wymieniał ktoś z was samemu olej...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » ndz sty 30, 2005 00:37

ja tam na starej uszczelce miedzianej latam i nic nie kapie :bigok:



Paweł83

Post autor: Paweł83 » ndz sty 30, 2005 14:48

a moze ktos wie gzie w internecie mozna kupic tani olej i jaki by najlepiej sie nadawal do golfika 1.6 95r i ok 180 tys przebiegu bylo wczesniej lane polsyntetyk
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
szorka
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 22:42
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: szorka » ndz sty 30, 2005 15:01

MAREK 74 pisze:przez górny otwór w pokrywie rozrządu wlewasz olej tak ze 3,5 litra.
po chwili zapalasz silnik NIE DODAWAJĄC GAZU .
gasisz go i po jakimś czasie sprawdzasz na miarce ile masz oleju ewentualnie dolewając ...[/list]
:grin: Lepiej wlać pzez otwór w pokrywie zaworów , bo jeszcze kolega początkujący wyleje 4l oleju na pasek rozrządu i glebe. :jezor:


www.vwsquad.prv.pl

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » ndz sty 30, 2005 15:09

Paweł83 pisze:a moze ktos wie gzie w internecie mozna kupic tani olej i jaki by najlepiej sie nadawal do golfika 1.6 95r i ok 180 tys przebiegu bylo wczesniej lane polsyntetyk
Pozdrawiam
Jeśli wiesz jaki był wcześniej cały czas lany - to zalej identycznym!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
zeld
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:00

Post autor: zeld » ndz sty 30, 2005 15:54

ja tez preferuje wymiane w serwisie pod moim okiem :chytry: czyste raczki i tip top :pub:


1.8 i 90 KM musieli przegrac wojne :)

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » ndz sty 30, 2005 22:35

Paweł83 pisze:a moze ktos wie gzie w internecie mozna kupic tani olej i jaki by najlepiej sie nadawal do golfika 1.6 95r i ok 180 tys przebiegu bylo wczesniej lane polsyntetyk
Pozdrawiam
jak byl lany wczesniej polsyntetyk i nie bierze oleju to nie ma potrzeby zmieniania go, ale ja osobiscie bym odradzal kupowanie oleju przez internet, kup w sklepie, np Intercars, Interteam. Slyszalem ze rynek jest zalany podrobkami, np. Mobila ponoc duzo bo jest dosyc popularny, wiec kupuj z pewnego zrodla IMHO


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

golero

Post autor: golero » ndz kwie 10, 2005 22:28

mam golfa 3 1,4 chce wymienić olej i mam takie pytanko w misce jest śruba w której jest otwór z gwintem potrzebny jest do tego jakiś specjalny klucz czy to porostu nie ta śruba???? :chytry:



Paweł83

Post autor: Paweł83 » ndz kwie 10, 2005 22:46

To nawet w sklepie mozna kupic podrobki oleju?
Pozdrwiam



Awatar użytkownika
crupez
Golf Lover
Golf Lover
Posty: 87
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: crupez » ndz kwie 10, 2005 23:03

Jeszcze jedno do tego wiekowego tematu (hehe) Nikt z Was nie napisal, ze w serwisie oleju nie spuszczaja tradycyjnie, tylko kompresorkiem wysysaja, jest to o wiele lepszy sposob, bo nie zostaja zadne syfy na dole, sam tak zmieniam. Acha i wymiane tez mam za free, wiec niema sensu samemu sie bawic. W serwisie ladnie autko okryja zeby sie nie obrudzilo itd.

pzdr.


[url=http://www.twojafura.pl/auta/2403/crupez-citroen-saxo]Moje auto znajdziesz na [b]TwojaFura.pl[/b][/url]

Duży
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 31, 2005 11:03
Lokalizacja: Karlino (zachodniopom.)
Kontakt:

Post autor: Duży » ndz kwie 10, 2005 23:55

crupez pisze:Nikt z Was nie napisal, ze w serwisie oleju nie spuszczaja tradycyjnie, tylko kompresorkiem wysysaja, jest to o wiele lepszy sposob, bo nie zostaja zadne syfy na dole, sam tak zmieniam.
Na ten temat słyszałem różne zdania - jedni mówią, że wysysarką nie wciągnie Ci wszystkiego dokładnie i lepiej spuścić olej normalnie, drudzy odwrotnie.
Chętnie poczytam jakieś konkretne opinie na ten temat.



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » pn kwie 11, 2005 16:53

a co do Mobila to slyszalem ze podobno byl filmik na necie jak mieszaja mobila z innym tanim olejem ale tego filmika nie widzialem. Byly dwie cysterki i mieszali olej troche z jednej troche z drugiej :) Koszty hehe :bigok:



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn kwie 11, 2005 18:56

Ja tez slyszalem ze wysysarka jest lepiej, ale dluzej a mechanikom sie nie chce tak robic. Wola podniesc auto odkrecic tu i tam i koniec. Najgorzej jak jest kolejka, wtedy sie troche wkurzalem, bo jeszcze kapalo a oni "starczy". Do tego wylew oleju ze zbiornika nie jest idealnie zrobiony w takim sensie, ze w zaglebieniu zostaje troche oleju, a wysysarka pewnie by to lyknela. Samemu mozna sie bawic w bujanie, czy wysysanie strzykawka z wezykiem.


Pozdrawiam,
Piotrek

mir29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 22, 2004 23:39
Lokalizacja: Tarnowskie Gory
Kontakt:

Post autor: mir29 » pn kwie 11, 2005 19:10

Mam paru znajomych w pewnej firmie ktora rozwozi olej w cysternach a potem jest rozlewany do butelek i wiecie co....kupujac Mobil albo jakis inny olej to jest to wszystko to samo,w ten sposob jest zaopatrywany 70% rynku polskiego.Jesli ktos chce miec pewnosc ze kupi originalny olej to najlepiej jechac do niemiec.



Awatar użytkownika
crupez
Golf Lover
Golf Lover
Posty: 87
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: crupez » pn kwie 11, 2005 19:51

Co do kompresorka, to jestem pewien, ze lepiej, bo kiedys moj ojciec tez nie wierzyl ze lepiej, az w koncy sprobowal tak w Hondzie, a potem poprosil goscia zeby normalnie sprobowal spuscic i ani jedna kropelka nie wyplynela...


[url=http://www.twojafura.pl/auta/2403/crupez-citroen-saxo]Moje auto znajdziesz na [b]TwojaFura.pl[/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości