MK3 czy pompe paliwa da sie naprawic???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

MK3 czy pompe paliwa da sie naprawic???

Post autor: newswen » śr cze 21, 2006 23:30

witam!!
jak w twemaciew. :gora:
u mniew w moim mk3 padla mi pompa, pwewnie juz byly takiew twematy na forum alew nie moglwem znalwezc. :crazy:
mam pytanko czy jwest taka opcja zweby ja naprawic?? :chytry:
czy trzweba kupic nowa??
pozdro i czwekam na odp. :okej:



Awatar użytkownika
Simon_VR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr maja 31, 2006 01:23
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: Simon_VR » śr cze 21, 2006 23:49

watpie w mozliwosci naprawy. trzeba by miec male japonskie raczki i naprawde duzo cierpliwosci (gra nie warta swieczki). cena zamiennika nie jest duza 100-150 pln. a gdyby ktos naprawial za 30 pln to spewnoscia bylby juz bogatym czlowiekiem.



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » czw cze 22, 2006 07:35

Hmmm... w MKIII jest raczej taka sama pompa co w Vento... A jak u staruszka w Vento wysiadła, to trzeba było wymienić na nową bo gość powiedział że tych pomp się nie naprawia...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » czw cze 22, 2006 08:45

Tylko i wyłącznie do wymiany - pod warunkiem że masz pompe do której możesz dokupić sam wkład. Ja niestety mam jakiąś taką "limitowaną" :jezor: do której dokupienie samego wkładu pompy wychodzi ok 800 zł (tylko orginał) więc postanowiłem zmienić na taka z innym popularniejszym koszem pompy.
Dodam wam jeszcze fotke mojej starej pompy żebyście mogli się wystrzegać takich :jezor:

Obrazek


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw cze 22, 2006 20:19

Cześć jest taka opcja ze pompe da sie naprawić ja sam zrobiłem sąsiadom około 15 sztuk jak weszła moda na gaz a instalacje nie miały odcięcia pompy tylko do tego są potrzebne urządzenia jak nie wiesz jak to sie robi to tak jak pisali koledzy kup inną dobrą tylko pamiętaj ze nigdy nie podłączaj pompy wyjętej z baku pod zaśilanie jakie kolwiek bo będziesz miał ognisko

[ Dodano: 22 Cze 2006 20:31 ]
Robiłem za piwo i dalej jestem biedny



skater16
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:55
Lokalizacja: Ozorków <OzW>
Kontakt:

Post autor: skater16 » sob cze 24, 2006 09:26

takich rzeczy sie nie naprawia i nie regeneruje jest to tylko zbedny wydatek bo nikt nie gwarantuje ze bedzie dzialalo poprawnie a nawet jak to w niedlugim okresie pompa na dobre padnie proponuje szukac zamiennika ktory jest stosunkowo tani i jezdzic do woli pozdrawiam


gorylek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 24, 2006 10:13

miś fazi pisze:Robiłem za piwo i dalej jestem biedny
Miałbym prośbę. Skoro i tak nie zarabiasz na tym pieniędzy to mogłbyś dokładny opis na forum zamieścić jak to zrobić? Jakie narzędzie są potrzebne?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » sob cze 24, 2006 10:28

Ja nadal twierdze że samego silnika pompy nie da się naprawić bo po prostu jest nie rozbieralny. Cały główny silnik pompy jest umieszczony w cylindrycznej metalowej obudowie. Żeby się do niego dostać trzebaby tą obudowe rozciąć i co potem? Obudowa ta musi być super czszelna więc co? Pospawać ją? Szkoda czasu. Rozmawiałem w gościem który sprowadza pompy z rozbitków z Niemiec (kupiłem od niego pompe - dziś odbieram na poczcie :jezor: ) to mówił że jemu nie opłaca się coraz bardziej tego robić bo na Allegro jest tyle Chińskich i Ukraińskich zamienników.


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 24, 2006 10:40

A co szkodzi przeczytać opis naprawy jeśli Miś Fazi zechce go zamieścić. Nikt nikogo do niczego tu nie zmusza. Kto chce kupi nową pompę, a kto ma niezły warsztacik i będzie chciał się pobawić sam to czemu nie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » sob cze 24, 2006 10:43

Paweł Marek, Też będe śledził wątek z zaciekawieniem :bigok:


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob cze 24, 2006 13:46

Witam Panów troche trudno będzie mi opisać sposób naprawy pomp paliwowych bo temat rzeka jak wiecie są pompy bardzo proste montowane na węzyku paliwowym i są bardzo skomplikowane ale nie ma pomp których nie da się rozebrać jak nie ma silnika którego nie da sie przewinąć łącznie z dorobieniem komutatora podstawowymi urządzeniami jakie są potrzebne to mała precyzyjna tokarka , wywazarka do wirników , szlifierka do szlifowania krzywizn , frezarka to podstawa nie licząc róznych materiałów Ja mam dostęp do tego wszystkiego z racji pracy którą wykonuje i mówiąc ze da się pompe naprawić nie miałem zamiaru nikogo do tego namawiać tylko powiedziałem ze sie da Kolega PAWEŁ G napisał coś o spawaniu cylindra a nie da sie przeciąć potem naciąć gwint na obu połowach dorobić pierścień z fosfor-brązu i zkręcić?

[ Dodano: 24 Cze 2006 13:58 ]
A tak na marginesie dla kolegi PAWŁA G jak masz pompe w metalowej obudowie to zobacz czy ona nie jest felcowana Jeśli tak to pod felcem masz napewno uszczelke typu oring i z tym tak samo nie ma problemu

[ Dodano: 24 Cze 2006 15:13 ]
Kolega Paweł Marek trafił w dyche potrzebny naprawde dobry warsztacik i wiele cierpliwości



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » sob cze 24, 2006 15:52

A ja właśnie założyłem pompe używke którą kupiłem na Allegro od gościa który sprowadza je ze szrotów w Niemczech. Marka VDO. Śmiga jak marzenie - auto od razu równiej chodzi bo dostaje stałe ciśnienie paliwa. Gadałem z tym gościem i okazało się że prawdopodobnie moja stara pompa której fota jest powyżej jest od VR lub G60 :jezor:

miś fazi, Skoro potrafisz to naprawić to masz mój szacunek :bigok:


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob cze 24, 2006 16:29

Jest troche roboty ale ja bardzo lubie takie dłubanki to mnie uspokaja tak jak innych łowienie ryb Dzięki za szacunek bo myśle ze miałeś racje jak kupiłeś dobrą uzywke



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 24, 2006 16:35

miś fazi pisze:takie dłubanki to mnie uspokaja
mnie również. A jeśli kiedyś znikną szroty to będziesz bogaty :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości