[ALL VW] Jak uzyskac dzwiek G60 w kazdym aucie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GziQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 12, 2005 21:58
Lokalizacja: Szczecin-Gryfino
Kontakt:

Post autor: GziQ » śr maja 24, 2006 19:30

To ja juz sam nie wiem co jest grane :/



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » śr maja 24, 2006 19:30

Ja kieruje pytanie do gaźnikowców czy juz ktos podołał wycięciu dziury bo ja tym odważnym niestyety nie jestem :/???

[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 22:36 ]
a to dla tych którym wyjęcie dyfuzora nie pomaga, znalazłem porade na pewnej stronie, wycinamy dziurki i wkładamy jakis sportowy filtr najlepiej K&N

Obrazek


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Post autor: zimack » czw maja 25, 2006 22:50

Ja dzisiaj podniosłem gorna czesc obudowy od filtra powietrza i tam byla taka rurka, z 15-20 cm, i zwezala sie na poczatku, a rozszerzala w miejscu, gdzie powietrze juz idzie do silnika. Wiec ja wyjalem,zeby wieksza dziura byla zassysanego powietrza.Nie wiem czy to chodzilo,troche pojezdze i sprawdze jak sie spisuje. Aha, Golf Mk3 1,8 ABS z LPG


Autko sprzedane :(

Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » pt maja 26, 2006 08:28

zimack pisze:Ja dzisiaj podniosłem gorna czesc obudowy od filtra powietrza i tam byla taka rurka, z 15-20 cm, i zwezala sie na poczatku, a rozszerzala w miejscu, gdzie powietrze juz idzie do silnika. Wiec ja wyjalem,zeby wieksza dziura byla zassysanego powietrza.Nie wiem czy to chodzilo,troche pojezdze i sprawdze jak sie spisuje. Aha, Golf Mk3 1,8 ABS z LPG
Wyjałęś prawidłową cześć wiec dźwięk silnika powienien ulec zmianie


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Post autor: zimack » sob maja 27, 2006 17:13

Dzisiaj nieduzo, ale pojezdzilem bez tej rurki co wczoraj wyciągnałem z obudowy filtra powietrza i musze przyznac, ze dzwiek sie chyba nie zmienil, albo az tak tego nie slychac, ale jest taki jakis żwawszy, ladniej sie zbiera, tylko w sumie testowalem go na 1,2,3,4 biegu, bo "piatki" nie mialem gdzie wrzucic. Jutro jade dalej, to sprawdze na trasie, i dam znac


Autko sprzedane :(

Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » ndz maja 28, 2006 09:57

ja w swoim wyjąłem z górnej części obudowy taki jakby kwadratowy kawałek rurki o długości gdzieś z 5 cm... bo nic innego tam nie mogłem znaleźć... i efekt taki że jakby troche szybciej przyspiesza tak między 3000-4000 obr ale czy dźwięk się zmienił to trudno powiedzieć, może nieznacznie... tylko że jak wyjąłem to coś to jak przygazuje na postoju i puscze to obroty spadajją tak do 1500 normalnie a od 1500 w dół wyraźnie dłużej...



Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Post autor: zimack » ndz maja 28, 2006 13:19

Kocioł DCG pisze:ja w swoim wyjąłem z górnej części obudowy taki jakby kwadratowy kawałek rurki o długości gdzieś z 5 cm... bo nic innego tam nie mogłem znaleźć... i efekt taki że jakby troche szybciej przyspiesza tak między 3000-4000 obr ale czy dźwięk się zmienił to trudno powiedzieć, może nieznacznie... tylko że jak wyjąłem to coś to jak przygazuje na postoju i puscze to obroty spadajją tak do 1500 normalnie a od 1500 w dół wyraźnie dłużej...
No wlasnie dzwiek sie raczej nie zmienil, ale jakos lepiej przyspiesza :).Moze to zludne uczucie, ale dzisiaj jade w trase, to troche posprawdzam go :satan: , a w sumie duzo jezdze, wiec bede mial porownanie :bigok:

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 18:11 ]
Ni potestowalem golfa troche, zbiera sie lepiej sie troche zbiera.Tylko obawiam sie co do spalania LPG, chyba wzroslo,a przekonam sie o tym w srode, jak bede tankowal dziada.Tylko jakos na 5 biegu, jak mam tak ze 140-150, to przy ok.4100 obrotow, jakos mi tak mocy brakuje, a kiedys jeszcze szedl dalej, cos mi sie wydaje, ze dawke trza bedzie zwiekszyc zleksza. Pozdrawiam, Michał



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » pn maja 29, 2006 21:21

wydumał juz ktoś coś jak to sie ma do silników gaźnikowych??


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Siekiera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 19:16
Lokalizacja: Biskupiec
Kontakt:

Post autor: Siekiera » wt cze 20, 2006 21:44

wójaszek odezwij sie do mnie na gg masz nuemr bo zagadywałem czesto-ja mam gaźnik i to robiłem u siebie-to tylko ja sie odwazyłem heh! zagadaj to ci powiem co zrobic ,co odłaczyc itd...


VW Golf MkII
,,Life to ride"

Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » wt cze 20, 2006 21:48

Siekiera, napisz na forum!! :bigok: przyda się uzytkownikom..



Awatar użytkownika
Siekiera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 19:16
Lokalizacja: Biskupiec
Kontakt:

Post autor: Siekiera » wt cze 20, 2006 22:54

ja u siebie robiłem to było tak: na dolnej czesci tej pokrywy plastikowej na której jest napis Volkswagen,czyli od strony pokrywy od zaworów wyciałem mniej więcej dziure w kształcie wielokąta,a wielkosc to juz od was zalezy mysle ze tak ok 5cm/5 cm[ale nie ma sie co przejmowac bo to plastik wiec zakleic mozna bez problemu jak cos nie pójdzie] tylko przypominam ze od dołu zrobiłem bo tam mniej syfu raczej lata,nastepnie trzeba wyciagnąc rure która nagrzewa powietrze w filtrze czyli ta która idzie od tyłu silnika od kolektora wydechowego do obudowy plastikowej-całkowicie ja WYJĄĆ.Otwór który jest przeznaczony do podłączenia tej rury,znajdujacy sie w plastikowej obudowie zakleić czymś co bedzie sie trzymało ale tak zeby w razie czego mozna było powrócic do poprzedniego układu-ja zakleiłem taśma:) i sie trzymało.no i doprowadzenie powietrza zimnego z błotnika to juz wg.własnego pomysłu,na osiagi lepsze nie liczyłbym tylko bardziej na odgłos tak jak jest pisane wczesniej,chociaz rura inna jakas wieksza poprowadzona z błotnika moze miec pozytywny wpływ na osiagi bo bedzie dostawał wiecej zimnego powietrza[kolega kiedys wstawił taka duza rure-która chyba jest stosowana przy piecach:) i był zadowolony,ale to tylko na jego przykładzie to opisuje,pozdrawiam

[ Dodano: Wto Cze 20, 2006 10:55 pm ]
fotek nie ma ale chyba kazdy wie o co komon...a jak nie to piszcie na gg jak bede to odpisze;)


VW Golf MkII
,,Life to ride"

Awatar użytkownika
GUPETTO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:41
Lokalizacja: LUBLIN CITY
Kontakt:

Post autor: GUPETTO » sob wrz 16, 2006 14:54

Yellow :grin: sorki ze odgrzebalem temat, ale sie pobawilem w takowa przerobke, i faktycznie, duzo roboty niema,
=zakup drugiego dolotu
=potem zabawa w wycinanki i przymiarki
=efekt koncowy u mnie??, jezdzac powyzej 2,800 obrotow slychac fajne takie buczenie i zaciaganie powietrza, efekt uboczny?? podnioslo sie spalanie z racja jazdy na wyrzszych obrotach a tak reszta bez zmian.



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » sob wrz 16, 2006 14:56

GUPETTO pisze:Yellow :grin: sorki ze odgrzebalem temat, ale sie pobawilem w takowa przerobke, i faktycznie, duzo roboty niema,
=zakup drugiego dolotu
=potem zabawa w wycinanki i przymiarki
=efekt koncowy u mnie??, jezdzac powyzej 2,800 obrotow slychac fajne takie buczenie i zaciaganie powietrza, efekt uboczny?? podnioslo sie spalanie z racja jazdy na wyrzszych obrotach a tak reszta bez zmian.
spalanie masz takei same :) tylko teraz pewnie masz zajebisty dzwiek to go caly czas ciagniesz powyzej 3:) dlatego wiecej łyka:)



Awatar użytkownika
GUPETTO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:41
Lokalizacja: LUBLIN CITY
Kontakt:

Post autor: GUPETTO » sob wrz 16, 2006 14:59

No jasne i zgadza sie, wiadomo czym wieksze obroty to i ssie z baku/butli to normalka, i mam jeszcze dziwne wrazenie ze powyzej 120km/h ma mniej sily juz a na seryjnym ciagnie dalej,podejzewam ze juz ma zaduzo powietrza



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 455 gości