Nie włączają się światła [mk 2]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Nie włączają się światła [mk 2]

Post autor: Olaf » czw cze 22, 2006 12:20

Wczoraj po umyciu autka, tak dla spokoju sprawdzałem stan autka tzn. światła, olej etc. Niestety napotkałem dziwny błąd... po wciśnięciu włącznika świateł raz zapalaja sie postojówki, po wciśnięciu go drugi raz powinny zapalić się światła mijania...(oczywiście autko miało klucze w stacyjce , a przy kolejnej próbie slinik pracował). Niestety św mijania sie nie włączały, kilka razy się włączyły po tym jak troche poruszałem włącznikiem,ale i to nie zawsze pomagało... Zupełnie nie wiem co mogło się stac, jeszcze niedawno wszystko pracowało super :(


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » czw cze 22, 2006 12:30

Nie koniecznie musialo tyo byc od mycia. Sprawdz przy zarowkach czy wszystko styka. Ale z tego co piszesz to wyciagnij wlacznik i zobac czy nie sa zasniedziale styki poroszaj wtykami . Wyciagnij je i przeczysc wloz wszystko spowrotem powinno byc ok


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » czw cze 22, 2006 12:51

Dzięki za pomoc, sprzawdze te styki, i przeczyszczę je lekko papierem ściernym, mam nadzieje, ze to pomoże :|


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » czw cze 22, 2006 12:57

Jesli wylacznik nie jest uszkodzony to pomoze na pewno


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » czw cze 22, 2006 13:16

No własnie wydaje mi się, że włącznik jest OK, bo postojowki zapalaja sie bez kłopotu a mijanki w sumie też włącza,ale po poptrzepaniu tym wszystkim ;) Więc pewnie to tylko trzeba kable oczyiścić :)


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » czw cze 22, 2006 13:44

moim zdaniem na 90% bedą to tak jak mówicie zaśniedziałe styki, pozdro



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » czw cze 22, 2006 22:14

Hym miałem Cos takiego w Passacie B3. Raz miałem mijania a raz ich nie było. Pewniej pieknej nocy jadąc przez las nagle przestały świecic swiatła mijania. Dokulałem sie do domu na długich trzymajac cały czas manetke. Co sie okazało ze styki były ok na kablach. Rozebrałem wiec przełacznik a tam sa takie balszki/styki na sprezynkach. Ten pastik w którym sie znajduja po nagrznaiu przez żarówke podswietlenia klawisza powodował zacionanie sie sprezynek i braku styku na swiatłach miajania. Świeciły tylko postojowe. po małeym wypiłowaniu plastiku swatła działały bez problemow.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » pt cze 23, 2006 09:11

Dzięki Panowie :pub:

punkciki przyznane a ja zabieram sie do pracy :D wczoraj padało, a że nie mam garażu wiec dziś sie tym zajmę :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » sob cze 24, 2006 15:33

W razie czego nowy wlacznik kosztuje niecale 30zeta



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » sob cze 24, 2006 16:37

Okazało się, że to włącnzik był wadliwy a konkretnie biała palstikowa kostka z metalowymi trójkątami, które po wcisnięciu zamykaja obieg i prąd płynie. Na tych metalowych trójkątach są takie stożki wlutowane i jeden z nich odpadł :|. Narazie zrobiłem tam pętelke z cienkiego drucika i działa jak nalezy (swoją drogą troche trząsłem portkami bo pierwsza lepsza kontrola i leżę :( ) ale dziekuję za podanie ceny nowego ;) muszę sobie kupić nówkę bo stary juz nie dośc ze popsuty to jeszcze od paluchów wyslizgany jest :jezor:

Dziekuję Panowie :pub: :pub: :pub:


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » sob cze 24, 2006 17:27

Jak kupisz taki jak ja, zamiennik to po jakims czasie dzialanie swiatel sie troche pogorszy, widocznie sa zrobione z gorszych materialow niz oryginal, ale jak masz zalozone przekazniki do swiatel to nic sie nie zmieni, ja nie mam i jest gorzej niz na oryginalnym, a nie moge sie zebrac zeby zalozyc te przekazniki :P



Awatar użytkownika
michal84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:04
Lokalizacja: WuWuA
Kontakt:

Post autor: michal84 » ndz cze 25, 2006 14:49

Szczerze polecam montaz przekaznikow, poprawa jasnosci swiateł ok 30%. Przekazniki ze szrotu,kable zlaczki, peszel wszystko ok 30 zlotych. Robota na porzadnie z wszystkie polaczenia lutowane, ladne pprowadzenie isntalacji trwalo 2,5-3h. Dotychczas to najlepszy mod w aucie noc nie jest juz straszna :grin:



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » pn cze 26, 2006 07:40

Jeżeli znajdę w najbliższym czasie pracę to jestem zdecydowany na założenie do mojego Golfa Jetta frontu i przy tej okazji pobawiłbym się z przkeaźnikami ;)


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości