BARDZO POWAŻNY PROBLEM MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

BARDZO POWAŻNY PROBLEM MK3

Post autor: budzyn » ndz kwie 30, 2006 11:10

Witam

Wczoraj postanowiłem wziąć się za naprawę pokręteł wentylatora dmuchawy. Niestety w pewnym momencie pojawiłą sie iskra po przełączeniu i wysiadła mi cała elektryka. Tzn. padł wogóle zapłon - nie można go uruchowmić., Jak włączam wentuylator pokrętłem na 4 to wyłącza się radio. Jak włączę światła to na stałe włącza się kontorloka ABS. Po przekręceniu zapłonu kontrolki gasną i nic nie kręci.

Czy jest jakis komputer sterujący całą elektryką?

Wszystkie małe bezpieczniki są ok.

CO TO MOŻE BYĆ??



Awatar użytkownika
Radek_xx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lut 11, 2006 13:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radek_xx » ndz kwie 30, 2006 11:31

Pewnie przypaliłeś komputer... :okej: Będzie dobrze...


[url=http://copyman.pl]Najlepsze teksty w sieci[/url] - jeśli potrzebujesz dobrego tekstu, zajrzyj na tę stronę.

Awatar użytkownika
BeBe_1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 12, 2006 16:54
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: BeBe_1 » ndz kwie 30, 2006 11:36

Dlaczego naprawiałeś przełącznik dmuchawy? Co robiłeś podczas naprawiania przełącznika?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 30, 2006 11:37

z reguly jak sie dzieje choinka to na 100 przypadkow 99 to upalenie gdzies masy(szuaj najpierw gdzie ci mase moglo przyjarac)do komputera daleka droga poto sa zamontowane bezpieczniki aby zabezpieczyc obwody a nie jarac kompa odrazu.



budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » ndz kwie 30, 2006 11:41

BeBe_1 pisze:Dlaczego naprawiałeś przełącznik dmuchawy? Co robiłeś podczas naprawiania przełącznika?
Bo nie działał mi 1 i 4 stopień dmuchawy.

jest tam taka blaszka która swoimi łopatkami dotyka dwóch blaszek gdy zetknie dwie blaszki to załącza wentylator. I tak podginałem blaszke aż w pewnym momencie po przekręceniu zapłonu podczas przełączanie powstała iskra (dość duża) aż dymek poszedł.

Ale po tym incydencie samochodu juz nie uruchomiłem.

Czy taki komputer się naprawia czy wymienia?

Ile to kosztuje?

[ Dodano: Nie Kwi 30, 2006 11:43 ]
aha jeszcze jedno.

Próbowałem odłączać zasilanie od wentylatorów ale nadal jest to samo.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 30, 2006 11:55

budzyn, przy elektryce auta spedzilem miesiace wiele aut robilem nie takie fajerwerki widzialem w autach z kompem i nigdy komp nie polecial.bylbys pierwszym przypadkiem aby polecial komp przy grzebaniu przy dmuchawie.bezpieczniki przekazniki to leci pierwsze no i masa w najcienszym miejscu sie jara sprawdz to potem komp.



Awatar użytkownika
BeBe_1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 12, 2006 16:54
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: BeBe_1 » ndz kwie 30, 2006 11:59

budzyn pisze:I tak podginałem blaszke aż w pewnym momencie po przekręceniu zapłonu podczas przełączanie powstała iskra (dość duża) aż dymek poszedł.
Pewnie jest uszkodzona dmuchawa lub rezystory regulacyjne przędkości ew. zwarcie na przewodach włączenie zapłonu mogło uszkodzić stacyjkę dlatego nie masz zapłonu.
z reguly jak sie dzieje choinka to na 100 przypadkow 99 to upalenie gdzies masy(szuaj najpierw gdzie ci mase moglo przyjarac)do komputera daleka droga poto sa zamontowane bezpieczniki aby zabezpieczyc obwody a nie jarac kompa odrazu.
_________________
To prawda inaczej sprawny komp byłby rzadkością.
Odłącz kostkę od stacyjki spradz na krótko zapłon jeśli zadziała weż się za sprawdzenie obwodów dmuchawy. Tak dla przypomnienia wszelkie mostkowania wykonuj przewodem z bezpiecznikiem.



budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » ndz kwie 30, 2006 14:08

Ale czy jest to możliwe, żeby elektryka zupełnie przez to zgłupiała? (wariująca kontrolka ABS, radio wyłącza się sterowaniem dmuchawy, a szyby otwierają się 3 razy wolniej)

Aha silnik po przekręceniu nie reaguje i wszystkie kontrolki zanikają.

Odłączałem zupełnie przełączniki nawiewów i to samo.
Próbowałem kiedys podłączyć sie przez interfejs ale nie mógł znaleźć sterownika.


A orientuje sie ktoś może jakie mogą być koszty naprawy takich rzeczy u fachowca??



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » ndz kwie 30, 2006 14:27

no moze to byc komp ale jak mowi piotr2 to malo prawdopodobne, najbardziej mozliwe sa przekazniki, bezpieczniki no i oczywiscie ta masa, sprawdz kable idace od dmuchawy, albo moze kostka przy kierze padla do chyba tam skupia sie cala wiazka kabli idacych w srodku auta?? ja zmienialem nagrzewnice to mialem podobie tylko ze gdzies przycisnalem kable i zrobilo sie zwarcie, auto chodzilo ale nie bylo migaczy ani awaryjnych okazalo sie ze to przelacznik przy kierze.

P.S. to bylo w toledo ale to tez VW :) to tak w chwili przypomnienia, nie znam sie na elktronice aut


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 30, 2006 15:30

budzyn, to zalerzy czy na uczciwego trafisz moze to trwac 10min.jesli znajdzie cos upalonego a moze caly dzien przy tym siedziec,wiecej zalerzy od jego sprytu i umiejetnosci jak glab to 3 dni poswieci i powie ze tyyyyle roboty bylo a inny rozpyka w moment.niema na to normy.kiedys kolega nie mogl zapalic astry dniami i nocami mechanicy robili a okazalo sie ze gniazdo bezpiecznika bylo wypalone(pod spodem)ja to 30 min.robilem. a znow 2 dni spedzilem przy radiu co bzyczalo przy pracujacym silniku umnie w golfie.



budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » pn maja 01, 2006 10:24

Ok. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Jutro zaprowadzę samochód do jakiegoś majstra to się wszystko wyjaśni.

W każdym bądź razie uspokoliliście mnie, bo myślałem, że to komputer się zjarał a może to być zupełna błachostka.

Punkciki się posypią.... :bigok:



Awatar użytkownika
Radek_xx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lut 11, 2006 13:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radek_xx » pt cze 23, 2006 23:05

Hey budzyn :grin: Ja tylko żartowałem z tym komputerem :hmm: Sorki, że cię przestraszyłem :jezor: Więcej tak nie zrobie, osobiście tego dopilnuję :okej: 3mcie się


[url=http://copyman.pl]Najlepsze teksty w sieci[/url] - jeśli potrzebujesz dobrego tekstu, zajrzyj na tę stronę.

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » pt cze 23, 2006 23:24

Na 90% upaliło Ci mase, jak by bezpiecznik wysiadł to nie działy by się takie hoopsy, jak wiadomo przy próbie odpalenia pobór prądu wzrasta(nie zmasuje dobrze) przez co Ci wszystko siada. Osobiście stawiam na mase!! Weś sobie miernik jeśli posiadasz i po kolei zaczynaj sprawdzać napięcie na poszczególnych elementach, typu przekaźnik, czy stacyjka, jakie a napięcie bez zapłonu, jakie z a jakie przy próbie odpalenia, myślę żę powoli sam dojdziesz do tego, bo elektryk zaraz sobie policzy. :bajer:



Awatar użytkownika
Radek_xx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lut 11, 2006 13:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radek_xx » pt cze 23, 2006 23:37

:grin: Hej M@rcus, myślę, że nasz kolega przez te dwa miesiące już poradził sobie z tym problemem :grin: Ale jak to się mówi lepiej późno niż wcale :jezor: (bez obrazy oczywiście dla M@rcusa)


[url=http://copyman.pl]Najlepsze teksty w sieci[/url] - jeśli potrzebujesz dobrego tekstu, zajrzyj na tę stronę.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości