[MK2] ukrecona sruba mocujaca wachacz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob cze 17, 2006 23:29

A trzeba było się zapytać przed cięciem o pewne sprawy :chytry: Powiem Ci tyle że to przetłoczenie w podłodze ma zaślepkę. Bardzo twardy plastik. Trzeba to rozłupać i nic nie trzeba ciąć jak Ty to zrobiłeś. A tak to niepotrzebnie ciąłeś podłogę :panna: VW nie jest głupi i mimo że dał tuleję alu którą przy niewłaściwym zakręcaniu wahacza łatwo obrobić zastosował otwór hmm "rewizyjny" :bajer: Też mi się tak ta tuleja obrobiła i wyrwałem zaślepkę i dałę normalną nakrętkę z dużą podkładką.

Najważniejsze że jak się przykręca wahacz to trzeba go podnieść na maxa żeby nie lewarować go śrubą i wtedy nie będzie takich kłopotów. No i zamiast kręcić na chama wystarczy zakupić pastę do śrub (tak jak to jest w oryginale zrobione)


Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob cze 17, 2006 23:38

wachacz podnioslem lewarkiem inaczej bys tej metalowej rurki nie wsadzil w podloge bo ona wchodzi ok 2-3mm w podloge przechodzac przez tuleje metalowo gumowa,ja poprostu zamocno dokrecilem a zaslepki niema jak widac :( a powiem ci ze jak patrzalem na ta odciety kawalek to on jest caly z metalu i zostal zaspawany na calosci a ciecie przebiega rownierz poi tym wytloczeniu.umnie tam jest metal(blacha)



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob cze 17, 2006 23:44

Jakiś inny model tego MK2. W tym przetłoczeniu jest na pewno zaślepka mniejsza. Wiem z doświadczenia że jest. Jeszcze nie spotkałem MK2 bez zaślepki. No może że jakiś starszy rocznik ale np w 87 też była.

Takie rzeczy to tylko w ERZE albo klucz dynamometryczny i nie będzie więcej takich kłopotów.


Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob cze 17, 2006 23:49

mam 88r. i przyjzyj sie na fotce ciecie idzie przez srodek wytloczenia nawet te mniejsze jest przeciete i zaspawane mam na calosci wiec byly jakies odstepstwa widocznie a napisales tuleje alu ja swoja przyspawalem do podlogi(tak to nazwe) spowrotem aby sie nie obracala i nie byla aluminiowa tylko stalowa.wiec niesmiej sie z tego co zrobilem bo jak widac roznice sa w vw



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob cze 17, 2006 23:57

Widocznie tam gdzie nie było zaślepek to były tuleje metalowe (a i tak można to urwać). Tyle tych golfów jeździ że już się można wszystkiego spodziewać.


Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob cze 17, 2006 23:59

czyli jestesmy juz o jedna zecz madrzejsi :)



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » ndz cze 18, 2006 00:03

piotr2 pisze:czyli jestesmy juz o jedna zecz madrzejsi :)
Tak to bywa ale czasami warto dokładnie poprzeglądać bo VW ukrywa takie dziadostwa. Będzie przestroga dla innych.


Obrazek

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » ndz cze 18, 2006 12:08

kocurxxl w mkII przeciez nie ma ocynku...


Chyba :P



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » ndz cze 18, 2006 12:18

w mk3 też tak jest?? bo kurde wykręciłem troche śróbe i dalej wyjść nie chce i nie wiem co jest grane kręcić można i nic :(



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz cze 18, 2006 12:21

kupszczelisty, pewnie tak bo tuleje metalowo gumowe sa takie same czyli... :)



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » ndz cze 18, 2006 15:58

czyli nie wiem czy ją odkręciłem z gwintu i się zaklinowała w lulei, czy zrobiło się to co u Ciebie



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz cze 18, 2006 16:07

dokladnie umnie sie obracala lekko w kolko i %$#@$%^ sie sypaly zobacz moze masz tam plastykowe zaslepki jak TheGwiazdor, pisal umnie tego nie bylo.sruba byla luzna ale za cholere sie nie wykrecila.



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » wt cze 20, 2006 16:51

witam
panowie miałem to samo tylko że od strony pasazera i przy wykręcaniu tej śruby(urwała się) z tego co pamiętam to był tam jakiś otwór rewizyjny ale ja wyciąłem podobną dziurę w podłodze co kolega wypiprzy..m starą tulejkę z gwintem dorobiłem nową u ślusarza i wspawałem ją tam.
co się wtedy nawk...wiałem ale zrobiłem i jest git teraz czeka mnie wymiana tulejek metalowo-gumowych i nie wiem co bedzie od strony kierowcyno ale zobaczy się co z tego wyjdzie.
Czasem tak bywa :rotfl:
pozdrawiam



Awatar użytkownika
tortuga
VW
VW
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 28, 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tortuga » śr cze 21, 2006 22:39

piotr2 pisze:dokladnie umnie sie obracala lekko w kolko i %$#@$%^ sie sypaly zobacz moze masz tam plastykowe zaslepki jak TheGwiazdor, pisal umnie tego nie bylo.sruba byla luzna ale za cholere sie nie wykrecila.
miałem to samo. też śruba była ukręcona, też nie było 'otworu rewizyjnego', ciąłem podłogę i spawałem. to znaczy mechanik spawał.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości