[MK3 ABU] zbieznosc,geomtria sciaga na prawo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

[MK3 ABU] zbieznosc,geomtria sciaga na prawo

Post autor: MaciejW » pt cze 23, 2006 12:11

hejka
Panowie powiedzcie co zrobic,autko sciąga na prawo :hmm: (wiem ze bylo juz pare tematow o tym ale...) Po przelozenie kol nic nie pomoglo,cisnienie kol tyz ok rozmawiamlem z gosciem telefonicznie narazie o zbieznosci i geometri i mi twierdzi ze tego nie zlikwiduje bo zbieznosc kol chocby ustawil jak ma byc to i tak nie ma znaczenia na sciaganie auta!,cos gadal ze moze najechalem na kraweznik cos coflo itemu sciaga a scoga tak od 100km/h ,Poweidzcie mi tak na chlopski rozum o co biega,gdzie sie udac czy tez moze ten fachowic cos sciemnia?
Dzieki bardzo

Maciej
Ostatnio zmieniony czw wrz 07, 2006 17:19 przez MaciejW, łącznie zmieniany 1 raz.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt cze 23, 2006 12:21

MaciejW pisze:twierdzi ze tego nie zlikwiduje bo zbieznosc kol chocby ustawil jak ma byc to i tak nie ma znaczenia na sciaganie auta!
to tylko zbieżność.Trzeba zrobić całą geometrię. Kąty pochylenia kół, wyprzedzenie sworznia zwrotnicy.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Re: zbieznosc,geomtria sciaga na prawo

Post autor: bugalon » pt cze 23, 2006 12:25

MaciejW pisze:hejka
rozmawiamlem z gosciem telefonicznie narazie o zbieznosci i geometri i mi twierdzi ze tego nie zlikwiduje bo zbieznosc kol chocby ustawil jak ma byc to i tak nie ma znaczenia na sciaganie auta!
Niezly fachowiec :) skad takiego wziales ? Oczywiscie ze zbieznosc ma wplyw na sciaganie i trzeba ja koniecznie ustawic. Poza tym dochodzi jeszcze pochylenie kol. Jedno i drugie trzeba ustawic na raz bo zmiana pochylenia wplywa na zbieznosc. Zdaza sie to najczesciej wlasnie przy mocnych strzalach w kraweznik gdy sruby pomiedzy amorem a zwrotnica sa zle dokrecone. No i zmien fachowca bo z takimi teoriami to on Ci tak auto wyserwisuje ze nie zajedziesz nim daleko :)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » pt cze 23, 2006 12:35

bugalon pisze:Niezly fachowiec skad takiego wziales ? Oczywiscie ze zbieznosc ma wplyw na sciaganie i trzeba ja koniecznie ustawic.
No gosc jeszcze mowil ze jezeli na np.lewym kole jest zle ustawione a na drugim dobrze to i tak auto powinno jechac prosto,caly czas sie upiera ze to 95% wina opon bo niby uzywane ,za to istawinie chce wziasc 50 zeta to kiedy sie ustawia zbieznosz jak opony scina czy jak ?



Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » pt cze 23, 2006 12:38

Jedz gdzieś do autoryzowanego servisu i zrób dokłady przegląd auta i będziesz wiedział, bo te pseudo fachowcy to zaczynają siać zgroze...



skater16
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:55
Lokalizacja: Ozorków <OzW>
Kontakt:

:)

Post autor: skater16 » pt cze 23, 2006 13:27

dobrze chlopaki mowia ustawic cala geometrie poczawszy od zbierznosci i katy i powinno byc naprawde ok cos o tym wiem mialem taki przypadek w rodzicow mondeo pozdrawiam forumowiczow


gorylek

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » pt cze 23, 2006 15:06

Czyli Panowie jak ustawie sama zbieznosc to moze teoretycznie pomoze ?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt cze 23, 2006 15:18

MaciejW pisze:Czyli Panowie jak ustawie sama zbieznosc to moze teoretycznie pomoze
nie wiem jaka jest różnica w cenie między ustawieniem samej zbieżności a całą geometrią, ale warto zainwestować. To nie tylko kwestia ściągania.Zła geometria to szybsze zużywanie się elementów układu jezdnego (opony) złe prowadzenie.



MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » ndz cze 25, 2006 11:13

No i panowie,sprawa rozwiazana , fachowiec ustawil zbieznosc,katy kola,okazalo sie ze mocne rozbiezne kola 3mm( tak mowil),i od razu jakby lepiej...ale ostrzegam przd pseudo fachowcami ktorzy mowią ze zbierznosc kol nie ma nic do rzezy ze sciaganiem auta
dzieki :bigok:



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » ndz cze 25, 2006 11:47

U mnie jak ściągał na lewo to myslałem że poduszka amora jest do wymiany - okazało się że sprężyna był pęknięta i ostatni zwój swobodnie leżał sobie w kielichu amora :bigok:


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
skora81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 20:21
Lokalizacja: BIELSKO
Kontakt:

Post autor: skora81 » czw wrz 07, 2006 17:16

hej mam pytanko.Autko po wymianie drazkow i zrobieniu zbieznosci. Sciagalo na prawo i przy hamowaniu rzucalo kierownica. Zamienilem kola stronami wszytko wywarzone efekt mniejsze drgania ale teraz sciaga na lewo :( Jesli robic cala geomeetrie to ktos wie gdzie najlepiej krakow albo bielsko? pozdrawiam



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » czw wrz 07, 2006 20:40

co dorzucania kierownicą przy hamowaniu to mogę być tarcze

może jeszcze opona gdzieś ma "wybrzuszenie" i dlatego...



MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » czw wrz 07, 2006 20:48

irekczek pisze:co dorzucania kierownicą przy hamowaniu to mogę być tarcze

może jeszcze opona gdzieś ma "wybrzuszenie" i dlatego...
Zamienilem opony i sprawa sie wyjasnila nic nie sciaga :bigok:



Awatar użytkownika
skora81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 20:21
Lokalizacja: BIELSKO
Kontakt:

Post autor: skora81 » czw wrz 07, 2006 22:21

dzieki!!
kurde ale to sa "prawie" nowe bridgestony POTENZA troche szkoda by bylo :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości