jak sie uruchamia wycieraczki w MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: jak sie uruchamia wycieraczki w MK3

Post autor: djprezes » ndz cze 18, 2006 13:07

DAVID MK3 pisze:wiem ze togłupie ale napiszcie jak sie obsługuje wycieraczki w Mk3 chodzi mi o to jak zrobic zeby chodziły non-stop a nie tylko czasowo. Ta raczka od wycieraczek ma tyulko dwa połozenia w dół to załaczaja sie czasowew a w góre działa jak mikrostyk i odbija z powrotem w połozenie neutralne a wycieraczki tylko raz macna a zeby cały czaś machały to bym musiał trzymać ta rączke do góry. Czy nie jest to zepsute. Pomóżcie prosze ?? pozdrawiam
:grrr: :grrr: :grrr: :grrr:
Też mi sie tak zrobiło,cały czas chodziły a tu nagle bęc, nie da sie w góre!

Wiesz jak rozwiązałem ten problem?

NA SIŁE :-) Ciągłem w gore w dół, szarpałem... kur__wowałem na nie (nie obiecuje ci ze jak bedziesz głosniej lub intensywaniej przeklinal to szybciej zaczną działac,ale warto sprobowac) no i wkońcu popuściło i moge już przełączać w góre.

Od tamtego czasu działają bez problemu ;)

Chyba się wystraszyły!


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » ndz cze 18, 2006 13:14

może też tego spróbuje :P


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

DAVID MK3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr cze 14, 2006 22:12
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: DAVID MK3 » ndz cze 18, 2006 15:28

Thomas_7 napisał:
Thomas_07 pisze:W dół masz czasowe, raz do góry wolno drugi raz do góry szybko. Do siebie sprykiwacz przednij szyby(wycieraczka wykonuja kilka ruchów) od siebie wycieraczka i sprykiwacz tylnej szyby.

no spoko to rozumiem z tym mały szczególem ze umnie się nieda tej rączki dać o 2
stopnie do góry z połozenia neutralnego bo bym ją złamał ona przy ruchu do gury dochodzi tylko do tego mikrostyku i koniec dalej ani rusz nawet na siłe. z tylnia mam tak ze raz popchne to ona się aktywuje i macha sobie co jakieś 10 sekund cały czas a zeby przestała to trzeba jeszcze raz popchnać do przodu więc mysłałem ze podobnie bedzie z przenimi dlatego ta raczka tam niezostaje tylko wraca w połozenie neutralne.



Awatar użytkownika
Thomas_07
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 20, 2006 17:49
Lokalizacja: DKL
Kontakt:

Post autor: Thomas_07 » ndz cze 18, 2006 15:47

[quote="z tylnia mam tak ze raz popchne to ona się aktywuje i macha sobie co jakieś 10 sekund cały czas a zeby przestała to trzeba jeszcze raz popchnać do przodu.[/quote]

Z tylną wycieraczką jest dokładnie jak pisałeś. Musisz mieć coś zepsute skoro do góry nie działa.



DAVID MK3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr cze 14, 2006 22:12
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: DAVID MK3 » ndz cze 18, 2006 15:55

nie no działa jak popcham do góry tylko ze machnie sobie raz i koniec a zeby machało cały czas to bym musiał trzymac tą rączke cały cas w górze bo ona samoistnie odbija. myslałem ze to jest taka sama zasada jak z tylnia ra do góry nacisniesz ( i odbije sie rączka sam na dół ) to się załaczaja stałe machanie a za drugim popchnięciem do góry to się je wyłacza. niewiem ma ktos taką zasadę działani w swoim golfie ????



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » ndz cze 18, 2006 19:29

Napewno ci sie cos zablokowało i dlatego nie działa drugi bieg. Proponuję rozebrać i zobaczyć...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » ndz cze 18, 2006 20:41

DAVID MK3 pisze:Thomas_7 napisał:
Thomas_07 pisze:W dół masz czasowe, raz do góry wolno drugi raz do góry szybko. Do siebie sprykiwacz przednij szyby(wycieraczka wykonuja kilka ruchów) od siebie wycieraczka i sprykiwacz tylnej szyby.

no spoko to rozumiem z tym mały szczególem ze umnie się nieda tej rączki dać o 2
stopnie do góry z połozenia neutralnego bo bym ją złamał ona przy ruchu do gury dochodzi tylko do tego mikrostyku i koniec dalej ani rusz nawet na siłe. z tylnia mam tak ze raz popchne to ona się aktywuje i macha sobie co jakieś 10 sekund cały czas a zeby przestała to trzeba jeszcze raz popchnać do przodu więc mysłałem ze podobnie bedzie z przenimi dlatego ta raczka tam niezostaje tylko wraca w połozenie neutralne.
No czytales moj post? U mnie tez na sile sie nie dalo, myslalem ze ułamie, ale bardziej na siłe i sie dało ;-) Przyłóż się bardziej, albo rozbierz cały mechanizm i odblokuj tam gdzie blokuje. :okej:


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
puniek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 12:29
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: puniek » pn cze 19, 2006 14:24

U mnie podobnie. Ale jeszcze z kumplem rozebraliśmy dla pewności, przeczyściliśmy i lekko nasmarowaliśmy. Pozdr.


Pamiętaj: pomoc = punkt. Pozdrowienia!

DAVID MK3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr cze 14, 2006 22:12
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: DAVID MK3 » pn cze 19, 2006 22:47

djprezes pisze:NA SIŁE Ciągłem w gore w dół, szarpałem... kur__wowałem na nie (nie obiecuje ci ze jak bedziesz głosniej lub intensywaniej przeklinal to szybciej zaczną działac,ale warto sprobowac) no i wkońcu popuściło i moge już przełączać w góre.


wiecie co spróbowałem tego i pomogło choć myślałem ze je za moment złamie ale pusciło i zaczeły chodzić i jest narazie oki. no za to serdeczne oczewiście nalezy sie punkcik
:bigok: :bigok: :bigok:



Awatar użytkownika
aguamak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw lis 10, 2005 12:03
Lokalizacja: Lębork

u mnie jest stała

Post autor: aguamak » śr cze 21, 2006 13:44

adam-gda pisze:Wycieraczka tylna jest po odepchnieciu od siebie tej raczki ale jest tyljko czasowa nie ma stalej.
przytrzymuje od siebie dłużej i mam tylną na stałe :bigok: pozdro



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt lip 18, 2006 21:46

mam pytanie ktory przekaznik odpowiada za tylna wycieraczke w mk3 ?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lip 18, 2006 23:02

BruceLee30 pisze:mam pytanie ktory przekaznik odpowiada za tylna wycieraczke w mk3 ?
Pozycja nr 2, indeks 72...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 422 gości