[mk2]Hamulce !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kossof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn gru 20, 2004 23:26
Lokalizacja: Warszawa

[mk2]Hamulce !!!

Post autor: Kossof » ndz kwie 16, 2006 18:43

Witam i prosze o radę. W moim bądź co bądź zadbanym MK II ciagle zapowietrzają się hamulce. I to w jednym tylnim lewym kole. Tylko tam jest powietrze. Nie ma najmniejszego wycieku płynu. Jak to sie dzieje że się zapowietrzają. Nie rozumiem tego, płyn pod ciśnieniem nie wyleci a powietrze wchodzi. Jak zdiagnozować co wymienić, przewód, czy cały tłoczek czy co :((((((

Bardzo prosze o pomoc, nie chce mi się juz odpowietrzać i to juz grozi dzwonkiem....

Pozdrawiam serdecznie Kossof.
Ostatnio zmieniony śr cze 21, 2006 10:57 przez Kossof, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » ndz kwie 16, 2006 18:50

musisz wjechac na kanal i isc od tego kola az do pompy hamulcowej gdzies musi byc wciek inaczej nie ma takiej mozliwosci ze sie zapowietrza


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Kossof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn gru 20, 2004 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kossof » ndz kwie 16, 2006 19:00

No nie no przeca byłem już na dwóch kanałach wsio suche. Inaczej nie pisał bym o poradę.
Dwa razy odpowietrzałem w warsztatach i wszystko było ok. teraz juz sam odpowietrzam aby było taniej. I tylko jedno koło wystarczy aby pedał był twardy jak należy. nawet mój mechanik nie jest pewien jak to sie dzieje. Polecił zmienic najpierw tłoczek, potem przewód. Ale dla mnie to jakieś kiepskie rozwiazanie. Przewód wyglada bardzo dobrze, tłoczek też. Auto rok temu przywiozłem z Niemiec, 240 tys przebiegu, wszystko wyglada piknie, a pedał po odpowietrzeniu mieknie po tygodniu trochę, po dwóch dośc zauważalnie a po trzech już musze nieźle pompować. czyli rzecz sie dzieje w sumie pomalutku.



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » ndz kwie 16, 2006 19:09

sam jestem mechanikiem i moj ojciec tez ale pierwszy raz slysze zeby nie bylo wycieku a zapowietrzalby sie uklad ale tez tylko w jednym kole. musze to powaznie przemyslec i jak juz cos bede wiedzial wiecej napisze konkretnie


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn kwie 17, 2006 23:43

Korektor siły hamowania przy tylnej osi aby napewno jest w porządku?



Padre80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 12:18
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: Padre80 » wt kwie 18, 2006 09:26

Witam u mnie dzieje sie to samo, zapowietrza sie bez wycieku, mnie to już ręce opadły i nie mam pomysłu, a tak wymieniać wszystko po kolei to też się z celem mija.
Pozdro.


[url=http://imageshack.us][img]http://img514.imageshack.us/img514/7067/lubuskamj2wr1.jpg[/img][/url]

Kossof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn gru 20, 2004 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kossof » wt kwie 18, 2006 09:49

Korektor jest suchy, a czy dobrze działa ? Chyba spełnia swoją rolę bo jak wsiądą trzy osoby to czuje, że lepiej hamuje. Dziś musze znowu po raz n-ty odpowietrzyć to koło.
Taką mam teorię własną: W momencie naciskania na pedał wzrasta ciśnienie i rozpręża gumki na tłoczku jak w zimergu i nic nie cieknie. Natomiast jak puszczam pedał wystepuje podciśnienie, które zasysa powietrze. Co na to powiecie może to jest to. Może w takim razie zaczne od nowych gumek na tłoczku ???

Pozdrawiam.



madlenne
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 19:18
Lokalizacja: WWL

Post autor: madlenne » śr cze 21, 2006 08:56

nio... i ja mam taki sam problem :/ powietrze idize tylko lewym tylnim cylinderkiem :/ wszedzie sucho. cylinderek wymieniony na nowy, przewody w porzadku... pedal miekki... czy ktos mi moze powiedziec ile orientacyjnie kosztuje korektor siły hamowania do dwojki?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr cze 21, 2006 14:10

Witam a jak bys wyją zbiorniczek płynu chamulcowego i wymienił te gumeczki co w nich siedzi zbiornik?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr cze 21, 2006 15:31

jest taka mozliwość że nie mozna odpowioetrzyc dokładnie ham a to jest pompa ham powiedz mi w mk2 pompa jest mocowana do serwa i weż odkreć pompę od serwa i zobacz własnie ten zimer on jak jest walnięty bedzie ssał powietrze a wycieku moze nie byc widac



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości