

Lukasz3k pisze:najlepsza metoda jednak jest z wbiciem torksa najlepiej 14 kantnego:) chiba :P zawsze pomaga przy tych imbusach z przodu i z tyłu w cylinderkach ale najpierw proponuje ja dobrze opukać
:food:
racja, tylko trzeba mocno go nabic i nie ma takiej mozliwosc zeby sie nie odkrecilo. Jk dobrze nabity to predzej sruba sie urwie niz torx obkreci. Pozniej polecam zakup nowej sruby ok 1zł szt kosztuje w sklepie z metalowymi rzeczami. Oczywiscie sruba tylko utwardzana.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 379 gości