Problem z klimatyzacja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PawelP

Problem z klimatyzacja

Post autor: PawelP » śr cze 21, 2006 23:29

witam

fura stała na słońcu ze trzy godziny. Nagrzała się niemiłosiernie. Potem włączyłem klimę i z okolic sprężarki zaczął dochodzić taki hałas, że hej. Coś jak padnięte łożysko. Wentylatory po włączeniu od razu złapały drugi bieg. Zauważyłem jedną prawidłowość. Jak się trochę przejechałem i samochód schłodził się podczas jazdy to klima zaczęła pracować prawidłowo - tzn bez tego hałasu. Co to może być - układ nie wyrabia przy tej temperaturze? Za dużo albo za mało czynnika chłodzącego? Dodam jeszcze, że klimatayzacja chłodzi bardzo dobrze.

Pozdrawiam
PP
Ostatnio zmieniony pn maja 05, 2008 20:51 przez PawelP, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » śr cze 21, 2006 23:52

możliwe że sprzęgło w kompresorze się kończy bo z tego co opisujesz tylko taki wniosek mi przychodzi


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

greg

Post autor: greg » śr cze 21, 2006 23:55

podjedź i niech sprawdzą ilość czynnika chłodzącego. chyba za mało...



PawelP

Post autor: PawelP » czw cze 22, 2006 15:00

GTomek pisze:możliwe że sprzęgło w kompresorze się kończy bo z tego co opisujesz tylko taki wniosek mi przychodzi
sprzęgło.....? Jak jest trochę chłodniej na dworze - albo nie stoi na słońcu to działa niby normalnie - ale kto wie. Jaka jest najprostsza metoda na sprwdzenie sprzęgła? Ma ktoś pomysł?

[ Dodano: 22 Cze 2006 15:05 ]
greg pisze:podjedź i niech sprawdzą ilość czynnika chłodzącego. chyba za mało...
za mało raczej nie - gdyby było za mało to kompresor by się nie włączył i by nie chłodziło. Raczej jest za dużo - i jak jest kilka stopni więcej to ciśnienie w całym układzie jeszcze bardziej rośnie i może to stąd. Ale czujniki od ciśnienia chyba reagują na za wysokie i na za nieskie ciśnienie - i tak czy siak - kompresor nie pownien się włączyć.



wojewoda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 15, 2008 20:46
Lokalizacja: Krosno

Post autor: wojewoda » pn maja 05, 2008 20:50

Witam.
Moj problem z klimka polega na tym ze:po kolei,mk3 z 1994 klima mysle ze dokladana,ale pewien nie jestem-mam taka instrukcje do niej na ktorej pisze vw golf i nazwa klimy-Diavia i dzisiaj ja wlaczylem i zaczela fajnie chlodzic po czym kompresor sie wylaczyl i po kilku sekundach znowu wlaczyl i tak w kolko?



greg

Post autor: greg » pn maja 05, 2008 22:03

sprawdzić ilosć czynnika chłodżacego oraz czy chodzą wiatraki wentylatorów



Killof102
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt gru 08, 2006 23:28
Lokalizacja: Jawor/Stanisławów
Kontakt:

Post autor: Killof102 » pn maja 05, 2008 23:44

Panowie czyli prawdą jest że sprzęgło na kompresorze nie załączy się gdy nie ma czynnika chłodzącegow obiegu ? Bo u mnie po wymianie kompresora sie nie załąxcza i nie wiem czy jechać nabijac czy kompresor walnięty !


GOLF II 1,8 GT 90 PS - ex
GOLF III 2,8 VR6 174 PS - ex
GOLF III 2,0 GTI 115 PS - ex
GOLF IV 2,3 V5 GTI 170 PS - EX
SKODA OCTAVIA 1,9 TDI 4x4 101 PS - :)

greg

Post autor: greg » wt maja 06, 2008 20:14

Killof102 pisze:Bo u mnie po wymianie kompresora sie nie załąxcza i nie wiem czy jechać nabijac czy kompresor walnięty !
no dobra wymieniłeś kompresor a nie nabiłes klimy?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 437 gości