[mk2] ile kosztuje wymiana i sam kolektor hamowania??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Malenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 13, 2006 17:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[mk2] ile kosztuje wymiana i sam kolektor hamowania??

Post autor: Malenka » śr cze 21, 2006 12:57

Mechanik poinformował mnie że mam do wymiany kolektor hamowania, bo cieknie przez to płyn hamulcowy. ile to może kosztować??

Jako, że jesteś nowa to masz miłe upomnienie, że należy precyzować tematy. Wszystko jest napisane w regulaminie i w osobnym temacie na górze technicznego.
Ostatnio zmieniony śr cze 21, 2006 18:23 przez Malenka, łącznie zmieniany 1 raz.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr cze 21, 2006 13:21

Korektor hamowania w Intercasie to od 300-500zeta, zależy od firmy.Wymiana niewiele zapewne. Może na szrocie znajdziesz używkę za rozsądne pieniądze.

[ Dodano: Sro Cze 21, 2006 13:23 ]
http://www.automotosklep.pl/witryna_ie.htm
http://sklep.intercars.com.pl/
Tutaj masz dwa linki do sklepów internetowych, zawsze możesz Sobie sprawdzić.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr cze 21, 2006 15:23

nie powiedział bym ze wymiana pójdzie gładko poniewaz jest on mocowany na 2 srubach inbusowych zreszta no jak się da je odkręcić kluczem inbusowym to spoko a jak nie??????? trzeba wiercic potem rozwiertakiem i jeszcze nie jest to pewne że ją mechanior wykręci jednym słowem to wszystko zalezy ,,, a tak na marginesie SORY ..... WITAMY NA FORUM :elegant:
Ostatnio zmieniony śr cze 21, 2006 18:32 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr cze 21, 2006 18:21

Malenka, popros mechanika żeby pominął korektor i zobacz jak Ci sie bedzie jeździć - bedziesz musiała bardziej uwazac na sliskim bo bilans hamulców przesunie sie do tyłu i tylna oś może pierwsza blokowac - rozwiązaniem alternatywnym dla korektora moze byc wzmocnienie hamulców przednich tak aby zachować bilans hamulców przesuniety do przodu.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr cze 21, 2006 18:30

osobiście bym odradzał usunięcie korektora hamowania ale wiadomo bezpieczeństwo twoje i innych tego nieda sie przeliczyć na pieniądze chyba tu się zemną zgodzicie układ kierowniczy i hamulcowy to musi byc sprawne w 1000000%



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr cze 21, 2006 18:53

Głupotą jest usuwać korektor. W sytuacji awaryjnej i tak wciśnie hamulec w podłoge a wtedy korektor może się przydać jeśli chce się żyć.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr cze 21, 2006 19:05

witamy na forum :okej: korektor hamowania jest po potrzebny że gdy auto jest obciążone z tyłu to wtedy otwiera się mocniej zawór wbudowany w korektorze i zwieksza się siła hamowania kół tylnych, po pominieciu tego korektora siła hamowania kół tylnych byłaby równa sile ham. kół przednich czyli każde nawet lekkie hamowanie odbywało by się blokowaniem (hamowanie z piskiem opon) kół tylnych, pojedź może jeszcze do innego mechanika może wystarczy go zregenerować, jeżeli nie da się zregenerować to na rynku wtórnym naprewno go dostaniesz


:-k ...

Awatar użytkownika
gulba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 07, 2006 23:04
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gulba » śr cze 21, 2006 19:29

ja zrobiłem tak: na szrot, znależdż polonez caro z hamulcami lucas-a one maja korektory hamowania bezwładnościowe, kupić najlepiej dwa(mnie kosztowały całe 30zł) podpiąć pod przewody hamulcowe pózniej do nadwozia i po robocie.
Ja bym nie likwidował korektora to jest niebezpieczne!!!! sam się o tym przekonałem.


PROSTE SĄ DLA TWARDZIELI ZAKRĘTY DLA MYŚLĄCYCH

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr cze 21, 2006 19:32

gulba pisze:Ja bym nie likwidował korektora to jest niebezpieczne
tego absolutnie nie mozna likwidować, dodam jeszcze że na szrocie z golfa korektor nie bedzie duzo kosztował


:-k ...

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr cze 21, 2006 19:38

misiek10111 pisze:korektor hamowania jest po potrzebny że gdy auto jest obciążone z tyłu to wtedy otwiera się mocniej zawór
jest dokładnie odwrotnie - proporcje siły hamowania nie są ustawione na korektorze tylko na pompie - korektor zaczyna działac dopiero wtedy gdy damy ostro po heblach i tył zacznie sie nam unosić do góry - wtedy to korektor zmniejsza cisnienie w tylnym układzie hamulcowym starając sie niedopuscić do zablokowania niedociązonych tylnych kół.

W praktyce jest tak że wiekszość korektorów w starych autach i tak nie działa lub działa nie tak jak powinno.

Ja mam celowo pominiety korektor w związku z mocniejszymi hamulcami z przodu - przy włączonym korektorze tył praktycznie nie hamował wcale co objawiało sie uslizgiem przednich kól na sliskim i zwiekszonym apetytem na przednie klocki hamulcowe.

Nie namawiam do pomijania korektora w przypadku ham. tylnych tarczowych, samo pominiecie korektora jest proste i całkowicie odwracalne - także mozna sobie spróbowac i potestować zachowanie auta - na pewno skróci sie droga hamowanie :)

[ Dodano: Sro Cze 21, 2006 7:42 pm ]
gulba pisze:ja zrobiłem tak: na szrot, znależdż polonez caro z hamulcami lucas-a one maja korektory hamowania bezwładnościowe, kupić najlepiej dwa(mnie kosztowały całe 30zł) podpiąć pod przewody hamulcowe pózniej do nadwozia i po robocie.
korektor siły hamowania żeby spełniał swą role powinien byc przystosowy parametrami do auta w którym bedzie pracował


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr cze 21, 2006 20:00

Korektor siły hamowania jest umieszczony miedzy pompą hamulcową, a cylinderkami tylnych hamulców i ma za zadanie nie dopuscic do blokowania tylnych kół podczas gwałtownego hamowania. Działanie korektora zależy bezpośrednio od obciążenia tylnej osi. Korektor hamowania to specyficzy zawór zmniejszajacy ciśnienie płynu w tylnych cylinderkach w zalezności od uchylenia tłoczka korektora na które wpływa obciążenie tylnej osi oraz cisnienie płynu hamulcowego wytworzone przez pompę w trakcie hamowania.

Im więcej podczas hamowania wysunie się tłoczek korektora tym mniejsze cisnienie dociera do cylinderków.

W trakcie hamowania płyn hamulcowy próbuje wypchnąć tłoczek korektora jak najdalej i podniść dzwignie która jest połączona przez sprężyne z tylną belką, Jeśli tył samochodu jest niedociążony to podczas hamowania nienaciągnieta sprężyna pozwala na większe wysunięcie tłoczka korektora, a co za tym idzie zmniejszenie ciśnienia na wyjściu korektora. Im bardziej jest obciążony tył samochodu tym większa sila działa na dzwignie / tłoczek korektora co powoduje jego ograniczony skok i większe ciśnienie podawane na tylne cylinderki.


:-k ...

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr cze 21, 2006 21:24

tomcio666 pisze:blokuje tylko wtedy jak mocno depne
Czyli masz niebezpieczne auto.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr cze 21, 2006 23:23

Pinhead pisze:Czyli masz niebezpieczne auto.
Czyli wg Twojej teorii bezpiczne auto to takie w którym sie nie blokują koła przy hamowaniu, lub blokuja sie tylko przednie? :bajer:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości