Spryskiwacz tylnej szyby mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
olocx500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn wrz 05, 2005 20:22
Lokalizacja: Śląsk

Spryskiwacz tylnej szyby mk3

Post autor: olocx500 » ndz cze 25, 2006 00:43

Witam serdecznie wie ktoś może jak się wyciąga plastikową rurkę która przechodzi przez cały mechanizm tylnej wycieraszki i jest zakończona dyszą,złamała mi się końcowka z dyszą i widzę na alegro ze są takie komplety naprawcze ale próbowałem wyciągnąć tę rurkę i niewiem czy trzyma ją ząb czasu czy jest nato jakiś sposób.



greg

Post autor: greg » ndz cze 25, 2006 09:05

o ile kojarzę to musisz po zdjęciu osłony klapy od środka złapać za rurkę do kórej dopinany jest wężyk, odpiąć od plastiku i przekręcić w bok -wtedy dopiero wysuwasz rurkę do dołu.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32768
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz cze 25, 2006 09:19

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... pryskiwacz

ta rurka baaaardzo ciasno siedzi, ja musiałem wyjąc cały silnik, a skonczyło sie na rozwierceniu jej bo za chiny nie chciała wyjsc. Nowa rurka w ASO 25 pln bodajze, nie pamietam dokładnie. w razie czego pisz.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz cze 25, 2006 13:42

Musisz dobrać się od spodu tak, jak pisał greg - u mnie jednak nie wyszła całość, odłamany kawałek został blokując się na tyle, że "na zimno" nie mogłem go wypchnąć. Poradziłem sobie w ten sposób: drut grubości ok 1,5-2 mm nagrzany do czerwoności i przetkałem otwór - potem spokojnie możesz montować nowy spryskiwacz. Sposób sprawdzony, nic się nie uszkodziło podczas operacji :chytry:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 519 gości