[mk3] 2 pytanka odnośnie smarowania silnika :D

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

[mk3] 2 pytanka odnośnie smarowania silnika :D

Post autor: vaclavo » pt cze 23, 2006 11:11

mam mk3 z silniczkiem ABD (1.4 60KM) mam go teraz zalany Lotosem Semi 10W/40 oraz mam filtr oleju Filtron - na olej nie nażekam ale filtr mi sie nie podoba :/ silniczek ma przebieg 240TKM ale nic nie bierze bo większość kilometrów nabita została na długich trasach (autostrada) - przedtem pracował na lepszych olejach - prawdopodobnie na pełnym syntetyku ;) Zakupiłem teraz olej Shell Helix 10W/40 (on ma chyba jakieś dodatki czyszczące czy cuś) - co sądzicie o tym oleju, oraz jaki filtr oleju mi polecacie???

Z góry dzięki & pozdrawiam!!

vaclavo :pub:


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt cze 23, 2006 11:17

vaclavo, na filtrony wiele osób narzeka - zapala się kontrolka ciśnienia oleju.Wymień na manna, knechta. Co do oleju - większość jeżdzi na castrolu albo mobilu. Shell jest olejem markowym.Jeśli nie jest "chrzczony" powinno być dobrze.



Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » pt cze 23, 2006 11:22

Ja śmigam na Lotosie takim jak miałeś wcześniej i nie narzekam, ale też będę robił zmiankę, także przyłączam się do pytanka, jaki polecacie olej do takiego motora?



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » pt cze 23, 2006 11:25

bodzio_j pisze:vaclavo, na filtrony wiele osób narzeka - zapala się kontrolka ciśnienia oleju.Wymień na manna, knechta. Co do oleju - większość jeżdzi na castrolu albo mobilu. Shell jest olejem markowym.Jeśli nie jest "chrzczony" powinno być dobrze.
\

Kupiłem Shella bo kumpel mi załatwił po bardzo atrakcyjnej cenie :D dlatego go mam ;) a wątpie żeby był chrzczony, bo chyba sprowadzany ;) :bajer:

Co do filtra to słyszałem tez że dla manna filtry robi właśnie filtron?? czy to prawda?? I ile kosztuje taki filtr Knechta?? THX


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt cze 23, 2006 11:30

vaclavo pisze:że dla manna filtry robi właśnie filtron
też tak słyszałem, coś być może w tym jest.Ale jeszcze na manna nikt nie narzekał. Nie wiem ile za knechta, ale nie sądzę żeby różnica była wielka. A filtra nie kupuje się często więc chyba warto zainwestować.



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » pt cze 23, 2006 11:36

bodzio_j pisze:
vaclavo pisze:że dla manna filtry robi właśnie filtron
też tak słyszałem, coś być może w tym jest.Ale jeszcze na manna nikt nie narzekał. Nie wiem ile za knechta, ale nie sądzę żeby różnica była wielka. A filtra nie kupuje się często więc chyba warto zainwestować.
no racja - pytam tylo orientacyjnie ile to koszci bo wcześniej wymieniałem w warsztacie i nie wiem ile akurat za filtr oleju policzył. Teraz zamierzam wymienić sam olej, bo po co przepłacać :)


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » pt cze 23, 2006 12:15

Filtron ok. 25zł, a mann 40zł, dziś byłem w sklepie i przy okazji pytałem.



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » pt cze 23, 2006 12:57

aha thx za info :)


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 290 gości