[MK3] Kierunkowskazy odmawiają posłuszeństwa...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

[MK3] Kierunkowskazy odmawiają posłuszeństwa...

Post autor: JayT » sob cze 24, 2006 23:53

Od pewnego czasu kierunkowskazy w moim MK3 odmawiają posłuszeństwa. Zaczęło się tak: Jadę sobie spokojnie po mieście, chcę skręcić w prawo i... nie mruga! Włączam awaryjne (zadziałały), zjeżdżam na prawo, wyłączam awaryjne - i kierunkowskaz już działa. Recepta na przywrócenie moich zwariowanych kierunków do życia jest taka: włączam awaryjne, dam im mrugnąć dwa razy, po czym wyłączam awaryjne i juz mogę normalnie używać kierunkowskazów. :-k
Do pewnego momentu to było nawet zabawne, ale dzisiaj zdarzyło mi się 3 razy w ciągu godziny - POMOCY! ](*,)



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 25, 2006 09:59

skoro awaryjne działja a kierunki wtedy kiedy włączysz awaryjne winę ponosi przerywacz wzbudzasz go awaryjnymi i to wystarczy aby zadziałały kierunki wymienic przerywacz kier\unkowskazzów!



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz cze 25, 2006 10:05

musisz sprawdzić ten przerywacz,rozebrać go i obejrzeć czy styki nie są nadpalone,moze wystarczy je tylko przeczyscić a jak to nic nie da to wymienić



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 25, 2006 22:02

czasami wystarczy go wyjąć i włożyć z powrotem śniedz może pojawić się na każdym styku między dwoma odbiornikami



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » ndz cze 25, 2006 22:09

miałem podobny problem w mk2 nie obyło sie bez wymiany rozdzielacza pasuje od faita 125 czy od malucha hmm juz nie pamietam inna sprawa jest jak masz hak w aucie:/



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 25, 2006 22:12

jak masz hak w aucie:
bez znaczenia czy masz hak czy nie elektryczni magicy podłanczaja w wiązkę przy tylniej lampie



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » ndz cze 25, 2006 22:14

dziejo, racja ale chodzi o ilośc wyjsc w rozdzielaczu ten zwykly z maluszka nie obsłuzy haka:) musisz podłaczyc do niego dodatkowa mase


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93557&start=0]Co z tymi szybami[/url]
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 25, 2006 22:15

ok
:pub:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 25, 2006 22:21

JayT pisze:Recepta na przywrócenie moich zwariowanych kierunków do życia jest taka: włączam awaryjne, dam im mrugnąć dwa razy, po czym wyłączam awaryjne i juz mogę normalnie używać kierunkowskazów.
druga opcja moim zdaniem o wiele bardziej prawdopodobna to uszkodzenie włącznika awaryjnych. Jest on dość skomplikowany i zawiera aż 4 pary styków. Jedna z tych par styków pozwlala na puszczenie prądu z przerywacza na włączniki kierunków ) gdy waryjne sa wyłączone) lub bezpośrednio na wszystkie kierunkowskazy - gdy waryjne są włączone.

[ Dodano: Nie Cze 25, 2006 10:25 pm ]
I podejrzewam że te styki są zaśniedziałe, dlatego pomaga ich " rozruszanie" włącznikiem awaryjncych. Przerywacz możesz prawie na stówe uznać za sprawny, jeśli awaryjne włączają się za każdym rzaem, bo to jeden i ten sam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz cze 25, 2006 23:24

Paweł Marek pisze: I podejrzewam że te styki są zaśniedziałe, dlatego pomaga ich " rozruszanie" włącznikiem awaryjncych. Przerywacz możesz prawie na stówe uznać za sprawny, jeśli awaryjne włączają się za każdym rzaem, bo to jeden i ten sam.
Awaryjne działają za każdym razem.
Gdzie jest przerywacz od kierunków? Czy to ten przekaźnik w górnym rzędzie po prawej stronie na końcu?
Jutro po pracy postaram się sprawdzić przerywacz (jeśli go zlokalizuję) i włącznik awaryjnych - i oczywiście napiszę o efektach. Punkciki za pomoc też będą :chytry:
Ostatnio zmieniony ndz cze 25, 2006 23:33 przez JayT, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 25, 2006 23:27

JayT pisze:Gdzie jest przerywacz od kierunków?

to jedna z kostek o wyglądzie przekaźnika w skrzynce przekaźników i bezpieczników. Łatwo pozanasz dotykacąc palcem bo stuka jak awaryjnę sa włączone


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » ndz cze 25, 2006 23:28

JayT pisze:Gdzie jest przerywacz od kierunków
jak wszystko - w skrzynce z bezpiecznikami



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz cze 25, 2006 23:41

Zmusiłem się i poszedłem sprawdzić w środku nocy ten przerywacz :chytry: Wyjąłem, obejrzałem styki przy świetle lampki do oświetlenia wnętrza - wyglądają jak nowe.
Skoro awaryjne nigdy nie zawodzą (a nie zawiodły mnie nigdy) - to pewnie Paweł Marek ma rację... jutro muszę się wziąć za włącznik awaryjnych - jak się najłatwiej do niego dostać?
Aha - kiedy kierunki nie działają, to słychać takie jakby cichutkie brzęczenie - czy to Was naprowadza na jakiś trop?



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » pn cze 26, 2006 00:16

pozycz od kolego przerywacz i sprawdz albo idz do sklepu i na chwilke popros wlozysz nowy i juz wiadomo bedzie czy to jest przerywacz moj tez wygladal jak nowy ale sie wieszał jak puklem w niego to mu przechodziło:) :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości