Dlaczego gasnie mi podczas jazdy silnik :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Dlaczego gasnie mi podczas jazdy silnik :(

Post autor: Darcyn » pt cze 23, 2006 15:55

jadac sobie rownym tempem, przy obrotach 2 - 2,5 tys, czuje pod gazem ze mi delikatnie przerywa, ale to delikatnie, az nagle zgasnie :( oczywiscie kola sie kreca wiec nie zdaze zlapac sprzeglo, strzeli pozadnie w rure i jedzie. dzieje mi sie to po przejechaniu jakichs 3 - 4 km. swiece i kolpulka wygladaja na nowe (dopiero kupilem to auto). podpialem po komputer diagnostyczny i zadnych bledow. zaplon dobrze ustawiony aha. a do tego wszystkiego na zimnym silniku ma 1250 obr a na cieplym 1500. mam gaz. ale na benzynie ma te same objawy wiec gaz odpada. zalozony mam stozek i metalowy dolot, mechanik rozlozyl rece i nie wie czemu sa takie akcje. kazal mi do polowy obkleic stozek. nic to nie dalo. aha. stozek jest w takiej zabudowie z blachy, dookola. nie wiem skad ciagnie powietrze. kurde co mu jest ???



Awatar użytkownika
bear_zg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 09, 2006 00:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: bear_zg » pt cze 23, 2006 15:58

być moze aparat zaplonowy a konkretnie czujnik HALLA (nie wiem jak to sie pisze). mialem u siebie podobne objawy. podczas jazdy zaczynal przerywać aż po chwili calkiem zgasł. wymienilem caly aparat zaplonowy i wszystko gra.



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » pt cze 23, 2006 16:03

hmmm ja mialem halla walnietego ale gasl tylko jak samochod byl na luzie albo jak czekalem na zielne swiatlo.strasznie glupio jak zgasnie i nie chce odpalic :hmm: poszukaj na forum jest duzo o czujniku halla i objawach jego kresu


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

Awatar użytkownika
bugz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 15:28
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: bugz » pt cze 23, 2006 16:04

ja kiedys mialem tak w golfie 2ce 1.6 jechalem, nagle zaczal sie dusic, zgasl i juz nie chcial odpalic.... trzeba bylo sie zatrzymac odczekac 10 minut i auto chodzilo jak nowe kolejne kilka tygodni badz miesiecy...."dzieki" temu ze tak "czesto" sie to zdarzalo ustarki nie udalo sie zlokalizowac do konca jego dni w moich rekach...


moj Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=48224&postdays=0&postorder=asc&start=0

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt cze 23, 2006 21:10

wg komputera diagn. czujnika halla ok. mechanik stawia na stozek ale nie chce mi sie wierzyc ze stozek

[ Dodano: 23 Cze 2006 21:15 ]
a tak a propos: jak dodac zdjecie do profilu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości