O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » pt cze 23, 2006 18:02

i jak tam z tą fotoporada ???????????? jest juz czy nie
bo patrze ze temat sie wypala .



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob cze 24, 2006 11:23

Czesc chlopaki. Nic sie nie wypala. Porade zaczne robic we wtorek bo w poniedzialek mam egzamin :) W srode mam badanie techniczne i ciekaw jestem co pan diagnosta powie na nowy gaznik :) Mam wyniki spalania w "cyklu mieszanym" czyli 60 km trasy i 30 km wsi :) mozecie wierzyc lub nie ale moj magiczny przyrzad do mierzenia wskazal mi 6,3 literka na 100 km... z czego polowe zrobilem na dyszy 125!!! I tu moja uwaga: mam w :ass: ten pomysl z silnikiem na zubozona mieszanke :) dysza 125 rulez!!! Ma takiego kopa jak nigdy :) Pozdro. I jak Panowie ida wasze swapy gaznikow :)??



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob cze 24, 2006 12:19

No to mnie dobiełes tym ze teraz taki swap dopiero "zadziałał" a nie 1,5 roku temu jak miałem starego MKII z silnikiem PN :-( Tak czy siak jestem pełen podziwu dla Ciebie. A sama zamiana jest dojechana. I te spalania :-) zrób pomiary jak bedziesz gdzies po dłuzeszej trasie leciał np. przy predkosciach od 90-110km/h

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » sob cze 24, 2006 14:57

kurcze - super sprawa!!! Moj ABD 1.4 pali więcej :)


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Post autor: HaiFisch » sob cze 24, 2006 15:11

super sprawa ze swapem takiego gaźnika :)

bo akurat w moim 2e2 padło coś od ssania i go zalewa jak jest zimny tak do około 40-50 stopni płynu chłłodzącego i dymi na czarno a potem jest lux

może ktoś wie co to może być??
tak przy okazji :)


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob cze 24, 2006 15:36

nie działa prawdopodobnie siłownik ssania Pull-Down!! po prostu rozszczelnił sie i nie otwiera na tyle przepustnicy ssania na ile powinien. Mieszanka jest za bogata i zalewa silnik. Albo tez urządzenie rozruchowe ale jeśli nic nie grzebaleś i nie przestawiłes jego to bedzie siłownik ssania pull-down. Pozdro!



Archeosik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 20, 2006 19:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Archeosik » sob cze 24, 2006 15:45

Wiec tak.

Gaznik zostal w pelni zregenerowany. Uszczelki, etc. Gardziele mam 24 i 26mm. Standardowe od Poloneza. Dysze sa standardowe.

Flansze dorobilem przerabiajac orginalna. Silnik odpalil praktycznie z dotyku. Poki co chodzi tylko na benzynce, poniewaz do LPG'a brakuje mi miksera gazu. Po zgrubnej regulacji chodzi fajnie. Przede wszystkim inaczej. Rowno. Bez problemu wkreca sie na obroty. Testow jezdnych nie przeprowadzilem ze wzgledu na brak mocowania linki, ale juz mam pewien pomysl na rozwiazanie. No i dolot powietrza. Prawdopodobnie wsadze obudowe od poloneza. Narazie to wszystko z placu boju. :)
Ostatnio zmieniony sob cze 24, 2006 21:17 przez Archeosik, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam, Archeosik
Jetta Mk. I 1980r. + Weber 34S2C (almost done)

HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Post autor: HaiFisch » sob cze 24, 2006 17:59

kawowy19 pisze:nie działa prawdopodobnie siłownik ssania Pull-Down!! po prostu rozszczelnił sie i nie otwiera na tyle przepustnicy ssania na ile powinien. Mieszanka jest za bogata i zalewa silnik. Albo tez urządzenie rozruchowe ale jeśli nic nie grzebaleś i nie przestawiłes jego to bedzie siłownik ssania pull-down. Pozdro!
dzięki za podpowiedź idę zaraz to sprawdzić i jak będzie to, to będzie punkcik, ale chętnie bym zaczekał jeszcze na tę serwisówkę co o niej pisałem do Ciebie na PW

sorki za OT

jak sobie nie poradzę z tym zalewaniem to czeka mnie równiż WEBERek :okej:


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob cze 24, 2006 22:38

HaiFisch pisze:ale chętnie bym zaczekał jeszcze na tę serwisówkę co o niej pisałem do Ciebie na PW
podaj mi maila to ci podesle serwisowke. Jak ci go zalewa tak jak piszesz to siadlo ci ssanie czyli ta puszeczka z prawej strony gaznika co dochodzi do niej woda. .. na to ci bedzie ciezko cos poradzic... ale prubuj.
Archeosik pisze:Flansze dorobilem przerabiajac orginalna. Silnik odpalil praktycznie z dotyku. Poki co chodzi tylko na benzynce, poniewaz do LPG'a brakuje mi miksera gazu. Po zgrubnej regulacji chodzi fajnie. Przede wszystkim inaczej. Rowno. Bez problemu wkreca sie na obroty.
no to dokladnie tak jak u mni8e :) jaka masz dysze w pierwszym przelocie? Poeksperymentuj... zobaczysz jaka frajda :) gdy w koncu mozna pogrzebac przy gazniku dla przyjhemnosci.
Archeosik pisze: Testow jezdnych nie przeprowadzilem ze wzgledu na brak mocowania linki, ale juz mam pewien pomysl na rozwiazanie
jak chcesz to ci podpowiem pare fajnych pomyslow :)
Archeosik pisze:No i dolot powietrza. Prawdopodobnie wsadze obudowe od poloneza.
ja bede rtobil druga kryze... ale dolot od poldacza tez moze byc. Skontaktuj sie ze mna w sprawie gazu bo pisze juz ta porade i chcialbym w niej tez zamiescic informacje dotyczaca montazu i regulacji gazu wiec mozesz zostac wspolautorem :) daj cynk co z filtrem powietrza :) Pozdro



Awatar użytkownika
sergap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 17, 2006 14:52
Lokalizacja: płock
Kontakt:

Post autor: sergap » sob cze 24, 2006 22:51

Witam.Śledze dyskretnie temat od pierwszego postu i szczerze nówiąc nieżle mnie to nakreca.Chciałbym sie tym zając ale nie jestem mechanikem,ani po szkole ani z doświadczenia,więc to wszystko troche ciemno widze.

DOBRZE BY BYŁO GDYBY PORADA BYŁA NAPISANA TAKZE DLA TAKICH JAK JA-czyli ZIELONYCH w mechanice.Wszystko wyjaśnine ŁOPATOLOGICZNIE:))

A jaki gażnik mozna zamontowć chodzi mi o modele...
Najlepiej taki z automatycznym ssaniem...



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob cze 24, 2006 23:35

sergap pisze:DOBRZE BY BYŁO GDYBY PORADA BYŁA NAPISANA TAKZE DLA TAKICH JAK JA-czyli ZIELONYCH w mechanice
bede sie staral wszystko opisac jak najprosciej :)
sergap pisze:A jaki gażnik mozna zamontowć chodzi mi o modele...
co do modeli to wszystko wrzuce w porade bo dosc duzo tego jest ogolnie albo DCHD albo S2C
sergap pisze:Najlepiej taki z automatycznym ssaniem...
z tym bedzie ciezko...



Archeosik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 20, 2006 19:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Archeosik » ndz cze 25, 2006 00:03

sergap pisze:Chciałbym sie tym zając ale nie jestem mechanikem,ani po szkole ani z doświadczenia,więc to wszystko troche ciemno widze.
Szczerze?? Troszke myslenia + checi i nie ma probelmu :) Jak masz kryze (flansze) to przelozenie gaznika zajmuje 10 minut. Wstepna regulacja ok 10 minut. I silnik powinien chodzic :)
sergap pisze:A jaki gażnik mozna zamontowć chodzi mi o modele...
Najlepiej taki z automatycznym ssaniem...
Tak jak napisal Kamil, modeli jest dosc sporo. A co do ssania....zaden z tych gaznikow nie byl z automagicznym ssaniem. Tutaj trzeba sie wykazac wieksza inicjatywa i zdolnosciami.


Pozdrawiam, Archeosik
Jetta Mk. I 1980r. + Weber 34S2C (almost done)

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » ndz cze 25, 2006 20:43

chyba też bede robił webera bo juz mam dośc tych niemieckich wynalazków.mk1 1.5 JB z lpg miało fabrycznie pierburga 1b3 który niedawał praktycznie zadnej mocy, był juz swap na 2b... z santany razem z mikserem i przez 4 miechy było ok ale coś juz się dzieje. trzeba poszukać webera, miksera i zrobić sobie 1.5 jb POWERED by WEBER FSO


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » ndz cze 25, 2006 21:04

ogolnie projekt 1 klasa aleja na swoj gaznik nie narzekam nic a nic:)) jest tam tyle electroniki ale jak narzie wsio chodzi jak nowe:)) a mam juz 290000 tys przebiegu;] uszanowanie dla pomysłodawcy;]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości